3 602 19

У Нацбанку спрогнозували підвищення тарифів на комуналку наступного року

тариф

Національний банк прогнозує, що впродовж 2025 року тарифи на газ, електроенергію та гарячу воду не змінюватимуться, утім підвищення можливе вже з 2026 року.

Про це йдеться в Інфляційному звіті НБУ за січень 2025 року.

"Припускається поступове підвищення акцизів і тарифів ЖКГ, однак терміни й параметри коригування останніх є сферою невизначеності та, відповідно, ризиком для прогнозу інфляції", – йдеться у документі.

Зазначається, що прогноз побудований на припущенні щодо незмінності окремих тарифів на послуги ЖКГ (газ, опалення та постачання гарячої води) протягом 2025 року.

Утім, складний стан в енергетиці та державному бюджеті може зумовити коригування тарифів у наступних роках. Припускається, що з 2026 року може розпочатися поступове приведення тарифів до економічно обґрунтованих рівнів.

Як наголошується у звіті, невизначеність із термінами та величиною коригування енергетичних тарифів є окремим ризиком для прогнозу інфляції. Значне підвищення вартості енергоносіїв для швидкого усунення дисбалансів у енергетичному секторі посилить інфляційний тиск та зумовить потребу в збільшенні субсидій для населення.

З іншого боку, триваліше відтермінування рішень щодо приведення тарифів на послуги ЖКГ до економічно обґрунтованих рівнів призведе до нижчих показників інфляції, але накопичуватиме квазіфіскальні дисбаланси та погіршуватиме фінансовий стан державних енергокомпаній.

"Це створюватиме додаткові ризики для інвестиційного потенціалу галузі, посилюватиме ризики нестабільності на енергетичному ринку, а ціновий тиск лише відтерміновуватиметься на майбутнє", – підсумували аналітики.

Раніше у Меморандумі про економічну та фінансову політику між Україною та МВФ зазначалося, що уряд України може відновити поступове підвищення тарифів на енергоносії та комунальні послуги вже до завершення повномасштабної війни, після нього підвищення тарифів продовжиться.

На початку листопада голова правління НАК "Нафтогаз України" Олексій Чернишов повідомив, що Україна має достатньо запасів природного газу, щоб пройти зиму, тому підвищення цін на газ для населення не передбачається.

Топ коментарі
+12
Дурні ті, хто вірили своєму Лідору, який брехав, що під час війни тарифи не будуть підвищувати.
Ще дурніші ті, хто вірять йому і зараз.
показати весь коментар
31.01.2025 10:36 Відповісти
+8
а ми живемо з надією що задрипанці з нацбанку найближчим часом залишать нас без своєї присутності
показати весь коментар
31.01.2025 10:12 Відповісти
+7
Я ожидаю что власть зелёных ублюдков в этом году включая кошерный ***** бу бу... Посадят на ручку кувалды каждого ..суки зелёные твари недоповешенные..штопанная шобла
показати весь коментар
31.01.2025 10:24 Відповісти

Завантаження...