У Дніпрі побудують сміттєсортувальну станцію
Британська компанія "Фарстон" має намір встановити в Дніпрі сміттєсортувальну лінію вартістю 35 млн доларів і анаеробний біореактор для отримання біогазу з органічних відходів вартістю 15 млн доларів
"Буде облаштовано сучасну сортувальну лінію, яка дозволить заробляти інвесторам на цінних компонентах, вилучених з твердих побутових відходів. Фракція органіки, яка в Дніпрі становить 25-30% відсотків в залежності від сезону, буде перероблятися в анаеробному біореакторі і буде проводитися біогаз, який піде на продаж або буде спалюватися на установці для генерації електроенергії", - зазначив Філатов.
Реалізація проекту дозволить у Дніпрі щорічно переробляти до 200 000 тонн сміття.
Сміттєпереробний завод і комплекс з реактором можуть запрацювати в Дніпрі вже через рік-два, прогнозує Філатов.
"Пропозиції з утилізації сміття надходять усередньому раз в тиждень: на цьому тижні були канадці, раніше приїжджали китайці, тривають переговори з японською зовнішньоекономічної компанією. Але в практичній площині можна говорити тільки про англійців, з якими ми реально можемо вийти на фінішну пряму: за місяць досягнемо домовленостей і визначимо правову форму співпраці, ще чотири місяці піде на проектування, рік - на будівництво", - додав мер Дніпра.
Згідно з попередніми підрахунками, проект має окупитися протягом 10 років.
"Англійська компанія планує заробляти на цьому проекті до 4 млн доларів на рік. Сьогодні ми ведемо переговори, щоб наші комунальні підприємства, які експлуатують полігон, могли претендувати на частку в прибутку - від 10 до 15%", - додав він.
Топ коментарі
+5 LUSi
показати весь коментар
10.04.2017 13:47 Відповісти Посилання +4 Алла Новосад #194524
показати весь коментар
10.04.2017 12:35 Відповісти Посилання +3 larisa890
показати весь коментар
10.04.2017 11:52 Відповісти Посилання