США запровадили санкції проти скандального судді Вовка

Про це повідомляє пресслужба відомства.
"Державний департамент США вносить Вовка до санкційного списку через вимагання хабарів в обмін на втручання в судові та інші державні процеси", – йдеться у повідомленні.
Санкції запровадили у межах так званого "закону Магнітського", який передбачає покарання для осіб, причетних до масштабної корупції, переслідувань та порушень прав людини. Обмеження передбачають заборону на в'їзд до США.
Як повідомлялося, у червні прокурор САП скерував до Вищого антикорупційного суду обвинувальний акт щодо голови та суддів Окружного адміністративного суду міста Києва, які обвинувачуються у зловживаннях в ОАСК, вчинених у змові з низкою інших осіб.
Зокрема, йдеться про вчинення спроб захоплення державної влади, перешкоджання роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів, а також участь у злочинній організації і зловживання впливом.
Нагадаємо, 17 липня 2020 року детективи НАБУ повідомили про підозру голові Окружного адміністративного суду Павла Вовка, заступника голови суду Євгена Аблова, п'яти інших суддів, а також керівника Державної судової адміністрації Зіновію Холоднюка, а також ще 4 осіб.
Крім того, у лютому 2021 року НАБУ повідомило про підозру двом адвокатам, затриманим під час отримання хабара для подальшої передачі її суддям Окружного адмінсуду Києва.
У тому числі було затримано рідного брата голови ОАСК Павла Вовка – Юрія Зонтова, який виявився співробітником Служби зовнішньої розвідки. Зазначимо, що рідне прізвище Павла Вовка – Зонтов, прізвище Вовк він узяв після весілля у 1999 році.
За місцем виявлення хабара детективи НАБУ знайшли предмети, які зовні схожі на антикваріат, документи на ім'я голови ОАСК та його близького родича. Також виявлено великі обсяги іноземної готівки: понад $3,7 млн, 840 тис. євро, 20 тис. фунтів, 230 тис. грн та 100 шекелів (загалом виявлено коштів на загальну суму в еквіваленті понад 130 млн грн).