5 669 33

Зеленський підписав закон про легалізацію ГМО в Україні

гмо,соя

Як повідомляє пресслужба Апарату Верховної Ради, закон встановлює правила та процедури для маркування, розміщення на ринку, моніторингу, перевезення, зберігання та утилізації ГМО та ГМ-продукції.

Верховна Рада ухвалила цей закон 23 серпня. Він визначає правові та організаційні засади державного регулювання генетично-інженерної діяльності, забезпечення екологічної, генетичної, продовольчої та біологічної безпеки держави та державний контроль за розміщенням на ринку генетично модифікованих організмів і продукції.

Серед іншого, законом визначаються терміни "генетично модифікований організм", "генетично модифікована продукція", "ГМ-продукція як харчовий продукт", запроваджується державна реєстрація ГМО тощо.

Основні положення проєкту законопроєкту передбачають:

  • розмежування повноважень органів державної влади з метою усунення дублювання функцій у сфері поводження з ГМО;
  • удосконалення системуиоцінювання ризиків ГМО щодо можливого впливу на здоров’я людини та навколишнього природного середовища;
  • запровадження європейських механізмів державної реєстрації ГМО;
  • удосконалення вимог до маркування ГМ-продукції та запровадити правила щодо її простежуваності;
  • посилення контролю у сфері поводження з ГМО, а також встановити відповідальність за порушення законодавства у цій сфері.

Водночас перед ухваленням закону у другому читанні до нього внесли поправки, якими забороняється вирощування та ввезення генетично модифікованої кукурузи, а також вирощування протягом п`яти років генетично модифікованих цукрових буряків і ріпаку.

Детальніше читайте у матеріалі Бізнес Цензора: "Навіщо Україна узаконює ГМО".

Топ коментарі
+12
Таки легалізував себе.
показати весь коментар
15.09.2023 15:16 Відповісти
+5
Хочете народжувати дітей - так думайте, чим їх годувати. Площа землі у світі, придатної для сільского господарства обмежена і може тільки зменшуватися, перетворюючись на пустелі, а ось населення Землі невблаганно росте. І тоді не уйти від дилеми - або вимирання людей від голоду, війни за їжу і навіть війни, які у майбутноому сильні світу цього можуть навіть штучно створювати, щоб контролювати населення Землі, або ГМО і продукти з хімії. Ще є третій варіант, самий розумний - це планувати родину з урахуванням такої глобальної проблеми людства, як перенаселення, але людство ще не не набралось розуму для цього і не набереться у найближчий час. Україна - це світова житниця, яка, як виявилось під час війни, годує світ. І на експорті сільгоспродукції тримається економіка України, тому треба збільшувати доходи від сільського господарства будь-якою ціною, бо під час війни нам вкрай потрібні грші, щоб прости вижити, у тому числі і збільшенням врожайності за рахунок ГМО і навіть створювати лабораторії, щоб і самим генетично щось модифікувати.
показати весь коментар
15.09.2023 15:34 Відповісти
+3
чё клоун г.вна глотнул уже из гмо и поехал
показати весь коментар
15.09.2023 15:12 Відповісти

Завантаження...