Процесу створення ОСББ серйозно заважає відсутність Закону "Про ЖКП", - Зубко
Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Кабміну, на цьому акцентував увагу віце-прем'єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко в інтерв'ю "Громадському радіо".
На його думку, ніхто не хоче втрачати такий ресурс, адже це величезний ринок і кошти щороку виділяють муніципалітети на ремонт житлового фонду.
"Ми підготували усі підзаконні акти, які дають можливість проводити конкурс, заключати типовий договір, управляти майном. За 2016 рік створено близько 7000 ОСББ. Але процес передачі і взяття в управління будинку часто гальмують ЖЕКи чи керівні компанії, створені, коли забудовник будував будинок і залишав керівну компанію", - зазначив Зубко.
На його думку, ніхто не хоче втрачати такий ресурс, адже це величезний ринок і кошти щороку виділяють муніципалітети на ремонт житлового фонду.
"Коли є ОСББ або спільні власники, то кошти йдуть або ОСББ, або управителю, визначеному власниками будинку. Управитель контролює ремонт, якість і гарантію того, що це буде якісно зроблено. Якщо його немає, кошти йдуть ЖЕКу, і контроль за здійсненням ремонту здійснює саме ЖЕК", - наголосив Зубко.
На його думку, важливо, щоби люди усвідомили, що можуть розпоряджатися своєю власністю.
"Але для цього потрібно об'єднатися, переговорити з сусідами і взяти в управління цю власність", - підкреслив Зубко.