На Хмельниччині викрито схему розтрати коштів під час будівництва шкільного укриття. ФОТОрепортаж
Прокурори Хмельницької обласної прокуратури повідомили про підозру селищному голові, директорці будівельного товариства та інженеру з технічного нагляду за фактами розтрати бюджетних коштів в особливо великих розмірах та службового підроблення під час будівництва шкільного протирадіаційного укриття.
За даними слідства, у липні 2025 року селищною радою на Хмельниччині укладено договір на будівництво на території навчального закладу захисної споруди, повідомляє Цензор.НЕТ.
Подробиці
Загальна вартість робіт становила понад 62,6 мільйона гривень.
Попри критичне значення будівництва такого укриття для безпечного перебування в школі, селищний голова, директорка товариства та інженер з технічного нагляду реалізували протиправну схему розтрати бюджетних коштів.
Слідством встановлено, що керівниця товариства внесла до актів приймання виконаних будівельних робіт за жовтень та грудень 2025 року завідомо неправдиві відомості. До документів були включені роботи та матеріали, які фактично на об’єкті не було зроблено та не використовувались.
"Інженер з технічного нагляду, достовірно знаючи про невідповідність відомостей реальному стану, погодив зазначені акти, засвідчивши їх своїм підписом і печаткою. А селищний голова, достовірно знаючи, реальні обсяги зробленого, підписав акти виконаних робіт, де було вказано неправдиві відомості. На підставі цих документів підрядній організації було перераховано бюджетні кошти за роботи, які фактично не виконувалися", — повідомила Хмельницька обласна прокуратура.
Внаслідок таких дій бюджету завдано збитків на суму понад 14,6 мільйона гривень.
Селищний голова підозрюється у розтраті бюджетних коштів в особливо великих розмірах. Його спільникам інкриміновано пособництво у розтраті бюджетних коштів в особливо великих розмірах та службове підроблення.



