В Україні запускають масштабне опитування роботодавців щодо потреби у працівниках

Державна служба зайнятості запустила масштабне опитування роботодавців для вивчення поточної та перспективної потреби підприємств у працівниках, а також виявлення можливих перешкод у працевлаштуванні різних категорій громадян.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки.
Окремо фахівці служби вивчатимуть готовність бізнесу до залучення кадрів серед ветеранської спільноти, створення можливостей для працевлаштування внутрішньо переміщених громадян.
Також вперше досліджуватиметься ставлення підприємців до найму або повернення на роботу людей пенсійного віку, а також спроможність та бажання працевлаштовувати жінок у професіях, де традиційно переважали чоловіки.
"Результатом анкетування має стати подальше удосконалення роботи служби, програм сприяння зайнятості, впровадження проєктів щодо стимулювання роботодавця задля збереження та створення нових робочих місць. І, як наслідок, зменшення структурного безробіття", – пояснили у Мінекономіки.
Читайте також: На ринку праці України з’явилося 50 нових професій та посад. Ким тепер можна стати?
Дослідженням планується охопити понад 50 тисяч представників малого, середнього та великого бізнесу, що працюють у різних сферах та мають в структурі до 5 млн працівників. Опитування триватиме до 31 січня.
"Держава хоче краще розуміти потреби ринку праці та тісніше взаємодіяти з роботодавцями щодо підготовки необхідних їм працівників. Ми вже запустили першу наглядову раду – в Полтавському центрі профтехосвіти, щоб бізнес мав можливість безпосередньо впливати на осучаснення ЦПТО, підготовку потрібних їм кваліфікованих кадрів, коригувати навчальні курси та програми", – прокоментувала заступниця міністра економіки Тетяна Бережна.
Загалом, зазначається, що дослідження є важливим інструментом для оцінки ситуації на ринку праці. Опитування проводиться на онлайн платформі Державної служби зайнятості. Роботодавців, які беруть участь у дослідженні, отримають персональне посилання для заповнення анкети.
Як повідомлялося, дефіцит робочої сили внаслідок мобілізації та виїзду співробітників знову став головною перешкодою для бізнесу в Україні. Частка компаній, що скаржаться на цю проблему, в листопаді сягнула історичного рекорду в 64% проти 57% у жовтні та 61% – у вересні.