5126 відвідувачів онлайн

Посадовці здавали в оренду танкери з багатомільйонними "знижками": їм повідомлено про підозру. ФОТОрепортаж

Двом посадовцям державних підприємств — "Сервіс" та "Морська адміністрація Чорноморського рибного порту" — повідомлено про підозру у зловживанні службовим становищем.

За даними слідства, у 2020 році чиновники уклали договори оренди трьох танкерів і катера з приватною компанією, свідомо заниживши їхню ринкову вартість у кілька разів, повідомляє Цензор.НЕТ.

Таким чином, державні судна фактично передали у користування за безцінь.

Слідчі поліції викрили схему, через яку держава втратила близько 17 мільйонів гривень

Щоб створити видимість законності, зловмисники залучили підконтрольну оціночну компанію, яка підготувала фіктивні звіти про вартість суден:

  • танкер "Таманський" — з понад 35 мільйонів гривень до 4,2 мільйона гривень;

  • "Восточний" — з 19 мільйонів гривень до 3,6 мільйона гривень;

  • "Южний" — з 16 мільйонів гривень до 1,8 мільйона гривень;

  • катер "Садко-2" — з понад 1,2 млн до 396 тисяч гривень.

Під виглядом договорів бербоут-чартера (фрахтування) судна передали у п’ятирічну оренду. Умови контрактів передбачали, що витрати на ремонт зараховуються в рахунок орендної плати — отже, фактична сплата коштів до бюджету або не відбувалася, або була мінімальною.

Слідчі встановили, що через такі махінації держава недоотримала понад 16,7 мільйона гривень доходів, а вартість державного майна була занижена більш ніж на 61 мільйонів гривень.

Під час санкціонованих обшуків у Києві, Київській та Одеській областях вилучено фінансову документацію, електронні носії, печатки та інші докази злочинної діяльності.

Двом колишнім керівникам підприємств повідомлено про підозру — зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки. Санкція статті передбачає до шести років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади.

слідчі поліції викрили схему
слідчі поліції викрили схему
слідчі поліції викрили схему

Топ коментарі
+3
ЦЕНЗОР НЕТ - на вихід ? , без публічного оголошення за результатами суду - зась протаке писати . Єрмакомародерат РИГОВЛАДИ повертається до часів темників та судів за публікації за Медведчука та КО..
показати весь коментар
05.11.2025 17:51 Відповісти
+3
Цікаво чи не возили ті танкери орківську нафту, може там зовсім інша стаття має бути?
показати весь коментар
05.11.2025 18:19 Відповісти
+2
Згадалась історія з Чорноморським морським пароплавством - ніхто не поніс покарання...
показати весь коментар
05.11.2025 17:48 Відповісти

Завантаження...