США слід надати Україні статус основного союзника поза НАТО, - Карпентер

"Міністр оборони США Джеймс Маттіс повинен оголосити, що Штати надають Україні статус основного союзника поза НАТО. Цей переважно символічний крок формально закріпить пріоритетність безпеки й іншої допомоги Україні", - пише Карпентер.
На його переконання, це жодним чином не має перешкодити потенційному набуттю Україною повноцінного членства в Північноатлантичному альянсі.
"У будь-якому офіційному оголошенні про надання статусу основного союзника поза НАТО слід чітко зазначити, що це в жодному разі не зашкодить теперішнім чи майбутнім прагнення України набути повного членства в Альянсі", - зазначив експерт.
Зуважимо, основний союзник поза НАТО - це визначення уряду США, що характеризує надзвичайно тісні стратегічні і військові відносини з країнами, які не є членами НАТО.
Введення такого статусу в двосторонніх відносинах визначає пріоритетність розвитку відносин США з цими країнами, зокрема можливість участі в спільних оборонних ініціативах, можливість проведення спільних досліджень військового характеру, участь у низці визначених контртерористичних заходів, постачання певних видів озброєння, спільна участь у космічних проектах.
Это действительный путь. В НАТО нам костьми лягут, но не дадут войти союзники Россиии в Европе - немцы.
К тому же НАТО принимает решения КОЛЛЕГИАЛЬНО, и если хотя бы один их членов Альянса заупрямится - решения принято не будет. Допустим, условно "о поставках Абрамсов в Украину". Достаточно какой нибудь Греции или Венгрии или Германии упереться рогом - и решения не будет.
Статус же "союзника США" дает доступ к аериканским системам вооружения и связи - а что нам еще надо?
Хочу напомнить что "статус союзника США" имеют Израиль, Ю.Корея, Япония, Австралия и Малайзия.