7 129 67

У Німеччині визнали провал власної програми працевлаштування біженців з України

німеччина

Федеральне контрольно-ревізійне управління Німеччини (BRH) оприлюднило звіт, де стверджується, що урядова програма зі спрощеного працевлаштування українців Job-Turbo не дала результатів.

Про це пише видання Bild із посиланням на дані документа, передає liga.net.

Програма мала охопити щонайменше 400 тисяч українців у Німеччині, яким після інтеграційних курсів мали надати пропозицію щодо працевлаштування.

Водночас аудит BRH показав, що у 2023 році лише 20% тих, хто пройшов інтеграційні курси, отримали пропозицію щодо працевлаштування від центрів зайнятості, і жоден українець так і не отримав роботу. Цього року пропозицію отримали 40% після закінчення курсів, із них працевлаштувалося менш ніж 1%.

BRH зазначає, що близько 720 тисяч українців у Німеччині, зокрема 500 тисяч працездатних, отримують соціальну допомогу. Згідно зі звітом, щомісячні витрати на допомогу українцям становлять близько 539 млн євро.

Для порівняння: у листопаді 2022 року, за дев'ять місяців після початку війни в Україні, Німеччина щомісяця платила українським біженцям 445 млн євро допомоги.

Основні проблеми з програмою працевлаштування

Перша – тривалий час очікування інтеграційних курсів: українцям часто доводиться чекати курсів кілька місяців через те, що центри зайнятості шукають курси лише в безпосередній близькості до місця їх проживання.

Інша проблема полягає в тому, що надто багато українців передчасно кидають інтеграційні курси та повідомляють про "проблеми зі здоров'ям", які документально не фіксуються. Це дозволяє українцям припинити пошуки роботи й надалі отримувати соціальні виплати.

Також зазначається низький рівень контактів між центрами зайнятості та українцями, які пройшли інтеграційні курси. Передбачалося, що центри пропонуватимуть нові вакансії кожні шість тижнів тим, хто закінчив курси. Але аудит BRH показав, що у 2023 році консультації проходили в середньому раз на шість місяців, а у 2024 році – раз на 115 днів.

Напередодні президент Володимир Зеленський заявив, що у Німеччині щонайменше 300 тисяч українців не працюють і не роблять спроб працевлаштуватися. На його думку, коли соціальна підтримка ФРН припиниться, вони будуть змушені повернутися.

Водночас за даними Федерального інституту демографічних досліджень у Вісбадені, близько 1,1 млн українських біженців інтегруються на ринку праці Німеччини швидше, ніж інші мігранти.

У межах дослідження Інституту з 2022 року одних і тих самих українських біженців регулярно опитують про їхнє становище в Німеччині. Останнє опитування свідчить, що показник зайнятості серед українських біженців в Німеччині за півтора роки зріс майже вдвічі – з 16% влітку 2022 року до 30% минулої весни.

Топ коментарі
+14
Якщо згадати, що багато біженців відносяться до категорії "наголосовалі і убєжалі", то картина цілком зрозуміла.
показати весь коментар
01.11.2024 15:42
+5
Мене моя колега на роботі, француженка, спитала, чи не хочу допомогти сім"ї біженців з України.
Звичайно! - кажу. - А хто там є у сім"ї?
- Мама, двоє дітей і тато десь 44 років.
- Я негайно відпомилася їм допомагати. Тому що тато 44 років. Пішов він на ***.

Я принципово не допомагаю біженцям з України. Бо потім обсеруть і обгидять. Тим більш, сім"ям з нестарими чоловіками. Хируваті тупувани самі викрутяться і прилаштуються.
показати весь коментар
01.11.2024 16:06
+5
Зеля хер вгадав -- переідуть до Австріі
показати весь коментар
01.11.2024 16:15
Коментувати
Сортувати:
3,14-здьошь
показати весь коментар
01.11.2024 15:39 Відповісти
більшість біженців - це жінка з дітьми та літні. А і#х влаштувати це німецький триндьож#.
показати весь коментар
01.11.2024 15:41 Відповісти
Більшість біженців то так як ви кажете, але ця цифра не дуже велика. Так 45 % то творять чоловіки , а головне для чого їм працювати офіційно як можна не працювати і доставати гроші ,ніхто не хоче працювати ні чоловіки ні жінки.
показати весь коментар
01.11.2024 17:54 Відповісти
гонеш, великий процент хоче працювати, бо їм дурно без роботи.
показати весь коментар
01.11.2024 18:01 Відповісти
Якщо згадати, що багато біженців відносяться до категорії "наголосовалі і убєжалі", то картина цілком зрозуміла.
показати весь коментар
01.11.2024 15:42 Відповісти
так проблема у самій біржі праці, вона не штрафує у повній мірі за невиконання поставлених нею завдань.
показати весь коментар
01.11.2024 17:42 Відповісти
показати весь коментар
01.11.2024 16:06 Відповісти
І викрутяться, і прилаштуються. Згодом ще і на роботі кого небудь потіснять. Бо хитруваті і виживати треба. І їм, все-одно принципово їм не допомагають чи по власній дурості.....
показати весь коментар
01.11.2024 16:35 Відповісти
По власній дурості я допомагаю ВСУ. В той час як твоя мила накачує губи і татуює брови, ліплячі здоровенні нігті на пальчики.
І поки такі як ти ******* безпонтово в коментах.
показати весь коментар
01.11.2024 16:40 Відповісти
Перейшов на особистість навіть не опонента, а на членів його сім'ї. Значить таки дурень, а не принциповий. Щодо моєї милої, то вона допомагала харківському шпиталю ще до повномасштабки. Тому твій висер їй до одного місця. А коменти - якраз для того, щоб триндіти, якщо ти не знав. Понтово чи безпонтово.
показати весь коментар
01.11.2024 16:59 Відповісти
Вибач, не дочитав. Не перейшов а перейшла. Аде факт дурості це не відміняє..
показати весь коментар
01.11.2024 17:03 Відповісти
Не дочитав? Тобто, шкребло лапою і навіть не знало, кому писало.
Ти правий- факт твоєї дурості це не відміняє.
Тебе вкурвило, що я не допомагаю поцам-ухилянтам за кордоном? То допомагай їм ти. Вишли їм гроші.
показати весь коментар
01.11.2024 17:08 Відповісти
Мене вкурвило, що ніхто так "принципово" не відноситься до біженців, як українці, що віїхали за мирних часів. Допомагають поляки, німці тощо. І тільки свої топлять "конкурентів". Але все одно біженці прилаштуються......
показати весь коментар
01.11.2024 17:12 Відповісти
Щоб тебе так не вкурвлювало, розповім тобі історію.
Одна киянка виїхала у Ірландію, і там досить багато біженців-українців. Десь 100 000. Свою квартиру у Києві вона здала.
Жила у Ірландії у сім"ї ірландців, займала 1 кімнату у їх домі. Отримувала виплати. Роботу не шукала. Завела блог і показувала нашим жіночкам, як робит фізкультуру для того, щоб молодо виглядати. На соціальні виплати прокаталася на Канари. Потім кудись у Таїланд, здається. Наразі чомусь повернулася в Київ.

Друга історія. У Франції на лазуромому узбережжі один поц йде по пляжу в стрінгах, ну майже стрінгах, і видєлується. Блін, думаю, що за урод? Виявляється - з України.

Не кажу про шикарні автівки з українськими номерами , які рассєкают по Франції між ніщебродськими авто французів.

Ти маєш повне право допомагати біженцям (серед яких справді є такі, яким можна допомогти). Я ж вибрала варіант, коли треба допомагати пораненим воїнам в Україні або ВСУ. А біженцям - не хочу.
показати весь коментар
01.11.2024 17:21 Відповісти
Всі люди різні. На жаль, з за таких наведених Вами прикладів і формується ставлення до інших біженців. Сам, до речі, не довіряю різним фондам і допомагаю або шпиталю, або напряму хлопцям яких знаю.......
показати весь коментар
01.11.2024 17:34 Відповісти
І все ж я хотіла допомогти одній дівчині з Харкова. Вона жила у старенької в домі. Франція платила старенькій якісь гроші за те надане біженцям житло. Потім ці виплати закінчилися.
Дівчина знаходила якіїсь відмовки, щоб не працевлаштовуватись. Все по її словам було погано. Біля Харкова вона залишила своїх батьків. Дім був на той час не пошкоджений.
А потім зненацька мені каже, що їде в Париж до знайомої. Отак, раптом. дуже мутна історія.

Вибач за згадку про "твою дівчину". Насправді малася на увазі не саме твоя дівчина, а ті дівчата, яким на все пофіг.

Я почала таку допомогу - пораненим - ще з 2014 року. А зараз у мене є власний дрон з вибухівкою і написом від мене до кацапів. )) Сподіваюся, влучив.
показати весь коментар
01.11.2024 17:40 Відповісти
До речі, пару днів тому французькі волонтери снарядили фуру з ліжками, тонами сухих супів, ще щось - і поперли до України. Це не перша їхня фура.

Але на тлі того, як гноять волонтерську допомогу в Україні - то їхня допомога викликає у мене скепсис.
показати весь коментар
01.11.2024 17:43 Відповісти
Я на на заправках доволі часто зустрічав поважних пані з Європи, які не зважаючи на свій вік, супроводжували гуманітарку в сторону зони бойових дій.......
показати весь коментар
01.11.2024 17:48 Відповісти
триндець, у вас каша в голові. українська логіка прям шкварчить.
показати весь коментар
01.11.2024 17:51 Відповісти
ууу, а по вашим розказам бачутаку закономірність - дєвушука виєхала із сєла, но сєло із дєвушкі нет
показати весь коментар
01.11.2024 17:50 Відповісти
тому просинаються старі неприємні відчуття, про які вже забув, жувучи не з українськи колхозом. а новоприбулі гавпаки думають, що раз свій, то можна виносити мозок по старій українській совковій традиції.
показати весь коментар
01.11.2024 17:48 Відповісти
раз ти сприйняв особоисто, то твоїх психологічни трабли.
показати весь коментар
01.11.2024 17:46 Відповісти
Ну, для здорової психіки у мене напрочуд чудова обстановка навкруги. Тому можливо, трохи буваю агресивним......
показати весь коментар
01.11.2024 18:07 Відповісти
агресивність - відсутність досвіду з теми. замало практичних і теоритичних знань.

мені нещодавно одна вивалила на моє зауваження, що не прийшла на зустріч, видзванювати її прийшлося. кажу "ну я то ладно, але якщо ви так само не відмовитеся вчасно від зустрічі у лікаря, то прилетить штраф в 50 євро за "втрачену вигоду". - да не розказуйте мені, я тут вже 10 років, я знаю. ну раз ти знаєш, чого через очко все робиш? бо свій. можна винести мозок, можна не прийти на зустріч і навіть не намагартися її відмінити.
показати весь коментар
01.11.2024 18:18 Відповісти
Агресивність може бути проявом захисної реакції організму . Інколи ловиш себе на думці - закриваєш очі, щоб заснути, а між вухами ніби нитку натянуто - напружено очікуєш де зараз й...не.
показати весь коментар
01.11.2024 19:20 Відповісти
проявом саме тоді, коли з теми а макітрі пусто, що означає також мало стикався. ніколи не зустрічалася рекація, поведінка - це шокує попервах. ти почитай коментарі під стрімами наприклад вокс верітатіса, єнота диверсанта і їх самих послухай - спокійні як удави. і подивися на реакцію їх опонентів - вони перший раз стикають із протележною думкою - вони ********. такого було багато в 2014 - 15, а зараз наші блогері - мудреці - знають тему і вже не реагують на псіхи із рф-палати 6.
показати весь коментар
01.11.2024 19:36 Відповісти
Ну мабуть Ви праві.
показати весь коментар
01.11.2024 19:40 Відповісти
Дякую. Єнота пошукаю. Вокс верітас - це хороший приклад. Інколи з задоволенням переглядаю.....
показати весь коментар
01.11.2024 19:42 Відповісти
ти змішуєш агресивність від беззилля і від замореності від ситауції, від агресії, що є причиною ефекта данінга-крюгера - чим менше знань із теми, тим агресивніша реакція.
показати весь коментар
01.11.2024 19:38 Відповісти
при чому її першим реченням у виправдення було що вона педахох. але лише з дипломом ібез досвіду роботи. і що той диплом вже здох за 10 років, вона теж знає. але все ще махає своєю педкороною.
показати весь коментар
01.11.2024 18:24 Відповісти
тю, вас не давить жаба, що він сидить на вашій поатковій шиї? встроїть треба срочн на роботу, щоб хоч раз ісачкує від призову, то хоть би на шиї не сидів. мамка може теж на півставки, 20 годин на тиждень, платити податки. принципи у вас через одно місце.
показати весь коментар
01.11.2024 17:45 Відповісти
З вами я згідний. Я за кордоном вже 27 років , а то що тепер понаїхали то страшно. Повтікали переважно ті які вибирали по приколу
показати весь коментар
01.11.2024 17:58 Відповісти
як ви всі задовбали мірянням вашого рівню розвитку "роками за кордоном"! це не порівнюється. якщо ви крутитися в соцсфері, ходити на курси підвищення кваліфікації з психології і соціології, права, тоді можете пхати свої 27 років як доках. заїбали чесно. ви таке умніки таке інколи новоприбулим навалюєте, що їх мозги чистити треба вже після вас таких "власнодосвідних"
показати весь коментар
01.11.2024 18:05 Відповісти
Насправді "по приколу" - не так вже й багато виборців. Ось послухайте. Дуже цікаво

https://www.youtube.com/watch?v=-e4LazoOUQs&t=1756s
показати весь коментар
02.11.2024 09:32 Відповісти
Зеля хер вгадав -- переідуть до Австріі
показати весь коментар
01.11.2024 16:15 Відповісти
До Угорщини. Орбан не видасть, ***** нагодує.
показати весь коментар
01.11.2024 16:33 Відповісти
Можна и туди - але рівень життя - не дурно поляки ідуть до Англіі Німеччини
показати весь коментар
01.11.2024 16:38 Відповісти
Нє до жіру, бить би жіву.
показати весь коментар
01.11.2024 16:41 Відповісти
наші біженці із польщі в німеччину перебираються.
показати весь коментар
01.11.2024 19:54 Відповісти
вони прибіжять на зеліну тисячу
показати весь коментар
01.11.2024 18:38 Відповісти
"Володимир Зеленський заявив, що у Німеччині щонайменше 300 тисяч українців не працюють і не роблять спроб працевлаштуватися"

Необхідно спочатку розібратись що це за категорія, скільки з них дітей, студентів та пенсіонерів, також в цій категорії ІТ та блогери які ітак не повернуться єдине що вони зроблять це почнуть платити податки в одній із країн ЄС. Студенти та діти також не повернуться і в дітей ніхто допомогу не забере.
показати весь коментар
01.11.2024 16:41 Відповісти
Всіх, до останньої сцикопіхотної душі, в тому числі і жінок, назад в Україну! Всіх, окрім стариків і дітей. Шарамиги, п'ють, гадять, робити ніякого бажання, дістали вже всіх.
Ні одного єврея не бачив хто втік від війни, ні одного!
Стид і срам.
показати весь коментар
01.11.2024 17:06 Відповісти
дурне ти, ніхто дітей не вигоне з Німеччини, навіть якщо мамка-лінива в придачу. вони майбутні податкоплатники. а мамку встроять, час прийде. як тільки всім її головастікам 5 клас стукне - працевлаштують.
показати весь коментар
01.11.2024 17:53 Відповісти
дурне ти, тебе соціальне бидло треба гнати в першу чергу!
показати весь коментар
01.11.2024 18:55 Відповісти
хаха, як ти точно про себе. ти навіть не доперло, що я не біженець.
ти із тих, хто виїхав із села, але не село з тебе.
показати весь коментар
01.11.2024 19:05 Відповісти
после того как тьі свою бабу (дочку) отправиш. тьі, уйобок русскомозгльій
показати весь коментар
02.11.2024 08:11 Відповісти
хожу до твоє= дочки. вона мову вивчити не може, междуножний мозок від тебе успадкувала
показати весь коментар
02.11.2024 10:52 Відповісти
Як тільки трошки прикрутили з допомогою і намагаються працевлаштувати, то почали повертатися додому ті жіночки, які більше двох років сиділи на шиї у німців. Одну знаю особисто. Вже працює на київщині. Діти знову пішли в звичайну українську школу.
показати весь коментар
01.11.2024 17:46 Відповісти
ну то ж лише одна, а ти по всім висновки робиш? українські підлітки з 13 років бажають працювати, газети розносять. і багато українців бажають роботу, бо дуріють від скуки. важко лише з німецьким законодавством усім українцям - його треба не лише знати, а і розуміти і приміняти. чого українська освіта їх не навчила.
показати весь коментар
01.11.2024 18:00 Відповісти
В Латвії за перевезення нелегалів https://ua.korrespondent.net/world/4728284-v-latvii-za-perevezennia-nelehaliv-zatrymaly-dvokh-ukraintsiv затримали двох українців.
показати весь коментар
01.11.2024 18:11 Відповісти
ну а німці українців штрафують за сімейне насильство, крадіжку дзонтікв. лише дурна біржа праці мало штрафує. тому жирують.
показати весь коментар
01.11.2024 18:21 Відповісти
Важко працевлаштувати мамок з дітьми від 0 до 5 класу. Роботодавець боїться їх брати по причині формули "діти хворіють - часта відсутність - це не робота". Швидко знаходять роботу, коли із собою мама привезла діда чи бабу, чи сестру бездітну, чи є вже 16 річні старші, що можуть придивится за меншими. Або судьба дає таку саму маму, з якою у тандемі можна викручуватися з доглядом. У Німеччині дитина без пригляду, щось накоїла, одразу питання "де законні представники?" тобто батьки чи опікуни. Не справляєтесь - виховуватимуть інші.
показати весь коментар
01.11.2024 18:32 Відповісти
в цілому стаття написана з точки зору українського світобачення:
що означає в українському розумінні "не отримав пропозицію на працевлаштування"? - біржа не дала бумажку - не послала до роботодавця.роботодавець не поставив штампік на відмові?
Німецька біржа праці сипе пропозиціями, але не вимагає ніяких штампів від роботодавця як підтверження, що посланий у нього був. підтверження від роботодавця у відмові є бажаним, бо багато толком не розуміють, що їм кажуть. і тоді чорне по білому є допомогою у спілкуванні з біржою праці. і ще є доказом "старання у пошуку роботи". а доказому може бути і Е-мейл-відмова і слово безробітного.

окрім того не розсилаються пропозиції з роботою людям, що ще не були, чекають, чи відвідують мовні курси.
показати весь коментар
01.11.2024 18:56 Відповісти
а оце взагалі брєд сивої кобили "чекати курсів кілька місяців через те, що центри зайнятості шукають курси лише в безпосередній близькості до місця їх проживання."

Ніяка біржа не шукає нікому курси!!! Біржа видає, у співпраці із міністерством з біженців, направлення на інтеграційний курс. І людина САМА його шукає і ОБИРАЄ. Лише коли людина дуже довго тягне і не приносить довідку запису на курс, тоді біржа напрвляє. і якщо не виконати, тіпа можуть урізати виплати. але не мамкі із дітьми без місця у дитячому садочку і з курсом після обіду. такі чекають підходящий курс.
показати весь коментар
01.11.2024 19:01 Відповісти
Нї не так... нїто не шукаэ, (якщо не пїдскажуть)...
показати весь коментар
01.11.2024 22:35 Відповісти
що ти сказать хотів?
біржа може дати список шкіл, а так гугл.
показати весь коментар
01.11.2024 22:58 Відповісти
хочу сказати, що з березня 2022 року окрім основної роботи перекладаю нашим біженцям як волотер від KobiZ . І історій начувся різних та людей побачив, включно ватників та 3,14-русів.
Якщо конкретно по курсам мови, то група людей які отримують підтримку від Арбеітсамт, якраз і там находять допомогу, щонайменше консультацію.
показати весь коментар
02.11.2024 13:32 Відповісти
ну це ж не відповдіь на моє питання. ти не зміг відповісти на мій комент, зверз ЩОСЬ і зараз наваляв в стилі "вивалю, що знаю". Так що ти сказать хотів? ти і людям так допомагаєш, що нічого не зрозуміло?
показати весь коментар
05.11.2024 17:50 Відповісти