Путін: "Спроби обмежити контакти парламентарів і ввести санкції неприпустимі"

"На жаль, ми бачимо, що останнім часом все активніше робляться спроби обмежити безпосередні контакти і спілкування законодавців. Маю на увазі практику введення дискримінаційних обмежень і санкційних списків, в яких найчастіше фігурують і парламентарії. Вважаємо таку практику неприпустимою, шкідливою і просто дурною", - сказав Путін.
Російські ЗМІ не повідомляють, чи вказував Володимир Путін у своїх висловлюваннях безпосередньо на ситуацію з російською делегацією в Парламентській асамблеї Ради Європи. Водночас повідомляється, що, на думку російського президента, ситуація, коли в рамках міжпарламентських структур "ущемляються цілі делегації", є контрпродуктивною.
"Це, на наш погляд, суперечить принципам вільного міжпарламентського співробітництва, суверенного права кожної держави висловлювати і цивілізовано, відкрито захищати свою точку зору", - сказав Путін.
У квітні 2014 року російська делегація в ПАРЄ була позбавлена права голосу через незаконну анексію українського Криму. Росія у відповідь відмовилася від участі у всіх заходах ПАРЄ. І після закінчення терміну первинних обмежень на початку 2016 року Росія не повернулася в ПАРЄ, побоюючись нових санкцій. У червні 2017 року Росія припинила свої фінансові внески до Ради Європи.
11 жовтня ПАРЄ прийняла резолюцію, що закликає майбутній саміт Ради Європи "гармонізувати" правила участі країн-членів у обох статутних органах Ради Європи - Парламентської асамблеї, в якій Росія не бере участь через побоювання нових санкцій, і Комітеті міністрів, де проти неї санкцій не вводили. Це, на думку дипломатів, не відкидає повернення російської делегації в ПАРЄ.
Топ коментарі
+47 Oleg Youryevich
показати весь коментар
15.10.2017 10:01 Відповісти Посилання +45 Анатолик
показати весь коментар
15.10.2017 09:56 Відповісти Посилання +42 KAISERWALD
показати весь коментар
15.10.2017 10:30 Відповісти Посилання