4788 відвідувачів онлайн
49 196 187

Український бойовий корабель затримав російське контрабандне судно з Абхазії. ФОТО+ВІДЕО

Екіпаж судна, затриманого катерами ВМС України в районі Курортного Білгород-Дністровського району, стверджує, що не займався контрабандою, а дії українських військових називає "свавіллям".

"Ми йшли курсом з Абхазії (окупована Росією частина Грузії. - Ред.) у Варну з вантажем цигарок, документи на вантаж є, це не контрабанда, - розповіли моряки "Думській". - Потрапили в шторм. Через шторм у нас вийшов з ладу валогенератор. Була необхідність встати на якір у більш відповідних умовах. Ми встали на якір за 16,5 морських миль від Курортного. Почали здійснювати дефектування, після чого вдалося зробити ремонт своїми силами. Залишалося тільки дочекатися гарної погоди і продовжити рейс у Варну", - цитує заяву екіпажу затриманого го російського судна "Думська", передає Цензор.НЕТ. 

"На момент атаки з боку українських ВМС ми перебували в нейтральних водах, за 16,5 миль від берегової лінії. До цього з нами зв'язувався російський військовий корабель з питанням про наш курс і вантаж, ніяких проблем не виникло. Ми відповіли на запитання й українських ВМС. Ракетний катер "Прилуки" зажадав від нас залишитися на місці і чекати перевірки, хоча ніяких підстав на це не мав. Ми виконали вимогу і стояли на якорі, а коли завели двигун для профілактики, ракетний катер відкрив вогонь бойовими снарядами по нашому судну. Вони нібито сприйняли це як спробу до втечі ... Скажіть, будь ласка, як можна втекти з кинутим якорем? Після пострілу нас змусили силою піти за судном українських ВМС у територіальні води України, де вже ракетний катер відійшов і передав нас морській охороні, яка проводила захоплення судна, хоча такої необхідності не було. Ми самі подали їм трап (сходи), але хлопці все одно вирішили нас поваляти по підлозі і дати прикладом по голові старшому помічнику капітана. У цей момент нас тримають на рейді під Одесою заарештованими, документи у нас всі є, вантаж у нас не вилучили і ніяких наркотиків не знайшли. На нашу думку і думку адвокатів нашої компанії, дії ВМС України можна назвати лише одним словом - "бєспрєдєл", - запевняє екіпаж російського судна.

Нагадаємо, за версією українських військових, Служба безпеки України проінформувала їх про можливу контрабанду сигарет. Судно-порушник виявили технічними засобами в районі селища Курортне. Не відповівши на запит, воно вирушило у відкрите море. Ракетний катер "Прилуки" почав переслідування і дав попереджувальну чергу з артилерійської установки по курсу руху судна. Тільки після цього воно застопорило хід.

Оглядова команда ДПСУ, висадившись на судно, виявила 1740 коробок із сигаретами.

Станом, на 22:20 2 січня, судно досі перебувало на рейді Одеського порту разом з оглядовою командою, яка три дні сидить на сухих пайках. У гавань судно не пускають без лоцмана, але ВМСУ і прикордонники ніяк не домовляться з приводу того, хто буде платити за його послуги.

Топ коментарі
+75
В любом случае они шли из Абхазии и судно подлежит конфискации.
показати весь коментар
04.01.2018 10:51 Відповісти
+64
Молодцы ребята,так держать,нефиг всяким гопникам шляться.А то с какого-то будуна решили,что Украина -то место,где всем все разрешают.
показати весь коментар
04.01.2018 11:02 Відповісти
+46
Кацапы расстреляли рыбаков из Седова(Донецкая обл.) до войны. Нужно было и украинцам должок вернуть. Зачем с такими возиться ?
показати весь коментар
04.01.2018 10:51 Відповісти

Завантаження...