8402 відвідувача онлайн
103 063 433

Міноборони вважає критичною ситуацію з забезпеченням ЗСУ боєприпасами, - "Дзеркало тижня"

оружие боеприпасы

Міністерство оборони розцінює ситуацію із забезпеченням Збройних сил України (ЗСУ) боєприпасами для кількох видів озброєнь як критичну.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це в своїй статті для ZN.UA пише Дмитро Менделєєв, посилаючись на документ №220 / 3650, який міністр оборони Степан Полторак направив секретарю РНБО Олександру Турчинову в травні.

За словами автора, левову частку експортних поставок України за кордон донедавна становили боєприпаси. Мільйони набоїв та боєприпасів різних калібрів експортувалися до Малайзії, Індії та країн Африки.

"Слід зазначити, що Міноборони вже спустилося на землю і оцінює як критичне забезпечення армії боєприпасами калібру 7,62 мм до снайперських гвинтівок, калібру 12,7 до кулеметів ДШК і НСВТ, великих калібрів від 23 до 152 мм для артилерійських систем, гранатометними пострілами всіх типів і калібрів", - йдеться в статті.

Також читайте: Торговця боєприпасами із зони АТО затримано на Житомирщині, - прокуратура

Автор вказує, що наразі Україна втратила виробництво вибухових речовин, пороху, гільз, снарядів та детонаторів. З моменту початку АТО на окупованій території залишилися Донецький казенний завод хімічних виробів та Хімічне казенне об'єднання імені Р. Петровського - втрачена можливість спорядження ПТРК, боєприпасів середніх і великих артилерійських калібрів, бойових частин авіабомб, балістичного пороху для високоточних ракет, гранатометних пострілів і боєприпасів для РСЗВ.

За словами Менделєєва, ініціативу щодо запуску такого виробництва на діючих оборонних підприємствах на початку 2015 року "зарубав" тодішній прем'єр Арсеній Яценюк. Згідно з експертними оцінками, для реалізації цього проекту потрібно було від 20 до 25 млн доларів.

Також читайте: У зоні АТО знайдено боєприпаси російського виробництва. ФОТОрепортаж

"Резолюцію на документ А.Яценюк наклав власноручно. Дослівно це має такий вигляд: "А можна дешевше й швидше? А без патронного заводу це ні до чого". Не змогли експерти з секретаріату Кабінету міністрів пояснити цьому діячеві, що патронний завод тут ні до чого!" - підсумував автор.
Топ коментарі
+45
Это еще раз подтверждает, что не зря 1 декабря 2013 года Порошенко лез на трактор чтобы спасти Януковича от толпы. Основатели Партии регионов не могут сделать для Украины ничего хорошего. Их задача развалить, взорвать все что хранилось долгие годы, и сказать что нам нечем защищаться. Все делается для того, чтобы Путину было легче захватить Украину.
За 3 года можно было не только патронный завод построить, с 10 млн. безработных граждан можно построить 10 метровую стену на границе.
показати весь коментар
01.07.2017 20:24 Відповісти
+42
Бардак. Вся надежда на минские соглашения? На перемирия?
показати весь коментар
01.07.2017 20:11 Відповісти
+42
Нынешний не лучше, у них Родина на последнем месте, лишь бы мошну набить.
показати весь коментар
01.07.2017 20:13 Відповісти

Завантаження...