9 410 40

Путіну бракує грошей на війну: У Росії повертають "сберкнижки"

сбербанк,ссср,сберкнижка

Російський президент Владімір Путін підписав закон про створення у РФ нової програми довгострокових заощаджень для населення, зібрані з громадян кошти спрямують на фінансування дефіциту російського бюджету.

Закон було прийнято Держдумою 29 червня і схвалено Радою Федерації 5 липня, повідомляє російський Інтерфакс.

В рамках Програми довгострокових заощаджень російський уряд сподівається залучити кошти громадян, обіцяючи їм додатковий дохід у майбутньому. Операторами програми будуть недержавні пенсійні фонди. Вони вкладатимуть отримані кошти передусім в облігації російського уряду, інфраструктурні облігації, корпоративні облігації та інші цінні папери.

Отримати дохід від таких заощаджень росіяни зможуть після 15 років участі у програмі або досягнувши віку 55 років для жінок та 60 років для чоловіків.

В уряді Росії обіцяють, що кошти можна буде забрати будь-якої миті, але з втратою накопиченого доходу (крім особливих життєвих ситуацій). Формувати заощадження громадяни зможуть за рахунок власних коштів, а також раніше створених пенсійних накопичень. Розмір внесків учасники програми визначатимуть самостійно. Крім того, робити внески у рамках програми довгострокових заощаджень зможе і роботодавець.

Російський уряд також обіцяє додаткове співфінансування з боку держави на суму до 36 тисяч рублів на рік, а також податкові пільги для учасників програми.

Нагадаємо, радянський "Сбєрбанк" був створений на базі державних трудових ощадних кас, заощадження населення на так званих "сберкнижках" станом на 1990 рік становили 369 млрд радянських рублів або більше третини ВВП СРСР. Після розвалу Союзу ці накопичення практично повністю знецінились.

Як писав Бізнес Цензор, через падіння доходів від експорту нафти та газу та зростання видатків на війну Кремль екстрено шукає додаткові джерела наповнення бюджету.

Додатково до ухваленого восени минулого року рішення про збільшення податків для "Газпрому", у лютому російська Держдума ухвалила закон, покликаний збільшити доходи, штучно обмеживши дисконт на нафту марки Urals щодо еталонної марки Brent. У підсумку, російські нафтогазові компанії будуть змушені намагатися мінімізувати дисконт, або ж доплачувати податки з власної кишені. За оцінкою російського Мінфіну, цей механізм дозволить додатково зібрати у федеральний бюджет у 2023 році понад 600 млрд рублів.

Крім того, влада Росії запровадила для бізнесу одноразовий збір, який має забезпечити додатково 300 мільярдів рублів податкових надходжень, посилила контроль за сплатою податків блогерами тощо. 

Топ коментарі
+13
Люта пропагандистська маячня з розряду "ракети у кацапів ось-ось скінчаться і рашка ось-ось розвалиться"...
показати весь коментар
10.07.2023 18:25 Відповісти
+12
Так це не "сбєркніжкі", це "подпіска на государствєнний займ" тридцятих-п'ятдесятих років.
показати весь коментар
10.07.2023 18:22 Відповісти
+9
Операторами програми будуть недержавні пенсійні фонди. Вони вкладатимуть отримані кошти передусім в облігації російського уряду, інфраструктурні облігації, корпоративні облігації та інші цінні папери.
Це все не є і близько аналогом "сбергкнижек", це скоріше - аналог облігацій державного займу, який був у СРСР і називався займами на індуастрілізацію промисловості, на війну, на відбудову та інш. Тільки ця форма запозичення коштів у населення буде набагато підступніша. Якщо при державному запозиченні гарантом повернення коштів була держава (яка все-одно потім послала усіх у дупу і анулювала заборгованість), то у ціьому випадку розпорядником коштів є приватна структура, яка оголосить себе банкротом і просто анулює повернення, а держава при цьому не відчує репутаційних втрат і усі кацапи будуть продовжувати молитись на *****. Чистої води афера, яка свідчить, що у мордора геть погано з економікою. Орки, гойда на лохотрон!
показати весь коментар
10.07.2023 18:28 Відповісти

Завантаження...