11778 відвідувачів онлайн
80 793 138

Обставини втрати танка М1Абрамс. After action review

Автор: 

абрамс

Повна інформація щодо обставин втрати танка М1Абрамс, дій командування 47-і механізованої бригади. After action review

1. Організаційні питання.

А) За словами командирів, танк був оснащений системою РЕБ, але вона з певних причин не спрацювала, чому саме - вже не зʼясувати, але не виключено, що противник змінив частоти для управління дронами, і РЕБ на цих частотах не забезпечив прикриття. Засоби РЕБ на танки, які б гарантували захист, штатно не постачаються, це все треба шукати та робити за свій рахунок, і дрони постійно змінюються та випереджають розвиток засобів РЕБ, це загальна проблема.

Б) Тривалий час на танки Абрамс намагались встановити решітки та мангал, але поки що безуспішно. Це і особливості конструкції танка, і його броні. Проблему намагаються вирішувати і досі. Але альтернатива така - або тримати боєздатні танки у тилу, або зупиняти російський наступ усіма можливими засобами. Звичайно, треба ризикувати технікою.

47-ма бригада докладала зусиль для захисту Абрамсів, але це не вдалось зробити через певні технічні обставини.

2. Тактичні питання.

Як я і написав одразу, дії командування 47-і омбр мають свою логіку.

Під час бою 26 лютого у селі Бердичі ворог прорвався значними силами через бойові порядки сусідньої бригади з флангу. Виникла загроза, що група піхотинців 47-і бригади залишаться відрізаними від своїх та потраплять в оточення. Була потрібна негайна контратака, треба було знищити групи росіян, які зайшли у тил нашій позиції. Ризики виконання завдання для танка були високими, але життя бійців важливіше техніки. Завдяки діям екіпажу Абрамса, Бредлі, ударам артилерії та дронів 47-ї бригади дві російські штурмові групи було знищено, наші піхотинці відійшли. Абрамс було втрачено. Дії на тактичному рівні були обгрунтовані важкою обстановкою.

Питання до застосування Абрамсів - це не питання тільки до 47-ї бригади, але і для вищого командування.

Правильно застосувати Абрамси в даному місці з висот неможливо, оскільки висоти в Авдіївці та на коксохімічному заводі контролює противник, а 47-ма бригада отримала зону відповідальності у низинах.

Але заборонити використовувати Абрамси для контратак не можна, бо піхота має підтримуватись бронетехнікою. 47-ма бригада зараз перебуває на одному з напрямків головних ударів російської армії на Донбасі, і ворог кидає постійно нові сили в лобові атаки, зупиняти ці безперервні атаки потрібно усіма наявними засобами.

Якщо рахувати втрати техніки та піхоти, росіяни в цьому районі втрачають у рази більше, і велика заслуга в тому якраз українських воїнів на американській бронетехніці.

 Юрій Бутусов, Цензор.НЕТ

Топ коментарі
+31
Спочатку зняли Залужного, потім зняли всіх людей Залужного, все керівництво ВСУ, потім посипався фронт, потім зеленський поїхав до Саудитів в Оман-2 для домовленностей з рф. На що це схоже? Це схоже на зраду, здачу України путіну.
показати весь коментар
29.02.2024 10:59 Відповісти
+28
Судячи з того, що Сирскій сам командував відбиттям Орлівки, ЗСУ стають все більше схожі на кацапів, де ініціатива подавлюється, централізація посилюється, місця креативу нема, самостійних і креативних звільняють, а інші нічого не будуть робити без рішення і команди старшОго.
показати весь коментар
29.02.2024 09:40 Відповісти
+21
Сирському плювати і на танк і на екіпаж, як і тому "воєначальнику" котрий наказав видвинути танк на явну страту!
показати весь коментар
29.02.2024 09:43 Відповісти

Завантаження...