5550 відвідувачів онлайн

Неякісні укриття для шкіл та військових: викрито схему на 47 мільйонів гривень. ФОТОрепортаж

Понад 47 мільйонів гривень бюджетних коштів привласнили учасники схеми під час закупівлі модульних укриттів для шкіл, громад та військових частин. Вони постачали захисні споруди, які не відповідали державним будівельним нормам.

Схему викрили детективи Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України спільно із Національною поліцією України, повідомляє Цензор.НЕТ.

Подробиці

У межах досудового розслідування про підозру повідомили десятьом особам. Серед них – керівники підприємств, які виробляли та постачали модульні укриття, а також посадовці органів місцевого самоврядування, відповідальні за проведення закупівель.

Слідством встановлено, що фігуранти постачали укриття громадам Чернігівської та Дніпропетровської областей. Захисні споруди закуповували для шкіл, інших закладів освіти та чотирьох військових частин Збройних Сил України.

Посадовці оформлювали захисні споруди як товар, хоча за своїми характеристиками вони належать до об'єктів будівництва. Для таких об'єктів закон передбачає окремі вимоги до проєктування та введення в експлуатацію.

Крім того, тендерна документація містила умови, які могли обмежити конкуренцію між учасниками. У результаті громади отримали укриття неналежної якості, а державі завдали збитків на понад 47 мільйонів гривень.

Десятьом фігурантам повідомлено про підозру. Їм загрожує до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Десятьом фігурантам повідомлено про підозру
Десятьом фігурантам повідомлено про підозру
Десятьом фігурантам повідомлено про підозру
Десятьом фігурантам повідомлено про підозру
Десятьом фігурантам повідомлено про підозру

школи
школи
школи

Топ коментарі
+7
думав хоч сьогодні без зашкварів....а,ні....дерибаннять не жаліючі ні себе ні оточуючіх....штраф заплатять,почнуть нові ,,проекти,,...
показати весь коментар
25.06.2026 12:30 Відповісти
+7
Мародери він Зе дісталися і до дітей, де вкрали мільйони, замість того, щоб віддати своє для захисту нашого майбутнього. В цьому вся логіка і суть команди "зелених" - вони прийшли не відбудовувати Україну, а красти, красти і ще раз красти.
показати весь коментар
25.06.2026 12:33 Відповісти
+3
читаю новини то це вже бере страхіття за Україну. зелені покидьки грабують державу без страху на покарання.. зелена голова сгнила -гниє зелена сволота.
показати весь коментар
25.06.2026 12:40 Відповісти

Завантаження...