9079 відвідувачів онлайн
26 850 489

Держспецзв'язку пропонує ввести обов'язкову реєстрацію абонентів мобільного зв'язку через "кібернетичні загрози", - ЗМІ

Відомство в своєму законопроекті пропонує зберегти за клієнтами стільникових операторів право укладати договір у письмовій або будь-який інший формі. Але збирається водночас зобов'язати телеком-компанії збирати персональні дані всіх без винятку користувачів.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це йдеться в статті ЛIГАБiзнесIнформ.
"Законопроект з'явився на сайті Держспецзв'язку 19 липня. Крім цього, Держспецзв'язку в цьому ж документі пропонує відродити практику ведення бази унікальних ідентифікаторів IMEI-кодів. Нагадаємо, що система контролю сірого імпорту мобільних телефонів за IMEI почала функціонувати в Україні в 2009 році. А в 2014 році депутат з фракції Удар Ярослав Гінка вніс до закону поправки, згідно з якими Укрчастотнагляд втратив таку функцію. Реєструвати IMEI стало необов'язково. Що стосується проектів, спрямованих на "паспортизацію" абонентів, то подібні спроби Держспецзв'язку вже робила. Остання була в 2015 році", - йдеться в матеріалі.
Як пише в пояснювальній записці до законопроекту Держспецзв'язку, відсутність системи реєстрації абонентів та унікальних кодів мобільних пристроїв ускладнює проведення заходів з нацбезпеки "в умовах кібернетичних загроз".

"У записці є і фрази, логіку в яких простежити складно. Ось яскравий приклад:" Крім того, вимагає уваги ситуація з використанням різноманітного кінцевого обладнання (айфони, Айпад, комунікатори, смартфони, мобільні телефони і так далі) на тлі спектру надання послуг на базі телекомунікацій, що зростає, оскільки неконтрольована кількість кінцевого обладнання в обігу сприяє поширенню "мобільного шахрайства" та інших кібернетичних злочинів", - йдеться в статті.
За задумом Держспецзв'язку, в інших відомств з моменту ухвалення закону буде тільки три місяці на адаптацію своїх нормативних актів. Національна комісія з питань регулювання зв'язку вчора на черговому засіданні схвалила законопроект Держспецзв'язку, але зі значними зауваженнями. Зокрема, регулятор пропонує збільшити перехідний період і розтягнути його на півроку. За цей час абоненти, які зараз отримують послуги знеособлено, повинні будуть надати свої особисті дані операторам. НКРЗІ зі свого боку готується до нововведень. Вона розробила порядок реєстрації абонентів без укладення договору в письмовій формі, тобто prepaid-абонентів. Подати особисті дані можна буде і в електронній формі. Другу частину законопроекту (щодо реєстрації IMEI-кодів) НКРЗІ вважає дуже сирою. І сподівається на те, що адміністрація зв'язку її допрацює.
Про те, що запропонований законопроект далекий від досконалості, кажуть і представники мобільних операторів.
"Закон написаний непрофесійно. Ми з ним не згодні!" - написав президент компанії Київстар Петро Чернишов.

Vodafone Ukraine дає більш розгорнутий коментар. "Ми підтримуємо запропоновані зміни і готові реалізувати електронну реєстрацію абонентів за умови, що будуть дотримані інтереси наших клієнтів. Найголовніший ризик - це те, що частина абонентів, які не встигнуть зареєструватися, можуть залишитися, згідно із законопроектом, без послуг зв'язку", - розповідає прес-секретар Vodafone Ukraine Вікторія Павловська.
За її словами, в історії телекомунікацій вже є подібні прецеденти. Так, кілька років тому близько 10% мобільних абонентів Казахстану залишилися без послуг зв'язку внаслідок введення обов'язкової реєстрації. Подібна ситуація - правда, в меншому масштабі - була і в Польщі.
Тому, як каже Павловська, враховуючи розмір абонентської бази компанії (20,9 млн сім-карт), реалістичний термін повної реєстрації всіх абонентів з урахуванням розміру бази - два роки. "Через рік ми зможемо реєструвати всіх нових абонентів", - резюмує вона.
Топ коментарі
+89
догоним и перегоним Засрашку))) Интересно,это совпадение,что у нас перенимаются все кацапские законы ,порядки и обычаи? Или кто-то завидует "сцарю",что кацапы строем ходят и своего мнения не имеют? А может,кто-то тупо привык брать со "сцаря" пример?
показати весь коментар
09.08.2017 09:35 Відповісти
+60
Регистрация сим-карт - это был один из законов 16 января, принятых злочынным режимом Януковича и приведший в итоге и к Небесной Сотне, и к войне. Режим, который так нещадно критикует министр его уряду липецкий офшорник. Хорошо, что все изменилось
показати весь коментар
09.08.2017 09:47 Відповісти
+56
ну,ждем следующий "перл": больше двух не собираться,а трое - это несанкционированный митинг. Потом с утра - "пятиминутка восхвалений",затем пригласим работать на Интер и 5 канал Киселева,Соловьева и шлюху Ольгу Скобееву... А потом - все в приказном порядке,с регистрацией должны будут восхищаться голым торсом,дохлой щукой и любовницей-собакой. Приехали,короче.
показати весь коментар
09.08.2017 09:53 Відповісти

Завантаження...