Обставини втрати танка М1Абрамс. After action review

Повна інформація щодо обставин втрати танка М1Абрамс, дій командування 47-і механізованої бригади. After action review
1. Організаційні питання.
А) За словами командирів, танк був оснащений системою РЕБ, але вона з певних причин не спрацювала, чому саме - вже не зʼясувати, але не виключено, що противник змінив частоти для управління дронами, і РЕБ на цих частотах не забезпечив прикриття. Засоби РЕБ на танки, які б гарантували захист, штатно не постачаються, це все треба шукати та робити за свій рахунок, і дрони постійно змінюються та випереджають розвиток засобів РЕБ, це загальна проблема.
Б) Тривалий час на танки Абрамс намагались встановити решітки та мангал, але поки що безуспішно. Це і особливості конструкції танка, і його броні. Проблему намагаються вирішувати і досі. Але альтернатива така - або тримати боєздатні танки у тилу, або зупиняти російський наступ усіма можливими засобами. Звичайно, треба ризикувати технікою.
47-ма бригада докладала зусиль для захисту Абрамсів, але це не вдалось зробити через певні технічні обставини.
2. Тактичні питання.
Як я і написав одразу, дії командування 47-і омбр мають свою логіку.
Під час бою 26 лютого у селі Бердичі ворог прорвався значними силами через бойові порядки сусідньої бригади з флангу. Виникла загроза, що група піхотинців 47-і бригади залишаться відрізаними від своїх та потраплять в оточення. Була потрібна негайна контратака, треба було знищити групи росіян, які зайшли у тил нашій позиції. Ризики виконання завдання для танка були високими, але життя бійців важливіше техніки. Завдяки діям екіпажу Абрамса, Бредлі, ударам артилерії та дронів 47-ї бригади дві російські штурмові групи було знищено, наші піхотинці відійшли. Абрамс було втрачено. Дії на тактичному рівні були обгрунтовані важкою обстановкою.
Питання до застосування Абрамсів - це не питання тільки до 47-ї бригади, але і для вищого командування.
Правильно застосувати Абрамси в даному місці з висот неможливо, оскільки висоти в Авдіївці та на коксохімічному заводі контролює противник, а 47-ма бригада отримала зону відповідальності у низинах.
Але заборонити використовувати Абрамси для контратак не можна, бо піхота має підтримуватись бронетехнікою. 47-ма бригада зараз перебуває на одному з напрямків головних ударів російської армії на Донбасі, і ворог кидає постійно нові сили в лобові атаки, зупиняти ці безперервні атаки потрібно усіма наявними засобами.
Якщо рахувати втрати техніки та піхоти, росіяни в цьому районі втрачають у рази більше, і велика заслуга в тому якраз українських воїнів на американській бронетехніці.
Юрій Бутусов, Цензор.НЕТ