Visa та Masterсard знизили комісію інтерчейндж до 1,2%, – НБУ

Із 26 листопада міжнародні платіжні системи Visa та Mastercard знизили розмір ставки внутрішньодержавних міжбанківських комісій інтерчейндж в Україні до рівня 1,2%.
Про це регіональні представництва компаній повідомили регулятору, передає пресслужба Національного банку.
"Зниження розміру ставки комісій інтерчейндж відбулося в межах виконання умов Меморандуму про сприяння конкурентному платіжному ринку в Україні", – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що передумовою зниження комісій стало надання Антимонопольним комітетом 11 листопада 2021 року відповідного дозволу компаніям Mastercard та Visa на узгоджені дії у вигляді зменшення розміру внутрішньодержавних міжбанківських комісій.
"Національний банк позитивно оцінює продовження поступового зниження ставок для внутрішньодержавних операцій в Україні. Ми вважаємо, що подальша реалізація меморандуму дасть змогу збалансовано розвивати безготівкові розрахунки з урахуванням рівня охоплення громадян банківським обслуговуванням з одного боку і розвитку платіжної інфраструктури з іншого. На нашу думку, це також вплине на зменшення банками-еквайрами тарифів для торговців, що зокрема сприятиме зниженню витрат бізнесу", – підкреслив заступник голови Нацбанку Олексій Шабан.
Як повідомлялося, Антимонопольний комітет України дозволив компаніям Mastercard Europe S.A. та Visa International Service Association зменшити розмір міжбанківських комісій до не більше як 1,2% граничного розміру ставок внутрішньодержавних міжбанківських комісій в Україні.
Нагадаємо, у травні Нацбанк спільно з платіжними системами Visa та Mastercard підписали Меморандум про сприяння конкурентному платіжному ринку в Україні. Наголошувалося, що сторони погодили підхід до поступового зниження граничного розміру ставок внутрішньодержавних міжбанківських комісій (інтерчейндж).
Як повідомлялося, раніше "Ощадбанк", "Приватбанк" і "Райффайзен Банк" заявили про готовність поетапно знизити комісію інтерчейндж аналогічним чином і закликали Верховну Раду відмовитися від ринкового регулювання комісії за еквайринг. Це звернення також підтримала платіжна система Mastercard.
"Приватбанк", "Ощадбанк" та "Райффайзен Банк" разом займають 87% ринку оплати через POS-термінали. Банки-власники платіжних терміналів отримують найбільшу частку комісії інтерчейндж за безготівкові платежі (2-3% від суми купівлі).
Нагадаємо, у лютому Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект №4178, згідно з яким розмір інтерчейнджу пропонується поступово знизити до 1% від суми транзакції з 2021 року з подальшим зниженням до 0,3% у 2022 році. Проти його прийняття різко виступили банки та платіжні компанії.