4151 відвідувач онлайн
15 779 34

Російські дипломати, вислані з Молдови, вербували гагаузьких бойовиків на Донбас, - Reuters

Розвідслужби Молдови вважають, що п'ять російських дипломатів, висланих із Кишинева в минулому місяці, були шпигунами, які наймали бойовиків для участі в бойових діях на Донбасі.

Про це новинному агентству Reuters повідомило джерело в уряді країни і два дипломатичні джерела, передає Цензор.НЕТ.

За даними джерел, наближених до справи, дипломатів вислали через те, що вони могли бути офіцерами ГРУ під прикриттям. Вони також повідомили, що молдовська влада вважає, ніби росіяни вербували бойовиків з автономної республіки Гагаузії на півдні Молдови. Частина гагаузького населення турецького походження підтримує проросійські настрої і протестує проти зближення з ЄС.

Джерела Reuters спілкувалися з агентством анонімно. Вони не повідомили, скільки бойовиків і як саме завербували російські дипломати. Reuters не вдалося самостійно підтвердити цю інформацію.
Джерела уточнили, що інформацію про гагаузів, які воюють на сході України, молдавські служби отримали від СБУ. Використовуючи ці дані, молдовська влада змогли відстежити, заарештувати і допитати гагаузьких бойовиків, які повернулися з Донбасу. Деякі з них стали інформаторами, повідомили джерела.
Розвідслужби Молдови вважають, що завербованих гагаузів спочатку відправляли в тренувальний табір у Ростові, але не уточнили, який саме.
МЗС Росії від коментаря відмовився. Міноборони РФ не відповіло на запит агентства. СБУ не відповіла на запит про коментар.
Топ коментарі
+15
Российские дипломаты, высланные из Молдовы, вербовали гагаузских боевиков на Донбасс, - Reuters - Цензор.НЕТ 7428
показати весь коментар
13.06.2017 16:45 Відповісти
+9
Может тебе еще и Додона президентом хочется?
показати весь коментар
13.06.2017 16:57 Відповісти
+8
лепш павесьце Гандона (прэзыдэнта рэспублікі) за адно месца
показати весь коментар
13.06.2017 17:10 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Так надо было их не выслать а расстрелять ....
показати весь коментар
13.06.2017 16:44 Відповісти
отправить на Донбасс...
показати весь коментар
13.06.2017 16:53 Відповісти
по частям.
показати весь коментар
13.06.2017 18:08 Відповісти
да там есть кому обвалкой заняться
показати весь коментар
13.06.2017 20:57 Відповісти
Российские дипломаты, высланные из Молдовы, вербовали гагаузских боевиков на Донбасс, - Reuters - Цензор.НЕТ 7428
показати весь коментар
13.06.2017 16:45 Відповісти
гагаузьки бойовики - звучить дуже грізно. І де їх відловлювали, на плантаціях виноградника?
показати весь коментар
13.06.2017 16:46 Відповісти
а гагауз полкан фучеджі?
показати весь коментар
13.06.2017 16:50 Відповісти
А наверное мало кто знает, что гагаузы это остатки некогда грозных ....печенегов. Удивлены? А так вот это они и есть. Они были смещены другими кочевыми народами в сторону Молдавии.
показати весь коментар
13.06.2017 17:09 Відповісти
net, gagauz perevoditsia(translate) kak "predateli" s turetskogo
gagauzi bili deportirovani 200 let nazat ruskimi na iug moldovi, toesti ih siuda prines rutskii mir
показати весь коментар
13.06.2017 17:13 Відповісти
toesti gagauzov(predatelei) prinesli nasilino v moldovu, i mestnih ne sprasevali, puskai ******** v sibiri tam mnogo mesto i pahnet ruskim mirom
показати весь коментар
13.06.2017 17:16 Відповісти
Их привезли из Болгарии,причем в 90-х болгары согласились их взять обратно,но они не хотят обратно,хотят жить в ненавистной им Молдове.
показати весь коментар
13.06.2017 19:53 Відповісти
Как то калечно звучит, расейские и вдруг дипломаты?! Ублюдки из гнезда мерина Лаврова.
показати весь коментар
13.06.2017 16:48 Відповісти
Молдавские спецслужбы работают эффективнее СБУ, может пусть Молдова нам реформирует СБУ, а то сильно долго реформой и закреплением реформ СБУ занималось ФСБ, результат всем знаком - оккупация 5% территории Украины.
показати весь коментар
13.06.2017 16:51 Відповісти
Может тебе еще и Додона президентом хочется?
показати весь коментар
13.06.2017 16:57 Відповісти
показати весь коментар
13.06.2017 17:07 Відповісти
а в чём разница?
показати весь коментар
13.06.2017 17:10 Відповісти
ни в чем...додон -результат спайки молдавской зрады с ватой.
показати весь коментар
13.06.2017 17:23 Відповісти
нууу... как бы... нужно заценить курс додона...
показати весь коментар
13.06.2017 21:00 Відповісти
а наш додон рошеновского разлива Вас уже не устраивает ???
показати весь коментар
13.06.2017 21:03 Відповісти
а почитать статью слабо? или непонятно содержание
показати весь коментар
13.06.2017 17:22 Відповісти
лепш павесьце Гандона (прэзыдэнта рэспублікі) за адно месца
показати весь коментар
13.06.2017 17:10 Відповісти
Молдаване в селах очень бедные , этим пользуются вербовщики.
А наше сбу должно на контроле держать узел Рени- Измаил.
Да, Аваков? Кто там собирался усилить работу ?
показати весь коментар
13.06.2017 17:11 Відповісти
уже усилили...в болграде и измаиле размещены базы НГУ
показати весь коментар
13.06.2017 17:23 Відповісти
Села везде живут так себе, но вряд ли из молдавских сел едут на донбасс. Донецк да и Донбасс в целом неплохо жили и зарплаты были одни из лучших + льготы. . и что ?сплошные колорады...
показати весь коментар
13.06.2017 21:06 Відповісти
Вероятно что в Украине казломординские дипломаты работают конвейером
показати весь коментар
13.06.2017 17:12 Відповісти
та- да, нам ли упрекать молдаван?
показати весь коментар
13.06.2017 17:17 Відповісти
Они как мыши сидят в своих посольствах
показати весь коментар
13.06.2017 17:18 Відповісти
Как крысы.
показати весь коментар
13.06.2017 17:29 Відповісти
Типа на шабашку (с последующей утилизацией на месте).
показати весь коментар
13.06.2017 17:53 Відповісти
Российские дипломаты, высланные из Молдовы, вербовали гагаузских боевиков на Донбасс, - Reuters - Цензор.НЕТ 2399