13 199 13

"Нафтогаз" взяв під контроль ще три облгази Фірташа

газ,фирташ,фірташ

Як повідомляє пресслужба "Газмереж", від сьогодні до складу державної компанії долучились АТ "Сумигаз", АТ "Вінницягаз" і АТ "Дніпропетровськгаз".

Зазначається, що АТ "Чорноморнафтогаз" визначено управителем акціями цих компаній, а ТОВ "Газмережі" – управляючою компанією.

Надалі "Газмережі" планують отримати ліцензії на розподіл газу, що дозволить перевести клієнтів цих трьох "облгазів" на обслуговування до філій державної компанії.

Як повідомлялося, у травні Кабінет міністрів вже передав в управління державній компанії "Чорноморнафтогаз", що входить до групи "Нафтогазу", заарештовані активи низки облгазів. Вичерпний перелік переданих активів не був опублікований, однак більшість із них входили до групи РГК Дмитра Фірташа.

"Нафтогаз України" заявляв, що планує "інтегрувати" всі арештовані судом у травні минулого року газорозподільчі компанії ("облгази") до новоствореного ТОВ "Газорозподільні мережі", яке на 100% належить "Нафтогазу". Своєю чергою у РГК називали ці дії "рейдерським захопленням" бізнесу.

Фактично "інтеграція" передбачає переведення клієнтів облгазів та їх персоналу до нової компанії "Нафтогазу", водночас борги залишаться на арештованих компаніях під управлінням менеджерів НАК.

Колишній очільник "Оператора ГТС України" Сергій Макогон зауважував, що поступова передача функції розподілу газу від "облгазів" до нової компанії "Нафтогазу" може позбавити Оператора ГТС можливості стягнути багатомільярдні борги, які накопичили регіональні газорозподільчі компанії. Зокрема, "Кіровоградгаз" заборгував "Оператору ГТС" понад 300 млн грн, а загалом борг операторів газорозподільчих мереж (облгазів) перед Оператором ГТС сягає 16,5 мільярда гривень.

Нагадаємо, "Нафтогаз України" на початку вересня 2022 року зареєстрував ТОВ "Газорозподільні мережі України", ця компанія мала взяти в управління регіональні газові мережі, які використовували приватні облгази групи Дмитра Фірташа.

Топ коментарі
+6
Працюю в проектній організації, хочу сказати (не голословно, бо маю ходити на погодження проектів): мафія як була в обл. газі, така сама і є, ще гірша з роками.., незважаючи на зміну керівництва (за 3 роки 2-й раз)..Гидота і ганьбище..
показати весь коментар
18.07.2023 14:25 Відповісти
+3
Всі борги фірташівських облгазів перед НАК Нафтогаз - безнадійні, бо гроші давно тю-тю, а вони є чистим гешефтом самого фірташа, якого вже скоро як 10 років все ніяк не видадуть правосуддю США.
показати весь коментар
18.07.2023 14:13 Відповісти
+3
Фірташа не віддадуть правосуддю США так як Зеленський з ним робить гроші...
показати весь коментар
18.07.2023 14:23 Відповісти

Завантаження...