1 398 20

Рада підтримала зменшення строків для корупціонерів за співпрацю зі слідством

корупція

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №12039 щодо вдосконалення регулювання угод про визнання винуватості у провадженнях щодо корупційних правопорушень.

Про це перший заступник керівника Комітету ВР з питань податкової та митної політики, народний депутат від фракції "Голос" Ярослав Железняк повідомив у Telegram.

За відповідне рішення проголосували 263 нардепи.

За словами Железняка, цей текст підтримали САП і НАБУ. Крім того, він відповідає міжнародним зобовʼязанням України перед ЄС.

Документ, зокрема, вводить нову статтю, яка дозволяє у випадку співпраці зі слідством через викриття співучасників та відшкодування шкоди призначати менший строк ув’язнення ніж вимагає кодекс. Наприклад 5 замість 8 років.

Водночас суд зможе визначити як додаткове покарання штраф до 102 млн грн за особливо тяжкий злочин та понад 4 млн грн за тяжкий злочин. Також суд зможе в таких випадках конфіскувати майно фігуранта, якщо цей вид покарання буде узгоджено.

При цьому цей інструмент не можна буде застосовувати за загальним правилом до організаторів схем за винятком випадку, що такий організатор викриє іншого організатора.

Читайтее також: Із початку повномасштабної війни корупціонерам винесли майже 7 тисяч вироків. До тюрми потрапили 1,5%

У разі, якщо йдеться про злочини меншої тяжкості і якщо це не великі схеми без співучасників, то зменшене ув’язнення зможе отримати фігурант, який повністю відшкодовує збитки, сплачує штраф та може отримати додатково конфіскацію.

Як уточнив Железняк, президент має підписати цей закон до 31 жовтня, щоб отримати гроші за програмою Ukraine Facility Plan від ЄС на 4 млрд євро.

Як повідомлялося, днями НАЗК вперше в історії виплатило передбачену законодавством нагороду викривачу корупції. Він викрив схему в Міноборони

Топ коментарі
+5
Ось як добре((( всі довольні ! Менти отримають взятку, а крадіїї умовний термін! Бугага
показати весь коментар
29.10.2024 15:19 Відповісти
+5
Тобто, вкрав, прийшов розповів - вільний! 👍
показати весь коментар
29.10.2024 15:23 Відповісти
+4
Готують масову амністію слугам урода і кал-а-мойському
показати весь коментар
29.10.2024 15:20 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Ось як добре((( всі довольні ! Менти отримають взятку, а крадіїї умовний термін! Бугага
показати весь коментар
29.10.2024 15:19 Відповісти
Готують масову амністію слугам урода і кал-а-мойському
показати весь коментар
29.10.2024 15:20 Відповісти
Понять і прастіть, а лучше наградіть
показати весь коментар
29.10.2024 15:21 Відповісти
Но не більш як 10 відсотків від викраденого
показати весь коментар
29.10.2024 15:24 Відповісти
Ліпше би ще заборонити конфіскацію, а то всі співпрацювати почнут
показати весь коментар
29.10.2024 15:21 Відповісти
А за вкрадений велосипед, чи палку ковбаси, строк ув'язнення не будуть понижувати? Чи це інше?
показати весь коментар
29.10.2024 15:23 Відповісти
Тобто, вкрав, прийшов розповів - вільний! 👍
показати весь коментар
29.10.2024 15:23 Відповісти
Мерзота. Ніяка ми не Европа.
показати весь коментар
29.10.2024 15:27 Відповісти
Все що слуги обіцяли народу, зробили для себе коханих. Вкрав 100 млн, пішов на співпрацю зі слідством, заплатив 50% і ти на волі, продовжуй і далі. А вкрав дядько по пʼяні у сусіда гуску, отримай 5 років з конфіскацією майна і ніяких тобі співпраць зі слідством
показати весь коментар
29.10.2024 15:28 Відповісти
вкрав гуску чи гузку у сусіда?
показати весь коментар
29.10.2024 16:01 Відповісти
Якщо пішов на співпрацю тобто здав ще 1х хабарників то замінить розстріл на пожиттєве
показати весь коментар
29.10.2024 15:29 Відповісти
Знаємо ми ту "співпарцю зі слідством". Тюремною мовою це зветься - відмазатися...
показати весь коментар
29.10.2024 15:37 Відповісти
Так і раніше було --- поділився з прокурором-інвалідом і не сидиш, нічого нового .
показати весь коментар
29.10.2024 15:37 Відповісти
Ось шо жлобство робе. Ділилися вчасно і не булоб ніяких угод.
показати весь коментар
29.10.2024 15:37 Відповісти
Верховна рада, своих нє бросаєт
показати весь коментар
29.10.2024 15:37 Відповісти
Банда Зеленського турбується про своє майбутнє.
показати весь коментар
29.10.2024 15:44 Відповісти
Тоесть если ты обычный ухилянт то тебе и штраф наказание только увеличивается. А если ты государственный коррупционер дававший присягу на Конституции то тебе мало того что смешной срок грозит так еще и тот отменят если придумают какую то причину типо ты помог следствию. Вот и воюй за такое государство. А потом чего ето все бегут из Украины через Тису... А что им терять в етой стране где даже во время войны воруют по черному притом даже больше чем было в мирное время?
показати весь коментар
29.10.2024 15:45 Відповісти
8 на 5 ніхто міняти не буди. А от на штраф будуть. і на умовний термін. це якийсь ЖАХ. І я тка розумію. далі буде...?
показати весь коментар
29.10.2024 15:56 Відповісти
Це для того щоб і тих 1, 5 відсотка якоби покараних за корупцію по статистиці не було. Тобто тіпа корупції не було і не буде. Ха ха ха.
показати весь коментар
29.10.2024 16:13 Відповісти
1,3% мають сроки.
То для них ще і реформи роблять.
Для кого ви там існуєте?
показати весь коментар
29.10.2024 18:17 Відповісти