Нобелівську премію з фізики присудили трьом американцям за виявлення гравітаційних хвиль
Як інформує Цензор.НЕТ, про це в Twitter повідомив Нобелівський комітет.
Нобелівську премію з фізики в 2017 році присудили вченим зі США за виявлення гравітаційних хвиль детектором LIGO. Половину премії одержить Райнер Вайсс, а другу розділять між собою Баррі Баріш і Кіп Торн.
Нобелівську премію з фізики в 2017 році присудили вченим зі США за виявлення гравітаційних хвиль детектором LIGO. Половину премії одержить Райнер Вайсс, а другу розділять між собою Баррі Баріш і Кіп Торн.
BREAKING NEWS The 2017 #NobelPrize in Physics is awarded to Rainer Weiss, Barry C. Barish and Kip S. Thorne @LIGO. pic.twitter.com/za1GNsAfnE
- The Nobel Prize (@NobelPrize) 3 жовтня 2017 р.
Цього року розмір грошової премії збільшено з 8 до 9 мільйонів шведських крон (понад 1,1 мільйона американських доларів).
Нагадаємо, вчора була присуджена Нобелівська премія з фізіології і медицини. Її отримали американці Джеффрі Хол, Майкл Розбаш і Майкл Янг. за "відкриття молекулярних механізмів, які контролюють циркадні ритми". Ідеться про циклічні коливання інтенсивності різних біологічних процесів, пов'язаних зі зміною дня і ночі.
Вчені, використовуючи фруктових мушок як піддослідні організми, змогли виділити ген, що відповідає за добові біологічні ритми.
...я -- за победу науки над искусством! *)