8832 відвідувача онлайн
8 683 22

Формування армійських корпусів, які наказав створити Зеленський, гальмується через неквапливість міністра Умєрова

Автор: 

зсу

Щодо переформування українських військ на фронті у склад армійских корпусів, яке ухвалила Ставка Верховного головнокомандувача і про яке оголосив В.Зеленський.

 Головнокомандувач ЗСУ О.Сирський видав два тижні тому директиву щодо нових корпусів у війську, смуги відповідальності, термінів їх створення на фронті. Це рішення історичне, це перша реальна структурна реформа у силах оборони України щодо змін організації наземних військ. І армія хоче зробити це швидко.

Але реалізація цього рішення гальмується міністерством оборони. Річ у тому, що затвердження на посаду команирів корпусів в Україні головнокомандувач ЗСУ має погоджувати з міністром оборони. Це абсурд з точки зору розподілу повноважень та відповідальності, але і такий порядок міг би працювати, якби усе швидко підписувалось. Але у міністра оборони нема чомусь часу затверджувати кандидатури комкорів, у Києві ніяк руки до фронту не доходять.

Тому корпуси формуються, але... без призначення командирів, які мали б створювати собі штаб служби, набирати людей!

Щоб виконати рішення головнокомандувача у встановлені терміни, армія вирішила створити тимчасові посади - "формувачі корпусів", і призначили на ці посади військових, які не є командирами корпусів, але мають посади у оперативних командуваннях і можуть виконувати адміністративні функції.

Наприклад, запланований на командира 3-го армійського корпусу командир 3-ї штурмової бригади Андрій Білецький, якому першому Сирський запропонував стати комкором, досі не призначений на посаду.

Чи можна формувати корпуси швидко та організовано? Так, і це показали... міністр внутрішніх справ І.Клименко та командувач Нацгвардії О.Півненко.

Рішення про формування двох армійських корпусів Нацгвардії на базі 12-ї бригади "Азов" та 13-ї бригади "Хартія" МВС та НГУ ухвалили раніше, ще у грудні, і одразу призначили на посади командирів корпусів командирів даних бригад - Д.Прокопенка та І.Оболєнського. І не призначали "формувачів", не створювали проблеми підлеглим, а одразу весь управлінський апарат НГУ почав працювати на виконання даного рішення. І у міністра Клименка знайшовся час на ухвалення рішень та контроль виконання. І командувач Нацгвардії Півненко, який сам був на цій війні командиром бригади, подав кандидатів та пришвидшує формування своїх корпусів. Виявляється, все це можна робити у визначені терміни.

Якби Міноборони звернуло увагу на досвід МВС та НГУ, і допомогло Генштабу сформувати корпуси згідно з рішенням Ставки.

 Юрій Бутусов, Цензор. НЕТ

Топ коментарі
+5
"...у міністра оборони нема чомусь часу затверджувати кандидатури комкорів..."

Бо затверджує все не ця дірка від нужника - Умєров, а його пахан Єрмак. А Єрмак у свою чергу повинен кандидатури комкорів узгоджувати з ФСБ. Як тут встигнути? Дружбани Єрмачка закінчилися, а інших не можна мовчки вмовити приймати гниле м'ясо і зіпсовані міни. Та й бздури Зеленського вже мало хто погоджується виконувати. То ж поки Зеленський-Єрмак-Умєров будуть верховодити - не буде нічого хорошого ні в ЗСУ, ні в країні.
показати весь коментар
17.02.2025 16:44 Відповісти
+4
Посадити умєрова на яйце за 17 гривень.
показати весь коментар
17.02.2025 16:07 Відповісти
+3
Та да, з корпусами зразу все зміниться і вони загонять орків за Можайск. Був такий письменник Гончар і в його романі "Людина і зброя" про 1941 рік один солдат, який вийшов з оточення, сказав: " Аби командували нами вміючи." Уже було про танки, літаки і затихли, тепер слідуюча тема - корпуса.
показати весь коментар
17.02.2025 17:22 Відповісти

Завантаження...