"Газпром" рятуватимуть за рахунок росіян: Уряд РФ ініціював рекордне за 11 років підвищення тарифів

Російська влада ініціювала рекордне за 11 років підвищення тарифів на газ для збільшення бюджету "Газпрому", який минулого року отримав рекордний у своїй історії чистий збиток.
Про це сказано у відповідній постанові уряду РФ, передає ЕП.
Зокрема, в постанові йдеться, що з 1 липня регульовані ціни на газ для всіх категорій споживачів збільшилися на 11,2%.
Одночасно на 9,8% підвищено сукупний платіж громадян за комунальні послуги, а також тарифи мережевих компаній для всіх категорій споживачів на 9,1%.
Таким чином, за два роки газ подорожчає для громадян Росії на 20%, а від початку розв'язаної проти України повномасштабної війни – на 34%.
Як зауважується, жодного разу останніми роками ціни на газ не зростали настільки стрімко, а попереднє різке підвищення газових тарифів – на 15% за рік – відбулося 2013 року.
Збитки "Газпрому"
Як повідомлялося, видобуток газу російським "Газпромом" за підсумками 2023 року впав на 13% – до 359 млрд кубометрів з 412,9 млрд кубометрів у 2022 році.
У 2021 році він сягав 515 млрд кубометрів, тож за два останні роки видобуток "Газпрому" обвалився на 30%.
Російський "Газпром" визнав чистий збиток за 2023 рік у розмірі 629,1 млрд руб. ($6,84 млрд) після чистого прибутку 1,23 трлн руб. роком раніше. Для порівняння, за 2021 рік російський газовий монополіст отримав 2,68 трлн рублів чистого прибутку.
Востаннє перед цим "Газпром" фіксував збиток ще у 1998 році.
Доходи "Газпрому" знижуються через втрату європейського ринку експорту газу, який був найприбутковішим його бізнесом у сегменті продажу палива. Зокрема, 2023 року постачання російського газу до Європи трубопроводами впали до 28,3 млрд кубометрів.
Водночас компенсувати втрачений ринок Європи збільшенням внутрішніх продажів та експорту до Китаю не вдається, тому колись найприбутковішій російській компанії "Газпром" загрожує тривалий період поганих фінансових результатів, зазначало Reuters.
На початку червня 2024 року видання FT писало, що "Газпром" не зможе відновити обсяги експорту газу, втрачені внаслідок війни в Україні, принаймні протягом 10 років.
У травні цього року акції російського "Газпрому" на Московській біржі впали до мінімуму з 24 лютого 2022 року, коли після початку вторгнення в Україну обвалився увесь фондовий ринок РФ.
Ще один аргумент за воссоєдінєніє: потрапимо в країну з нормальним капіталізмом, а не диким, як тут зараз.
Взагалі питання по підняттю тарифів це за корупцію при формулюванні тих тарифів, наприклад як з тим чиновником Укренерго, чи з тим що зараз в Енергоатомі де дальше люди Деркача керують.... чи із захистом енергооб'єктів.... коли гроші просто пропали....
Або з тим де поділись ракети до мігів які Україна до війни виробляла і продавала всьому світу а тут раптом їх не стало і чому міги перестали збивати крилаті ракети які пролітають всю країну та нищать ТЕС на заході
А у кого трусити нічим - з розумінням пішов до воєнкомата. От вам і десятки тисяч нових добровольцєв, і підвищення доходів держави - на рівному місці.
А скільки Ггват знищено споживання, Васья?
А скільки споживачів шо виїхало за кордон не споживає Ггват, Васья?
А скільки підприємст шо споживали Ггвати припинило роботу або перейшли на власну генерацію від дизеля, Васья?
А чому, Васья тарих единий для домів з газовими плитами та з електроплитами?
А куди зникли міліарди допомоги від партнерів на електрику?
Досить, чі ще запитати, Васья?
І до речі, Васья, шоб у мене був такий дурноватий онук як ти то ч би його вдавив.
Чекаю на відповіді на поставлені тобі питання.
Потужно! Моцно!! Переможно