2 645 35

Найскладніший для енергосистеми період літа вже позаду, – голова "Укренерго"

кудрицький

Ситуація з електропостачанням в Україні покращилася, і є підстави очікувати, що найскладніший період літа вже позаду.

Про це заявив голова правління "Укренерго" Володимир Кудрицький на брифінгу, передає LIGA.net.

"Ми пройшли такі дуже складні кілька тижнів, і зараз дійсно ситуація покращилася. Це пов'язано з тим, що нарешті спала ця абсолютно аномальна, рекордна спека і відтак зменшилося споживання електроенергії. І також, звичайно, це пов'язано з тим, що вийшли з ремонту певні енергогенеруючі потужності, довгоочікувані, важливі для енергосистеми, які, безумовно, додають нам потужності в енергосистем і скорочують дефіцит", – пояснив Кудрицький.

Тому, додав він, замість складного режиму три-чотири черги відключень ми маємо одну-дві, які застосовуються залежно від обсягів дефіциту. В деякі години навіть є можливість не обмежувати споживання.

"І якщо не буде якихось нових масштабних пошкоджень електростанцій, то ситуація матиме тенденцію до покращення принаймні в наступні декілька тижнів точно", – запевнив Кудрицький.

Втм, щодо того, наскільки складною може бути ситуація взимку, нині відповіді нема, зазначив Кудрицький. Вона дуже залежить від того, якими будуть обстріли й пошкодження енергоб'єктів.

"Чесна відповідь полягає в тому, що ніхто не знає, що буде робити наш ворог і наскільки успішними будуть його атаки. Тому нам треба відштовхуватися від того, що ми повинні максимізувати свою готовність – електростанцій, мереж, громад, забезпечення, наприклад, резервними джерелами живлення об'єктів критичної інфраструктури в містах зокрема, ну й на побутовому рівні те, що ми можемо зробити у своїй власній оселі", – пояснив голова "Укренерго".

За словами Кудрицького, "Укренерго" завжди прораховує найгірші сценарії.

"Ми не можемо собі дозволити бути оптимістами. Ми повинні готуватися як оператор енергосистеми до складних сценаріїв", – сказав він.

Наслідки масованих російських атак по енергетиці

За даними Міненерго, через масштабні обстріли енергетичної інфраструктури після 22 березня 2024 року Україна втратила близько 9 ГВт потужностей. Зокрема, дуже постраждали теплові електростанції державної компанії "Центренерго" та гідроелектростанції "Укргідроенерго".

Через дефіцит потужності внаслідок обстрілів оператор енергосистеми НЕК "Укренерго" з початку травня почав обмежувати енергоживлення промисловості, а з 14 травня обмеження електропостачання поширили на побутових споживачів.

Голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький попереджав, що повністю уникнути відключень не вдасться ні влітку, ні восени.

Нагадаємо, із березня Україна зазнала шість ворожих масованих ударів по енергетичній системі. Зокрема, 29 березня ударами росіян була знищена Зміївська ТЕС. 11 квітня російські окупанти повністю зруйнували Трипільську ТЕС, яка була важливим постачальником електроенергії у Київській, Черкаській та Житомирській областях. Відтак, державне "Центренерго" втратило 100% генерації.

Крім теплових електростанцій, цілями російської масованої атаки стали Канівська та Дністровська ГЕС.

У ДТЕК кажуть про пошкодження 80% енергоблоків ТЕС.

Топ коментарі
+6
Найскладніший для енергосистеми період літа вже позаду
Тепер чекаємо на найскладніший період восени та взимку?
показати весь коментар
26.07.2024 16:51 Відповісти
+6
Коли чує від Зельоних "Хуже нє будєт", то страх бере...
показати весь коментар
26.07.2024 17:02 Відповісти
+5
Все це дуже цікаво, але...
ЩО ВИ ЗРОБИЛИ для "покращення ситуації"?!!
Звіт-то зможете представили?
Скільки МВатт додано за останні пів року?
Скільки км додаткових дротів прокладено у дублюючі мережи?
Скільки нових трансформаторних ввели у експлуатацію?
Скільки об'єктів захистили від дронів (від ракет, звісно, ви захистити нічного не в змозі)?
показати весь коментар
26.07.2024 16:44 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Похож на Аркадия Райкина в молодости.
Совпадение ?
показати весь коментар
26.07.2024 16:41 Відповісти
Насои Райкіна....

А сосав ССр...
показати весь коментар
26.07.2024 16:47 Відповісти
Спутник притулы дает гарантию?
показати весь коментар
26.07.2024 16:43 Відповісти
Все це дуже цікаво, але...
ЩО ВИ ЗРОБИЛИ для "покращення ситуації"?!!
Звіт-то зможете представили?
Скільки МВатт додано за останні пів року?
Скільки км додаткових дротів прокладено у дублюючі мережи?
Скільки нових трансформаторних ввели у експлуатацію?
Скільки об'єктів захистили від дронів (від ракет, звісно, ви захистити нічного не в змозі)?
показати весь коментар
26.07.2024 16:44 Відповісти
Такий звіт вони напевно можуть надати. Але потім ви ж перший писатимете, навіщо ви це зробили, це ж пряме наведення для цілей кацапів. І так далі у вашому репертуарі.
показати весь коментар
26.07.2024 16:51 Відповісти
Що то ти ЗАБАГАТО "знаєш"(припускаєш)!
І про Укренерго "все знаєш" - що вони можуть, що ні, що дадуть, а що ніколи.
І про мене "все знаєш" - де та що я буду писати.
Ти - Господь Бог, чи ЦРУ?!ї
показати весь коментар
26.07.2024 17:02 Відповісти
Та ні, просто переважна більшість коментаторів так і напише. Може ви і не такий, але тут просто взагалі, не сприймайте все на свій рахунок. А зауваження слушне. Ага, зараз тут викладуть мапу з розташуванням всіх енергооб'єктів і звіт. Ога
показати весь коментар
26.07.2024 17:10 Відповісти
Суровые годы уходят
показати весь коментар
26.07.2024 16:46 Відповісти
За ними інші приходять - вони будуть теж важкі.
показати весь коментар
26.07.2024 19:21 Відповісти
а що зроблено на зиму? а зимой добавляться обігрвачі, котельні, а це в 10 разів більше від кондиціонерів.
показати весь коментар
26.07.2024 16:47 Відповісти
виконані червнево-липневі законтрактовані постачання електроенергії в ЄС І ЖАРА СПАЛА...
показати весь коментар
26.07.2024 16:50 Відповісти
не пишіть дурню бо вона вам не пасує.
показати весь коментар
27.07.2024 03:23 Відповісти
https://www.youtube.com/watch?v=5I9R9RCjAak - як така "правда" пасує енергетичним брехунам ???
показати весь коментар
27.07.2024 12:43 Відповісти
Зима по переду. Менше пафосу. Закачуйте рукави і робіть щось!
показати весь коментар
26.07.2024 16:50 Відповісти
і я хотів би звіт уряду про викрадення Енергоатому з державної власності! А також звіт про витрачені десятки мільярдів на захист енергетики, де той захист і де ті кошти???
показати весь коментар
26.07.2024 16:51 Відповісти
Найскладніший для енергосистеми період літа вже позаду
Тепер чекаємо на найскладніший період восени та взимку?
показати весь коментар
26.07.2024 16:51 Відповісти
Коли чує від Зельоних "Хуже нє будєт", то страх бере...
показати весь коментар
26.07.2024 17:02 Відповісти
"найскладніший період літа вже позаду" - но ета нєточно.
показати весь коментар
26.07.2024 17:03 Відповісти
В серпні іноді буває спека..
показати весь коментар
26.07.2024 17:12 Відповісти
А недавно говорили, что будет все хуже и хуже. Вот же твари брехливые.

Учитывая, что недавно отключали свет в режиме 12/12, получается, что один энергоблок обеспечивает половину населения Украины? Опять не сходится.
показати весь коментар
26.07.2024 17:14 Відповісти
Самое плохое позади?

Да ну?! А Кремлёвский Дед об этом знает? Он с этим согласен?

Какие ИДИЕТЫ руководят государством с 2019 года!
показати весь коментар
26.07.2024 17:19 Відповісти
Можно легко решить все проблемы с электроэнергией, закупив https://www.tesla.com/megapack megapack . Это огромные батареи фирмы Tesla, которые могут обеспечивать энергией целые города. Они накапливают энергию и сглаживают пики, что позволит полностью отказаться от ТЭС. Их можно разместить под землей в разных местах небольшими блоками, что сделает невозможным их уничтожение ракетами.
Но в Украине никто и не планирует решать проблемы с электричеством.
показати весь коментар
26.07.2024 17:28 Відповісти
Чтобы запасти 1 ГВт энергии надо всего $250 млн., эти деньги у нас есть! Даже меньше, наверняка оптовая скидка будет. Почему это не делают???
показати весь коментар
26.07.2024 17:32 Відповісти
А шо они с этого иметь будут?
показати весь коментар
26.07.2024 17:39 Відповісти
З Маском посралися як взагалі із всіми майже навкруги. Він алент кримля, тому купувати щось від нього вже буде не комільфо для зебарана.
показати весь коментар
26.07.2024 18:20 Відповісти
Навіщо щось купувати, якщо можна красти гроші на відбудові приватних!!! Електростанцій ? 😂 Хтось ще вірить що ця влада реально щось робить для вирішення якихось проблем ? Вони гроші у армії крадуть, у армії під час війни Карл!!! Та і взагалі я вже для себе зробив висновок що якщо є 10 варіантів вирішення проблеми і з них 8 хороші, 1 шикарне і 1 найтупіше чи взагалі робить гірше, наші "обранці" оберуть саме найгірший.
показати весь коментар
26.07.2024 20:20 Відповісти
Скоріше, найвигідніший, щоб набити кишеню.
показати весь коментар
26.07.2024 22:26 Відповісти
Зв'язуватись із фірмою Тесла, що належить хитрожопому промосковському виродку Ілону Маску? Щоб він одного дня за наказом з Кремля віддалено заблокував роботу свого обладнання через вбудовані в програмне забезпечення лазівки?
показати весь коментар
26.07.2024 22:28 Відповісти
А кацапів вже сповістили про завершення ремонтів і покращення ситуації в енергетиці,чи вони ще нічого не знають?
показати весь коментар
26.07.2024 17:44 Відповісти
Поки ці не учи будуть керувати Укренерго, найскладніший період завжди буде.
показати весь коментар
26.07.2024 18:18 Відповісти
Це не неучі. Це дуже ретельний і упертий ворог. Різними інформаціними вкидами він нам пудрить мізки щоб ми його не зачепили
показати весь коментар
26.07.2024 21:14 Відповісти
Тобто, ахмєтови-фіґташі та інша неукраїнська юдо-татарва хочуть, щоб зросло споживання. З червня почав діяти новий тарифчик 4,32, і не годиться зупиняти лічильники, коли настала найгарячіша пора стригти бабло з населення
показати весь коментар
26.07.2024 22:25 Відповісти
охметовский глашатай наплужает лохов
показати весь коментар
27.07.2024 08:27 Відповісти
Летом солнечная генерация сильно выручает . Зимой такой истории НЕ будет. Зелёные ублюдки нехрена не делают по подготовке к зиме. Так что спасение утопающих , дело рук самих утопающих.
показати весь коментар
27.07.2024 09:18 Відповісти
Цей "голова" УкрЕнерго мабудь - ЗЄдалпайоп... ?
показати весь коментар
27.07.2024 09:23 Відповісти