11771 відвідувач онлайн

У Полтаві демонтували пам’ятник на місці відпочинку Петра І. ФОТОрепортаж

У Полтаві знесли пам’ятник на так званому місці відпочинку Петра І, що є прикладом нав’язаної історичної інтерпретації, покликаної легітимізувати імперську присутність в Україні.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомили у Міністерстві культури та стратегічних комунікацій.

За інформацією Полтавської міської ради, демонтаж пам’ятника здійснюється поетапно, з дотриманням усіх вимог чинного законодавства та науково-методичних рекомендацій. Попередньо усі елементи монумента пройшли технічне обстеження та фахову оцінку. Підготовлено супровідну наукову документацію. Крім того, розбирання відбувається відповідно до принципів реставраційного демонтажу, визначених у результаті професійних консультацій.

Окремі елементи, що мають художню чи історичну цінність, маркуються, належним чином пакуються та передаються на відповідальне зберігання до музейної установи.

"Пам’ятник був одним із маркерів російської імперської пропаганди, що формував спотворене уявлення про місцеву історію. Надалі на цьому місці - в історичному центрі Полтави, на перехресті вулиць Спаської та Пилипа Орлика - планується встановлення нового об’єкта, який репрезентуватиме українські національні цінності, гідність та правдиве історичне бачення", - зазначили у Полтавській міськраді.

Полтава
Полтава
Полтава
Полтава
Полтава

Топ коментарі
+30
Виявляється і така імперська херня у нас навіть собі спокійно стояла
показати весь коментар
03.05.2025 08:32 Відповісти
+24
Зробіть на тому місці громадський туалет.
показати весь коментар
03.05.2025 08:36 Відповісти
+18
Все запарєбрікаває рашистскає гавно має бути викинуте з України...
показати весь коментар
03.05.2025 08:36 Відповісти

Завантаження...