10594 відвідувача онлайн

США слід надати Україні статус основного союзника поза НАТО, - Карпентер

нато
Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням Укрінформ, таку думку в статті для видання Defence One висловив колишній заступник помічника міністра оборони США Майкл Карпентер.
"Міністр оборони США Джеймс Маттіс повинен оголосити, що Штати надають Україні статус основного союзника поза НАТО. Цей переважно символічний крок формально закріпить пріоритетність безпеки й іншої допомоги Україні", - пише Карпентер.
На його переконання, це жодним чином не має перешкодити потенційному набуттю Україною повноцінного членства в Північноатлантичному альянсі.
"У будь-якому офіційному оголошенні про надання статусу основного союзника поза НАТО слід чітко зазначити, що це в жодному разі не зашкодить теперішнім чи майбутнім прагнення України набути повного членства в Альянсі", - зазначив експерт.
Зуважимо, основний союзник поза НАТО - це визначення уряду США, що характеризує надзвичайно тісні стратегічні і військові відносини з країнами, які не є членами НАТО.
Введення такого статусу в двосторонніх відносинах визначає пріоритетність розвитку відносин США з цими країнами, зокрема можливість участі в спільних оборонних ініціативах, можливість проведення спільних досліджень військового характеру, участь у низці визначених контртерористичних заходів, постачання певних видів озброєння, спільна участь у космічних проектах.
Топ коментарі
+24
США следует предоставить Украине статус основного союзника вне НАТО, - Карпентер - Цензор.НЕТ 7760
показати весь коментар
04.08.2017 07:56 Відповісти
+18
Йесс !
Это действительный путь. В НАТО нам костьми лягут, но не дадут войти союзники Россиии в Европе - немцы.
К тому же НАТО принимает решения КОЛЛЕГИАЛЬНО, и если хотя бы один их членов Альянса заупрямится - решения принято не будет. Допустим, условно "о поставках Абрамсов в Украину". Достаточно какой нибудь Греции или Венгрии или Германии упереться рогом - и решения не будет.
Статус же "союзника США" дает доступ к аериканским системам вооружения и связи - а что нам еще надо?
Хочу напомнить что "статус союзника США" имеют Израиль, Ю.Корея, Япония, Австралия и Малайзия.
показати весь коментар
04.08.2017 07:55 Відповісти
+16
Вони йдуть крок за кроком. Жаль, що стільки часу за Обами втрачено.
показати весь коментар
04.08.2017 07:55 Відповісти

Завантаження...