Україна відновила транзит російської нафти, – МЗС Угорщини

Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, повідомляє Bloomberg.
За словами міністра, обсяги транспортування російської нафти через територію України почали повільно відновлюватися після технічних робіт з усунення пошкоджень, завданих масовваним ракетним ударом Росії у вівторок.
Як повідомлялося, напередодні російська "Транснєфть" заявила, що прокачування нафти трубопроводом "Дружба" у напрямку Угорщини призупинено через падіння напруги на одному з аграгатів на території України. Через це прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан скликав засідання Ради оборони.
Нафтопровід "Дружба" забезпечує постачання нафти з Росії на білоруські НПЗ та її транзит до Європи.
Нагадаємо, обстріл України 15 листопада став наймасованішим з початку війни. Ця атака може мати вплив не тільки на енергосистему України, а й на енергосистеми деяких наших сусідів, заявив міністр енергетики України Герман Галущенко.
Внаслідок влучання ракет у об'єкти енергетичної інфраструктури НЕК "Укренерго" застосувало аварійні відключення всіх категорій споживачів у північних і центральних областях.
У низці населених пунктів Молдови також спостерігаються проблеми з енергопостачанням після того, як країна раптово припинила отримувати електроенергію з Румунії.
Остановили б прокачку до повного віндовлення всієї енергетичної інфраструктури України! Було б дуже логічно!
Головне, аби шановані партнери з газпрома не мали ніяких форс-мажорів у бізнесі з шанованими партнерами з угорщини. Все інше - *****, особливо життя якихось там українців. Да вова?