4 312 6

Санкції працюють: Росія зіткнулася з обвальним падінням експорту металів

метал

Ще одна велика галузь сировинної промисловості Росії має проблеми з продажами за кордон на тлі посилення американських санкцій і масового блокування банківських платежів. Так, слідом за вугільними компаніями, які в січні-червні втратили 17% експорту (за оцінками Kpler), з різким падінням відвантажень на зовнішні ринки зіткнулися російські металурги.

Про це йдеться в даних непублічної статистики РЖД, передає The Moscow Times.

Як повідомляється, в першому півріччі вивезення металів на експорт залізницею скоротилося на 14%. Порівняно з січнем-червнем минулого року російські металурги втратили понад 2 млн тонн експорту, загальний обсяг якого зменшився до 13,1 млн тонн.

Найбільших втрат зазнали підприємства ТМК – найбільшого в Росії виробника сталевих труб. Експорт Першоуральського новотрубного заводу впав на 21%, а Челябінського трубопрокатного заводу та Волзького трубоного заводу – більш як удвічі (на 57% та 58% відповідно). "Сєвєрсталь" мільярдера Алексєя Мордашова зафіксувала обвал експорту на 24%, "Мечел" – 23%, а заводи Evraz – 7-20%.

Торік, за даними Федеральної митної служби, продаж металів за кордон приніс до Росії $60 млрд, або сьому частину всіх експортних доходів економіки, які Центробанк РФ оцінив у $423 млрд – на $130 млрд менше, ніж 2022 року.

Цього року уряд прогнозував зростання експорту до $471 млрд, проте суттєво знизив оцінку у квітні (до $428 млрд), коли російські компанії зіштовхнулися з проблемами у проведенні платежів, а спроби домовитися з банками "дружніх" країн зайшли в глухий кут.

Через банківські проблеми принаймні дві великі російські металургійні компанії почали намагатися здійснювати розрахунки через криптовалюту, розповідали Bloomberg у травні знайомі із ситуацією джерела. За їхніми даними, для цих цілей використовуються прив'язані до долара стейблкоїни (USDT), а головним напрямом крипторарахунків став Китай.

Санкції проти Росії

Як повідомлялося, Міністерство фінансів США 12 червня внесло до санкційного списку понад 100 російських компаній, причетних до військово-промислового комплексу Росії.

США також запровадили санкції проти "Московської біржі", вона зупинила торги доларом та євро. Через підвищений попит населення у відділеннях московських банків закінчилася готівкова валюта.

Також під санкції потрапили "Національний кліринговий центр" центробанку РФ, "Національний розрахунковий депозитарій", страхова компанія "Согаз", державна "Російська національна перестрахувальна компанія",

Крім того, до санкційних списків внесено філії російських "Промсвязьбанку", "Внєшекономбанку", "Сбєрбанку", "ВТБ" та "ВТБ Капітал Холдінгс" у Китаї, Киргизстані, Індії та інших країнах.

Наприкінці червня повідомлялося, що "ВТБ", єдиний російський банк з філією у Китаї, зіткнувся з труднощами при проведенні транскордонних платежів через санкції США.

Коментувати
Сортувати:
показати весь коментар
15.07.2024 19:34 Відповісти
Більше металу залишиться на виробництво снарядів і гармат.
показати весь коментар
15.07.2024 19:36 Відповісти
проблема виробництва снарядів та гармат не в металі, а в технологіях
показати весь коментар
16.07.2024 00:58 Відповісти
Це технології 1 світової війни.
показати весь коментар
16.07.2024 01:31 Відповісти
це як з нафтою, вони її не продають
однак вона всюди продається...
показати весь коментар
15.07.2024 19:53 Відповісти
Пук у калюжу
показати весь коментар
15.07.2024 20:41 Відповісти