9585 відвідувачів онлайн
5 605 125

Церква має бути й надалі відокремленою від держави, - голова УГКЦ Святослав

Співіснування різних церков в Україні - це один з елементів державної безпеки, вважає очільник Української греко-католицької церкви Святослав (Шевчук).

Як передає Цензор.НЕТ, про це він заявив в інтерв'ю Радіо Свобода.

На його думку, дуже небезпечно, коли держава починає надавати перевагу одній із конфесій. "В Україні поліконфесійне суспільство. І є дуже небезпечним, коли держава починає фаворизувати якусь одну церкву. Це створює напругу в релігійному суспільстві, тому ця засада відокремлення церкви від держави вона є досить позитивною і має зберігатися в українському суспільстві, незалежно від того, які вітри віють на владному Олімпі", -сказав він.
При цьому він стурбований процесами, які відбуваються в українському православ'ї.

Дивіться: Рада церков провела засідання в зоні АТО. ФОТОрепортаж

"Я дуже стурбовано дивлюся на ці внутрішні кризи, які переживають православні церкви, зокрема УПЦ (МП), тому що багато людей відходять від церкви. Частина шукає собі іншої церкви, іншої православної, протестантської чи якоїсь іншої, але велика частина розчаровується. Якщо людина відчуває себе зрадженою своєю церквою, тоді у неї виникає недовіра до будь-якої іншої церкви", - каже Святослав (Шевчук).
За його словами, УГКЦ не втручається у справи православних церков, але молиться за об'єднання українського православ'я.

Читайте також: УГКЦ допомагає шукати шляхи польсько-українського примирення, - Парубій провів зустріч зі Святославом

В Україні час від часу порушують питання створення єдиної помісної православної церкви.

У вересні минулого року Інститут соціології Національної академії наук України оприлюднив результати соціологічного дослідження "Релігійне життя України". Згідно з опитуванням, 21,3% українців підтримують створення єдиної помісної православної церкви державою, а 35,7% опитаних вважають, що цим мають займатися самі віряни, у той же час 32% респондентів упевнені, що об'єднання церков обмежуватиме право на вибір конфесії.

Також читайте: Українські греко-католики пропонують скасувати знижку на газ для релігійних організацій
Топ коментарі
+15
Московських попів - нах за Урал.
показати весь коментар
08.03.2017 19:32 Відповісти
+9
Церковь должна быть и в дальнейшем отделена от государства, - глава УГКЦ Святослав - Цензор.НЕТ 4931
показати весь коментар
08.03.2017 19:37 Відповісти
+4
правильно. а еще бы законодательно запретить шастание всяких иегов по квартирам.. так и хочется им ноги переломать
показати весь коментар
08.03.2017 19:33 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Сторінка 2 з 2
а ще краще поросят, їх хоч засмажити можна.
показати весь коментар
09.03.2017 00:40 Відповісти
Привет , С Праздником ! А хамство....не знаю где ты его увидела в моем письмене.
показати весь коментар
08.03.2017 19:56 Відповісти
Церковь должна быть и в дальнейшем отделена от государства, - глава УГКЦ Святослав - Цензор.НЕТ 7941
показати весь коментар
08.03.2017 19:47 Відповісти
Лучше пускай будет конкуренция - соперничество между участниками рынка за лучшие условия ,
иначе может церковь превратится, как в России, в полное отражение власти
показати весь коментар
08.03.2017 19:48 Відповісти
Церковь должна быть и в дальнейшем отделена от государства, - глава УГКЦ Святослав - Цензор.НЕТ 9939
показати весь коментар
08.03.2017 19:52 Відповісти
церковь,сенагогу и мечети надо заставить платить налоги - они предприниматели и берут деньги за услуги,а так же налог с недвижимости и налог на землю и не каких специальных цен - за услуги ЖКХ - и это всем конфессиям - это и есть равные условия
показати весь коментар
08.03.2017 19:58 Відповісти
Ты знаешь , индеец , тут я с тобой на все 100% согласен.Пора жирных попов и пастырей немного на налоги раскручивать.Особенно тех кто живет не по доходам.
показати весь коментар
08.03.2017 20:02 Відповісти
(((ну слава богу - ты почаще соглашайся - индеец плохого не посоветует - забыл еще - предметы культа продавать не более 10% торговой наценки ,а не так как на свечках 1000%))
показати весь коментар
08.03.2017 20:07 Відповісти
Некоторые попики охамели до безобразия.На таких точилах разсекают...ну типа как депутаты или бандюки.
показати весь коментар
08.03.2017 20:10 Відповісти
((( и индейцы - каюсь,но не я за рулем - водитель - он меня типа подвозит))
показати весь коментар
08.03.2017 20:13 Відповісти
Да вообще нужно лишить аккредитации , если , конечно , можно так выразиться , московскую православную церковь в Украине. Ибо она рассадник мракобесных воззрений ! От неё все беды и цивилизационная отсталость Украины ...
показати весь коментар
08.03.2017 20:23 Відповісти
Церковь должна быть и в дальнейшем отделена от государства, - глава УГКЦ Святослав - Цензор.НЕТ 3965

Церковь должна быть и в дальнейшем отделена от государства, - глава УГКЦ Святослав - Цензор.НЕТ 6636 Церковь должна быть и в дальнейшем отделена от государства, - глава УГКЦ Святослав - Цензор.НЕТ 4512 Церковь должна быть и в дальнейшем отделена от государства, - глава УГКЦ Святослав - Цензор.НЕТ 7417

показати весь коментар
08.03.2017 20:23 Відповісти
Дело в том, что РПЦ (МП) это не церковь, а террористическая организация на службе у Кремля.
показати весь коментар
08.03.2017 20:24 Відповісти
И от денег! Да, да самое первое от денег! А то веру просто тупо перевели в бизнес и тем самым ее уничтожают. А человек без веры - безнадежный.
показати весь коментар
08.03.2017 20:27 Відповісти
Пане-владико Святослав! Пора вже об"єднатися в єдину церкву на Україні. Скільки вас будуть

розділяти гроші? Хватить віру рахувати як бізнес-проект. Що змінилося після хрещення Русі в
кращу сторону для українців? Так хоч зробіть єдину церкву на Україні, не діліть людей по релігійному признаку, хоч ділить вас не віра, а гроші.
показати весь коментар
08.03.2017 20:44 Відповісти
Пане-владико Святослав!

Еще сапоги ему надо вылизать...Тьфу!
показати весь коментар
08.03.2017 21:37 Відповісти
http://pravo-ukraine.org.ua/resyrsi/kz/konstitutsiya-ukrainy-2013/11164-statya-35-kazhdyj-imeet-pravo-na-svobodu-mirovozzreniya-i-veroispovedaniya Статья 35. Каждый имеет право на свободу мировоззрения и вероисповедания Опубликовано в http://pravo-ukraine.org.ua/resyrsi/kz/konstitutsiya-ukrainy-2013 Конституция Украины

Каждый имеет право на свободу мировоззрения и вероисповедания. Это право включает свободу исповедовать любую религию или не исповедовать никакой, беспрепятственно отправлять единолично или коллективно религиозные культы и ритуальные обряды, вести религиозную деятельность.
Осуществление этого права может быть ограничено законом только в интересах охраны общественного порядка, здоровья и нравственности населения или защиты прав и свобод других людей.
Церковь и религиозные организации в Украине отделены от государства, а школа - от церкви. Никакая религия не может быть признана государством как обязательная.
Никто не может быть освобожден от своих обязанностей перед государством или отказаться от исполнения законов по мотивам религиозных убеждений. В случае если исполнение воинской обязанности противоречит религиозным убеждениям гражданина, исполнение этой обязанности должно быть * заменено альтернативной (невоенной) службой.
показати весь коментар
08.03.2017 20:49 Відповісти
Интересная тема.Церковь оделена от государства ,но пользуются деньгами государства не платя налоги находясь на территории государства.Занимает землю не платя налог на землю.
А не пошла бы любая церковь на@уй из государства. Толку от них только для лохов.
показати весь коментар
08.03.2017 21:27 Відповісти
.Церковь оделена от государства ,но пользуются деньгами государства не платя налоги находясь на территории государства.Занимает землю не платя налог на землю.

Церковь и власть две стороны одной медали....
показати весь коментар
08.03.2017 21:39 Відповісти
Сосуществование различных церквей в Украине - это один из элементов государственной безопасности, считает глава Украинской греко-католической церкви Святослав (Шевчук). Источник: https://censor.net/n431187
Какая в жопу безопасность? Церковь при херу?
показати весь коментар
08.03.2017 21:30 Відповісти
Віра у нас була одна. Віра-знання. Її відібрали з Володимиром, вбивши мільйони нас і закабалили юдохристиянством. Один наРод, одна мова , одна віра, одна країна!
показати весь коментар
08.03.2017 22:25 Відповісти
ВІД ЯКОЇ ДЕРЖАВИ !? ААА... ВІД ВАТИКАНУ !!!
показати весь коментар
09.03.2017 01:00 Відповісти
Церкви та їх тупоголова паства повинні бути відокремлені від суспільства високим забором, так само як будь-які небезпечні психічно хворі дебіли