6782 відвідувача онлайн
9 689 58

"Приватбанк" до націоналізації був фінансовою пірамідою, - НБУ

приват

"Приватбанк" до націоналізації функціонував як фінансова піраміда.

Про це заявила заступник голови Національного банку України (НБУ) Катерина Рожкова під час робочої наради парламентського комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності в середу, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Нацбанку.

Також читайте: Гонтарева: В останню ніч з "Привату" шахрайством вивели 16 млрд грн
"Істотний обсяг знецінених кредитів - 206,5 млрд грн, з них лише невелика частина - кредити фізособам і МСБ (14,9 млрд грн). Це свідчить про ризиковану кредитну політику, яку вів колишній менеджмент. Для порівняння: обсяг коштів населення в банку на момент входження держави в капітал становив 151,2 млрд грн, тобто, у банку до націоналізації не було ресурсів для повернення вкладів. Приватбанк був фінансовою пірамідою", - заявила заступниця голови Національного банку України.

Нагадаємо, 18 грудня стало відомо, що Кабінет Міністрів ухвалив рішення про націоналізацію"Приватбанку". Уряд має намір випустити 30-річні ОВДП на 150 млрд гривень і в підсумку стати 100% власником банку. Перший заступник голови банку заявив, що рішення про передачу "Приватбанку" державі було ухвалено через безпрецедентну інформатаку і загрозу для клієнтів. У "Приватбанку" запевнили, що з грошима на рахунках нічого не станеться: "Це було ключовою умовою переговорів". У свою чергу, голова Мінфіну Данилюк підтвердив: "Гроші вкладників "Приватбанку" в безпеці і захищені державою". Водночас "ПриватБанк" у зв'язку з процедурою націоналізації призупинив корпоративні платежі на добу до 9:00 20 грудня.

За даними НБУ,
загальна потреба "Приватбанку" в капіталі становить 148 млрд гривень. А голова Мінфіну Данилюк зазначив, що після того як "Приватбанк" повністю стабілізується, держава планує цей банк продати. У свою чергу, президент Порошенко заявив: "Держава гарантує клієнтам "Приватбанку" недоторканність і цілісність їхніх грошей".

19 грудня Національний банк України виділив "Приватбанку" 15 млрд гривень для підтримки ліквідності.

Разом з тим, рішення про націоналізацію "Приватбанку" підтримали в МВФ і ЄБРР, а також країниG7, Євросоюз і США.

Крім того, міністр фінансів Олександр Данилюк заявив:
"ПриватБанк" доведений до неплатоспроможності, а за це передбачена дуже серйозна відповідальність".

Топ коментарі
+17
куда не плюнь - беня виноват. то приват, то мау.
я не против, но уже тошнит.
когда было нужно, беня страну из жопы вытащил.

а где же те герои, которые оплот организовывали?
почему не слышно, что ахметку или медведчука деклассируют?
или они стране не вредят, и на народе не наживаются?

ПыС. приватбанк с 1992го года работает.
и ОЧУДО, только при гонтаревой стало понятно, что это - пирамида.

задолбали народ за идиотов держать!
показати весь коментар
12.07.2017 16:08 Відповісти
+14
Не знаю о какой пирамиде ведет речь сия мадама, но свои обязательства перед своими клиентами он до последнего исполнял исправно. Сервис в Украине предоставлял такой, какой ни один банк не предоставлял. Сейчас после национализации государство пока пользуется всем тем, что было до национализации. Как будет дальше - поглядим. Но есть опасение, что скатится он до состояния такого унылого говна как Ощадбанк. Осенью Беня обещается подобные сервисы снова запустить (и даже лучше). Погляжу, если что - перейду туда.
показати весь коментар
12.07.2017 16:12 Відповісти
+13
хорош пиждеть. Был более менее нормальный банк. Приват 24 вне конкуренции. А теперь после вмешательства государства он превращается в дерьмо по типу ощадбанка
показати весь коментар
12.07.2017 16:05 Відповісти

Завантаження...