1 657 7

РНБО заслухає звіт у справі "Роттердам+", – Данілов

РНБО заслухає звіт у справі

Рада національної безпеки та оборони (РНБО) найближчим часом заслухає звіт Національного антикорупційного бюро (НАБУ) у так званій справі "Роттердам+".

Про це на брифінгу повідомив секретар РНБО Олексій Данілов.

"Ми найближчими днями, завтра-післязавтра, заслухаємо представників відповідного силового органу – НАБУ – щодо справи "Роттердам+", – сказав Данілов.

За даними агентства Інтерфакс-Україна, вчора мало відбутися засідання Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду (ВАКС), який мав розглянути апеляцію на закриття прокурором Денисом Демківим, однак засідання суду перенесли на 15 листопада.

Як повідомлялося, раніше призначений генпрокурором Іриною Венедиктовою прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України (САП) Денис Демків заявив, що прокуратура буде наполягати на необхідності закриття так званої справи "Роттердам+" під час розгляду цього питання в Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду (ВАКС) з огляду на вичерпання терміну проведення досудового розслідування

Водночас прокурор зазначив, що якщо Апеляційна палата ВАКС підтвердить правомірність закриття справи "Роттердам+", це буде остаточним рішенням у цій справі, оскільки чинним Кримінально-процесуальним кодексом не передбачено оскарження ухвал про закриття справи до Верховного суду.

Нагадаємо, 13 жовтня слідча суддя ВАКС відмовила у задоволенні скарг на постанову прокурора Демківа, який у травні прийняв рішення закрити розслідування у так званій справі "Роттердам+". Це рішення було оскарежно в Апеляційній палаті ВАКС.

Як пояснювали у ВАКС, одним з ключових питань при розгляді справи стала перевірка дотримання строку проведення досудового розслідування. Як відомо, справа розслідувалася з 2017 року, провадження неодноразово зупинялося, закривалося рішеннями прокурорів та відновлювалося за рішенням суду або шляхом скасування закриття справи керівником САП. Обрахувавши строк досудового розслідування, слідча суддя дійшла висновку, що у цьому кримінальному провадженні він закінчився. Однак заявники наполягали на тому, що строки на момент закриття не закінчилися і оскаржили це рішення. При цьомуслідча суддя не оцінювала при розгляді скарг достатність зібраних у справі доказів.

У травні 2021 року призначений генпрокурором Іриною Венедиктовою новий керівник групи прокурорів у так званій справі "Роттердам+" Денис Демків ухвалив рішення закрити розслідування. У НАБУ тоді констатували наявність сумнівів щодо його об'єктивності, оскільки рішення закрити справу було ухвалено у неробочий час, без консультацій з детективами та належного вивчення матеріалів справи.

Перед цим, 5 травня, генеральний прокурор Ірина Венедиктова змінила старшу групу прокурорів у так званій справі "Роттердам+" Віталія Пономаренка, який тричі ухвалював рішення закрити розслідування і тричі його рішення було скасовано.

Нагадаємо, в якості підозрюваних у справі "Роттердам+" проходили кілька менеджерів ДТЕК Ріната Ахметова та колишніх чиновників НКРЕКП. Проте згодом прокуратура закрила справу щодо конкретних підозрюваних, незважаючи на протести НАБУ.

Під час розгляду у ВАКС скарг на закриття справи "Роттердам+" було встановлено, що новою експертизою у ній було підтверджено факт збитків від застосування зазначеної формули майже на 40 млрд грн.

Раніше Національне антикорупційне бюро України повідомило про підозру 6 особам у справі формули тарифу "Роттердам+", зокрема екс-голові НКРЕКП Дмитру Вовку та співробітникам енергохолдингу ДТЕК Ріната Ахметова. Вовка було оголошено в розшук, він переховувався у Великій Британії.

Президент Зеленський під час виборчої компанії використовував заяви про справу "Ротердам+" для критики влади, а після свого обрання заявляв, що обговорював цю формулу під час зустрічі з Рінатом Ахметовим, після якої придбані за кошти олігарха машини швидкої допомоги використовувались для піару Зеленського.

Коментувати
Сортувати:
На кого вони працюють? Питання риторичне.

08.11.21
Коломойський 9 листопада спробує оскаржити рішення ВАКС щодо закриття справи "Роттердам+"
показати весь коментар
10.11.2021 19:42 Відповісти
Интересно, а по чём сейчас мойша покупает уголь в рашке.
показати весь коментар
10.11.2021 20:52 Відповісти
каким бы ни было решение, Ахметыч обзаведется еще парой-тройкой усадеб на берегах мировых океанов и продолжит быть наглядным примером, как недра должны принадлежать народу ... чиста по канституции
показати весь коментар
10.11.2021 21:52 Відповісти
А коти слухають.. та їдять. Роттнрдам+ більш не дам- . Лохотрон крутиться , бабло шелестить. Коти жирні а лохи--лише ошелешені
показати весь коментар
11.11.2021 02:50 Відповісти
Эпично. Только у нас ТРАНСПОРТНЫЕ расходы могут посчитать такими. Ведь виртуальная доставка из Африки, затем виртуальная перевалка, виртуальная доставка на ТЭС - это же прекрасно.
Давайте сделаем хлеб - ротердам +? Посчитаем зерно в ротердаме или африке, затем доставку, перевалку, доставку на мельницу, затем доставка муки в пекарню. Красиво? И эта рыжая сволота НЕ сдити. Этот "вофк" сбежал. Жаль, чтоего паскуду не завалили ТАМ.
показати весь коментар
11.11.2021 07:46 Відповісти
Вы уверены, что правильно понимаете смысл этой формулы?
показати весь коментар
11.11.2021 09:14 Відповісти
нияк ся не вспокоять..
показати весь коментар
11.11.2021 11:31 Відповісти