4744 відвідувача онлайн

Дефіцит артилерії на полі бою дронів

Автор: 

артилерія

У лісистій місцевості подавити та знищити укріплені позиції піхоти та БПЛА можливо тільки в результаті комбінованого ураження, коли дрони залітають одразу за снарядами, це подавляє стрільців та знищує інфраструктуру ворожих позицій.

Ефективне подавлення бойових порядків противника можливе тільки якщо вогневий вплив є постійним, щоб не давати ворогу відновлювати інфраструктуру та маневрувати як на логістичних шляхах так і в середині позиційних районів.

Артилерія задає швидкість та темп ураження, які перевищують швидкість та темп відновлення позицій.

І ось тут на деяких ділянках виявляються організаційні проблеми. Коли наша артилерія починає працювати, ворог починає патрулювати дронами наші позиційні райони. В цих умовах артилерія починає стріляти не тоді, коли треба, а вкрай рідко, коли поруч не чутно дронів.

У зв'язку з цим подекуди починаються розмови, що артилерія втратила своє значення, що купувати нові гармати та снаряди нема потреби, у той час як на фронті насправді на деяких ділянках відчувається дефіцит і гармат і снарядів.

Рішення очевидні, нічого нового:

1. Необхідно посилення протидронової оборони позиційних районів артилерії та БПЛА. Спеціально виділені розрахунки дронів-перехоплювачів, радари та акустичні системи контролю повітряної обстановки, необхідна кількість позицій стрільців, система сповіщення та регулювання руху.

2. Спеціально виділені групи копачів, які забезпечують безперервне обладнання нових та ремонт пошкоджених позицій, постійне створення хибних позицій та макетів.

3. Розгортання достатньої кількості гармат, щоб розосереджувати контрбатарейну боротьбу та здійснювати маневр вогнем.

Проблема в тому, що оборона від дронів позиційних районів арилерії та БПЛА стала зараз окремим видом бойових дій і вимагає окремого планування, окремо виділених значних сил, які мають обороняти глибоко ешелоновані бойові порядки та логістичні шляхи. І якщо це зробити, то наші втрати насправді зменшаться, а втрати ворога - збільшаться.

Артилерію треба повертати на поле бою, без неї ефективність контролю кілзони недостатня.

 Юрій Бутусов, Цензор. НЕТ

Топ коментарі
+13
Як артилеріст (о боже, це про мене теж) скажу таке, що
1) розрахункі гармат змушують зкидатись на ремонт та відновлення гармат з "бойових", інакше грозяться перевести у піхоту, люди ідуть в сзч і переходять в інші бригади, на інші посади.
2) контроля неба немає, підори вбивають не тільки гармати, ми не можем підвезти БК, тому якісно накрити вогнем теж проблема.
3) в супереч БР-кам з корпусу приходять накази застосовувати ствольну артилерію по 1-2 підорам та в умовах присутності ворожою розвідки, чим викриваються ті багатостраждальні позиції.
4) не існують підготовлених копачей позицій. Все це робиться розрахунками гармат і багато в чому, за свій рахунок, бо що? Бо інакше інакше пугають піхотними підрозділами, і знов солдати йдуть в сзч, або переходять в інші бригади на інші посади.
показати весь коментар
09.05.2026 10:26 Відповісти
+10
Старі радянські системи тіпа д20 і акації вже не актуальні. Начальники артилерії сунуть їх щоб стояли 5 км. від лінії зіткнення тобто в кіл зони. І там їх лускають дрони як горіхи. Живучість вогневої позиції 4 - 20 днів. А далі ураження дроном. Все облаштування позиції лягає на плечі розрахунку. Вся охорона від дронів лягає на плечі розрахунку. Які там нафіг окремі копачі і стрільці? Дрони летять безперешкодно 5-10 км вглиб і відповідно уражають артилерію. Начальникам артилерії просто насрати. Не збив розрахунок дрон - догана. Не ребщикам не міфічним там антидронщикам, не міфічним стрільцям чи ппо, а розрахунку гармати за те що погано збивають рої. Не лягають тілами. От тоді був би молодець. Всі артилерійські системи, які стріляють 20 км це вже гівно, яке буде знищене за тиждень. Системній протидії їхнім дронам я не бачу . Проблема дронів зараз це проблема тих, до кого вони долітають. До начальників артилерії вони не долітають і вже ніколи не долетять . Так що немає проблеми, бо немає артилерії. Тобто немає що повертати. Системи знищені внаслідок дебільних команд начальників артилерії. А самі артилеристи відправлені в піхоту по наказах тих самих начальників артилерії. Ха ха ха.
показати весь коментар
09.05.2026 10:28 Відповісти
+6
Я говорю за інші системи. Всякі не актуальні акації і т.д. Богдану якщо поставити в кіл зону, то толку з неї немає. Або збільшувати дальність, або зменшувати їхню кіл зону. Збільшувати нашу і зменшувати їхню. Поки що ворог у малому небі робить все що завгодно. Безперешкодно. Начальникам артилерії начхати. Вони цю проблему перекинули на плечі солдата з розрахунку. Видали помпи та й тіпа рішили проблему. Якщо артилерист з помпи не збив дрон то має догану. От і вся протидія в реальності , а не просто болтологія. На паперах в них мільйон ребів, якихось стрільців, ппо ще іншої брехні. В в результаті всі д20 уражені. І знову в усьому винні номери обслуги гармати , бо погано відстрілюються від роїв дронів. Тобто адекватних полковників немає. Жоден з них немає досвіду особистого ураження будь якого дорогу. Лише відоси і сторіс з інтернету. Оце все що можуть в реальності. Сказали якесь чмо в ютубі, що дрон на оптоволоконні ніби то повільно літає і всі оці неуки як папуги почали повторювати. Для ураження літаючої цілі мають бути навики і тренування. В нього можна не попасти при любій швидкості. Ха ха ха.
показати весь коментар
09.05.2026 12:54 Відповісти

Завантаження...