Податківці ліквідували конвертаційний центр у Запоріжжі. ФОТОрепортаж
Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Державної фіскальної служби.
Встановлено, до складу злочинного угруповання входили шестеро осіб, які надавали підприємствам реального сектору економіки послуги з мінімізації податків шляхом переведення безготівкових коштів у готівку, безпідставного формування ПДВ і подальшої легалізації коштів. Для здійснення незаконної діяльності зловмисники створили і зареєстрували 17 фіктивних підприємств. Безготівкові кошти підприємств реального сектору економіки надходили на їхні рахунки як оплата за нібито придбані товари чи надані послуги. Після цього ці кошти конвертували за допомогою банківських карт у готівку за грошову винагороду в розмірі близько 12%.
Крім того, у своїй діяльності учасники конвертаційного центру використовували схему "зустрічних потоків".
Загальна сума проконвертованих грошових коштів становить близько 180 мільйонів гривень, завдані державному бюджету збитки становлять близько 30 мільйонів.
Станом на зараз встановлено 12 підприємств-вигодонабувачів.
Унаслідок проведених семи обшуків було виявлено та вилучено готівкові кошти в національній та іноземній валюті в еквіваленті понад 960 тисяч гривень, комп'ютерну техніку, 16 печаток фіктивних підприємств, 15 факсиміле, чорнові записи, бухгалтерські документи.
Крім того, накладено арешт на грошові кошти на банківських рахунках 15 підприємств на суму понад 530 тисяч гривень.
Зараз відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 205 (фіктивне підприємництво) КК. Слідчі дії тривають.



