Злочинці за минулий рік отримали щонайменше $41 мільярд у криптовалюті. Кінцева сума може бути ще більшою, – звіт

За попередною оцінкою, у 2024 році на незаконні криптовалютні адреси – криптовалютний гаманець або адресу, яка використовується для протиправної діяльності, – було переведено $40,9 млрд.
Про це йдеться в звіті компанії Chainalysis, яка займається аналізом трансакцій у блокчейні та боротьбою з фінансовими злочинами, передає LIGA.net.
Після очікуваного виявлення нових незаконних криптоадрес підсумкова сума прогнозується на рівні $51 млрд.
"Наприклад, коли ми публікували торішній звіт про криптозлочинність, ми повідомили про $24,2 млрд за 2023 рік. Через рік наша оновлена оцінка на 2023 рік становить $46,1 млрд", – сказано в звіті.
Аналітики також зазначають відмову злочинних організацій від біткойна та використання в незаконній діяльності стейблкойнів.
Так, якщо у 2021 році біткойн був основною криптовалютою, яку обирали криптозлочинці, то 2024 року 63% усіх незаконних трансакцій проводяться у стейблкоїнах.
Також у звіті зазначено, що за минулий рік було вкрадено криптовалюти на $2,2 млрд, що на 21% більше, ніж попереднього року.
Як повідомлялося, 13 січня біткойн впав до найнижчого за два місяці, оскільки інвестори відмовилися від більш ризикованих активів після різкого дохідності прибутковості облігацій.
Обсяг торгівлі криптовалютами в листопаді 2024 року досяг $10 трлн, що стало найвищим показником, коли-небудь зафіксованим на централізованих спотових і деривативних біржах.
Також повідомлялося, що впродовж 2024 року в Україні відкрили 64 978 кримінальних проваджень за ст. 190 ККУ "Шахрайство", що на 21% менше, ніж роком раніше, але у 2,7 раза більше, ніж до початку повномасштабної війни.
До того стало відомо, що Україна стане першим учасником програми ЄС по боротьбі з шахрайством з-поза меж Євросоюзу.