Росія відмовилася видати Україні "беркутів", підозрюваних у розстрілі "Небесної сотні"
Про це заявив начальник департаменту спецрозслідування ГПУ Сергій Горбатюк, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням "112 Україна".
"Це ми говоримо про епізод 20 лютого, де інкримінується причетність до розстрілів 26 "беркутівців", 5 з яких перебувають під вартою, і відбуваються судові засідання. Інші в розшуку. Враховуючи оперативні дані про те, що вони можуть перебувати на території РФ, ми направили запити про їхню екстрадицію з РФ. Про екстрадицію всіх 21 направили, але на сьогодні прийшла відповідь, що 12 осіб отримали громадянство РФ, двоє з них - право на тимчасове проживання", - говорить Горбатюк.
Він також зазначив, що екс-командир спецроти "Беркут" Дмитро Садовник отримав російське громадянство через півтора місяці після того, як втік з-під домашнього арешту в Україні.
"Що цікаво, що командир цієї роти Садовник, який незаконно був звільнений з-під варти в жовтні 2014 року, вже на початку грудня того ж року отримав громадянство, тобто через півтора місяці, чоловік, який втік у нас з-під домашнього арешту, вже отримав. Напевно, була якась спрощена процедура, а якщо говорити про законодавство РФ, спрощене застосовується до тих, хто приніс якусь користь РФ, то виникає питання", - зазначив Горбатюк.
Начальник департаменту спецрозслідування ГПУ повідомив, що щодо екстрадиції інших "екс-беркутівців" відповіді від РФ поки не надходило.
Нагадаємо, навесні 2014 року суд заарештував екс-співробітників "Беркута" Павла Аброськіна і Сергія Зінченка та їхнього командира Дмитра Садовника за підозрою в розстрілі активістів Євромайдану 20 лютого 2014 року. У жовтні 2014 року Дмитро Садовник, відпущений судом під домашній арешт, втік.
У березні 2015 року були затримані ще троє екс-бійців спецпідрозділу "Беркут": Олег Янішевський, Сергій Тамтура і Олександр Маринченко. Суд заарештував затриманих.
16 лютого 2016 року Святошинський суд Києва об'єднав в одне провадження справи п'яти екс-беркутівців, підозрюваних у вбивствах на Майдані. У травні розпочався розгляд цього провадження.
"Це ми говоримо про епізод 20 лютого, де інкримінується причетність до розстрілів 26 "беркутівців", 5 з яких перебувають під вартою, і відбуваються судові засідання. Інші в розшуку. Враховуючи оперативні дані про те, що вони можуть перебувати на території РФ, ми направили запити про їхню екстрадицію з РФ. Про екстрадицію всіх 21 направили, але на сьогодні прийшла відповідь, що 12 осіб отримали громадянство РФ, двоє з них - право на тимчасове проживання", - говорить Горбатюк.
Він також зазначив, що екс-командир спецроти "Беркут" Дмитро Садовник отримав російське громадянство через півтора місяці після того, як втік з-під домашнього арешту в Україні.
"Що цікаво, що командир цієї роти Садовник, який незаконно був звільнений з-під варти в жовтні 2014 року, вже на початку грудня того ж року отримав громадянство, тобто через півтора місяці, чоловік, який втік у нас з-під домашнього арешту, вже отримав. Напевно, була якась спрощена процедура, а якщо говорити про законодавство РФ, спрощене застосовується до тих, хто приніс якусь користь РФ, то виникає питання", - зазначив Горбатюк.
Начальник департаменту спецрозслідування ГПУ повідомив, що щодо екстрадиції інших "екс-беркутівців" відповіді від РФ поки не надходило.
Нагадаємо, навесні 2014 року суд заарештував екс-співробітників "Беркута" Павла Аброськіна і Сергія Зінченка та їхнього командира Дмитра Садовника за підозрою в розстрілі активістів Євромайдану 20 лютого 2014 року. У жовтні 2014 року Дмитро Садовник, відпущений судом під домашній арешт, втік.
У березні 2015 року були затримані ще троє екс-бійців спецпідрозділу "Беркут": Олег Янішевський, Сергій Тамтура і Олександр Маринченко. Суд заарештував затриманих.
16 лютого 2016 року Святошинський суд Києва об'єднав в одне провадження справи п'яти екс-беркутівців, підозрюваних у вбивствах на Майдані. У травні розпочався розгляд цього провадження.
Українець під час сніданку бачить москаля, який жуючи жвачку, сідає біля нього. Наш хлопець ігнорує його, але москаль все одно першим починає розмову. - Вот вы, украинцы, едите хлеб полностью? - Звiсно. - А мы нет. В России, мы только едим мякоть. Корку мы собираем в специальный ящик, перерабатываем, превращаем в круассаны и затем продаем Украине. Українець мовчки продовжує снідати, Москаль задоволено посмiхається: - Вы едите джем с хлебом? - Звiсно. - А мы нет. В России, мы едим только свежие фрукты, затем собираем кожуру, семечки и качаны в специальный ящик, перерабатываем, превращаем в джем и продаем Украине. Українець ставить чашку з кавою на стiл: - А ви сексом займаєтеся в своїй Росiї? - Конечно. - А що ви робите з презервативом після використання? - Выбрасываем, конечно. - А ми ні . В Україні, ми збираємо їх в спеціальну скриню, розплавляємо на жуйки і продаємо Росії.