Розведення військ на Донбасі не призведе до зміни лінії розмежування, - Марчук
Про це в ефірі "5 каналу" заявив представник України в Тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Євген Марчук, передає Цензор.НЕТ.
"Багато людей із тривогою кажуть, що ми залишаємо території. Нічого ми не покидаємо і не залишаємо, тому що синхронне розведення - це де-факто на мові військовій - передислокація. Чому? Тому що в угоді ми майже три раунди довго боролися, билися, щоб завести формулу, яка є, і потім домогтися, що вони саме так цю формулу розуміють.
Там написано: "Без шкоди ..." і далі йде перерахування трьох головних Мінських документів від вересня 2014 року до лютого 2015 року. У цих документах визначено лінії, сьогодні де-факто лінія для української сторони - це лінія дотику. "Без шкоди" означає, що якщо сторони підписалися, що розведення на 1 км військових підрозділів, якщо наші війська відійшли на 1 км, це не означає, що змінилася лінія дотику, а лінія дотику - це параметри підконтрольності уряду України. Тобто передислокація на 1 км, це не означає, що лінія підконтрольної території зменшилася на 1 км, зовсім ні", - сказав Марчук.
Остаточне розв'язання проблеми - це не тільки розвести синхронно підрозділи, це, по-перше, розмінувати все, створити 100% умови для патруля СММ ОБСЄ. "Розміновувати дороги - річ чутлива, тому що є дуже велика недовіра сторін. Тому біля Золотого завершено відведення, як і біля Петрівського, це ж не в самих населених пунктах, так само буде і в Станиці Луганській".
За словами Марчука, ніякого стратегічного значення вищеперелічені населені пункти не мають. Їх обирали військові, а не переговорники, за принципом, де найменше ризиків, але вони є, і за умов, яких потім домагалися учасники переговорів.
Топ коментарі
+17 avengers
показати весь коментар
08.10.2016 00:02 Відповісти Посилання +15 Ali Hasan
показати весь коментар
07.10.2016 23:38 Відповісти Посилання +14 Alexandr Slavich
показати весь коментар
07.10.2016 23:44 Відповісти Посилання
Alexander Falcon@falconua расклеили по городу листовки. Напоминаем, что https://twitter.com/hashtag/%D0%9A%D1%80%D0%B0%D1%81%D0%BD%D1%8B%D0%B9%D0%9B%D1%83%D1%87?src=hash #КрасныйЛуч - пусть и оккупированная, но Украина. Приятно,что многие выразили благодарность 

