11938 відвідувачів онлайн

На будівництві протирадіаційного укриття в Херсоні привласнили майже 5 млн грн бюджетних коштів, – поліція. ФОТО

У Херсоні слідчі поліції повідомили про підозру двом керівникам будівельної фірми та інженеру технічного нагляду у справі про привласнення бюджетних коштів під час будівництва протирадіаційного укриття.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це інформує Поліція Херсонської області.

Підозру отримали двоє директорів будівельної фірми

Фігурантами справи є 29-річний житель Львівської області та 30-річний львів'янин. Будучи у різний час директорами приватної будівельної фірми, вони навмисно вказували у звітній документації з виконаних робіт неправдиві відомості.

Як розповів начальник відділу слідчого управління поліції Херсонщини Олег Мальчевський, факт розкрадання бюджетних коштів викрили оперативники обласного Управління стратегічних розслідувань.

Поліцейські встановили, що восени 2024 року Управління капітального будівництва Херсонської міської ради уклало договір із приватною будівельною компанією на будівництво захисної споруди цивільного захисту – протирадіаційного укриття на території загальноосвітньої школи в мікрорайоні Таврійський.

Привласнили майже 5 мільйонів гривень бюджетних коштів на будівництві укриття в Херсоні
Привласнили майже 5 мільйонів гривень бюджетних коштів на будівництві укриття в Херсоні
Привласнили майже 5 мільйонів гривень бюджетних коштів на будівництві укриття в Херсоні

Експертизи виявили невідповідності у виконаних роботах

Впродовж кількох місяців керівники будівельної організації надавали замовнику акти виконаних робіт.

Замовлені поліцейськими судові будівельно-технічні експертизи встановили невідповідність фактичних обсягів та вартості виконаних робіт. Зокрема, йдеться про роботи з армування, товщину фундаментної плити та обсяги улаштування деформаційних швів в ємкісних спорудах із використанням гідроізоляційних шпонок.

У результаті на рахунок будівельної фірми з міського бюджету зайво перерахували понад 184 тис. грн під час керівництва старшого фігуранта та понад 4,65 млн грн за очільництва його наступника.

До відповідальності притягують і інженера технагляду

Також правоохоронці встановили, що Управління капітального будівництва Херсонської міської ради уклало договір із 65-річним приватним підприємцем, який мав забезпечувати технічний нагляд за якістю виконаних робіт.

За даними поліції, він самоусунувся від виконання своїх обов'язків та підписував надані підрядником документи без фактичної перевірки.

Наразі усім трьом фігурантам за погодженням із прокуратурою повідомили про підозру.

Інженеру технічного нагляду інкримінують службову недбалість (ч. 2 ст. 367 КК України), санкція якої передбачає від двох до п'яти років позбавлення волі.

Останньому директору будівельної організації інкримінували привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем та службове підроблення (ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України). Йому загрожує від семи до дванадцяти років ув'язнення.

Колишньому керівнику фірми інкримінували ч. 4 ст. 191 та ч. 1 ст. 366 КК України. Санкції статей передбачають від п'яти до восьми років позбавлення волі.

У поліції зазначили, що в лютому 2026 року до суду вже скерували матеріали щодо обвинувачення останнього фігуранта в аналогічних кримінальних правопорушеннях. Також у червні 2025 року суд визнав його винним у зловживанні впливом.

Завантаження...