538 0

МАГАТЕ не помітило ознак мінування на окупованій Запорізькій АЕС, – Гроссі

гроссі

Про це під час брифінгу у Японії повідомив гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі, передає Інтерфакс-Україна.

"Я контактував з експертами постійної місії на ЗАЕС сьогодні, кілька годин тому. Ми в курсі тверджень та заяв обох сторін. Під час нещодавніх інспекцій ми не зафіксували будь-яких ознак мінування, але ми, як і раніше, надзвичайно насторожені", – зазначив він.

Також Гроссі підкреслив, що наразі "не можна розслаблятися" і пообіцяв регулярно інформувати про ситуацію на станції.

Утім, раніше у МАГАТЕ підтверджували мінування росіянами Запорізької АЕС.

Зазначалося, що безпосередньо поблизу ставка-накопичувача, який використовується для охолодження енергоблоків, під час останнього візиту Гроссі експерти мін не бачили. Однак заявляли, що МАГАТЕ відомо про розміщення мін за межами периметра станції, "а також у певних місцях усередині, які, як пояснив персонал служби безпеки, були розміщені з оборонною метою".

Як повідомлялося, раніше президент Володимир Зеленський із посиланням на дані української розвідки заявив, що Росія розглядає сценарій теракту на окупованій Запорізькій АЕС з викидом радіації.

Завантаження...