8471 відвідувач онлайн

Поліція викрила зловмисників, які виманили понад мільйон гривень, обіцяючи фейкову допомогу. ФОТОрепортаж

Правоохоронці знешкодили масштабну групу шахраїв, які через прямі ефіри у TikTok видавали себе за представників відомих українських та міжнародних благодійних організацій і виманювали гроші у громадян під приводом оформлення фінансової допомоги.

Про це повідомляють у пресслужбі Національної поліції України, інформує Цензор.НЕТ.

Подробиці

За даними слідства, зловмисники маскувалися під офіційних представників таких платформ та фондів, як UNITED24, Фундація Олени Зеленської, БФ "Повернись живим", Червоний Хрест та UNICEF. Серед ошуканих українців - цивільні громадяни та військовослужбовці Збройних Сил України.

Організатори угруповання повністю координували процес: від створення фішингових сайтів-двійників відомих організацій до розподілу грошових потоків. Безпосередні виконавці діяли за чітким алгоритмом:

  • Проводили онлайн-трансляції у TikTok, де закликали людей реєструватися на "матеріальну допомогу".

  • Для максимальної переконливості показували в ефірі підроблені документи та сфальсифіковані скриншоти нібито вже успішних виплат.

  • За допомогою методів соціальної інженерії змушували жертв переходити на фішингові лінки та вводити секретні дані банківських карток.

  • В окремих випадках потерпілих переконували зробити "тестовий платіж" на рахунки шахраїв — начебто для перевірки картки.

Щоправда, після отримання грошей трансляції припинялися, акаунти видалялися, а ошуканих людей просто блокували. Загальна сума задокументованих збитків уже перевищує 1 мільйон гривень.

Кіберполіцейські та слідчі поліції провели 21 санкціонований обшук за місцями проживання фігурантів на території Житомирської області. У ході обшуків у зловмисників вилучили:

  • комп’ютерну техніку та цифрові носії;

  • близько 20 мобільних телефонів;

  • понад 50 банківських карток і 120 SIM-карт;

  • чорнові нотатки, готівку та 8 автомобілів.

Кримінальне провадження розслідується, тривають слідчі дії. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років. Наразі правоохоронці встановлюють повне коло постраждалих від дій кібершахраїв.

На Житомирщині затримали банду, яка ошукала українців на мільйон
На Житомирщині затримали банду, яка ошукала українців на мільйон
На Житомирщині затримали банду, яка ошукала українців на мільйон
На Житомирщині затримали банду, яка ошукала українців на мільйон
На Житомирщині затримали банду, яка ошукала українців на мільйон
На Житомирщині затримали банду, яка ошукала українців на мільйон
На Житомирщині затримали банду, яка ошукала українців на мільйон
На Житомирщині затримали банду, яка ошукала українців на мільйон

Завантаження...