Поява поліцейської місії на Донбасі зараз є проблематичною, - Безсмертний
Як інформує Цензор.НЕТ, таку думку в ефірі телеканалу "112 Україна" висловив екс-представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи Роман Безсмертний.
Він наголосив, що вже завтра в Мінську відбудеться чергове засідання контактної групи. "Ми будемо мати найближчі результати вже в цю середу, тому що в Мінську відбудеться чергова зустріч. Але в Берліні виникла ще одна організаційна проблема, це поява формальної інституції в ході реалізації планів "нормандської четвірки" Тристоронньої контактної групи, яка працює в Мінську політичною, економічною, оборонною та соціально-гуманітарною підгрупами мінського процесу. Тепер склалася робоча група міністрів закордонних справ", - пояснив він.
Безсмертний також зазначив, що на зараз поява поліцейської місії на Донбасі є проблематичною. "З моєї точки зору вона (поліцейська місія. - Ред.) на цьому етапі є проблематичною. Я би пропонував розглядати кілька варіантів. Залежно від того, як буде коливатися політичний маятник і кон'юнктура, особливо у виборах в європейських країнах, буде змінюватися і поведінка російських представників, особливо Путіна. Я повністю пов'язую перспективи, позитивні чи негативні, такого механізму з тим, яким буде результат на цих виборах. Якщо там переможуть прихильники прокиївського курсу і політичні сили, близькі до політичного керівництва України, мало вірю в те, що такий інститут взагалі може запрацювати. Якщо там переможуть такі політики, як аля Саркозі, і вони вступлять у домовленості з Москвою, я не відкидаю, що такий варіант може бути", - заявив він.
"Можна казати про перспективи 3-5 років, тому що процедурно це дуже складна річ. Ми бачимо, що в рамках Ради безпеки ООН вона майже не працює, то як вона може запрацювати в системі ОБСЄ, де процедура ще складніша, ніж ООН? Вони навмисно не сталвять це питання на розгляд і голосування, тому що вони розуміють, для чого палити порох, коли результату може не бути", - резюмував дипломат.
Нагадаємо, у ніч із 19 на 20 жовтня в Берліні відбулися переговори лідерів "нормандського формату". Протягом п'яти годин Петро Порошенко, Ангела Меркель, Володимир Путін і Франсуа Олланд, як висловилася опісля канцлер, вели "нелегку розмову".
На зустрічі сторони домовилися розробити і затвердити проект дорожньої карти стосовно Донбасу, обговорили роботу місії ОБСЄ. Також співрозмовники говорили про вибори на Донбасі і режим припинення вогню.
Источник:https://censor.net/r411790