45 770 62

Зеленський не погодився на запропоновану США угоду про рідкісноземельні метали, – CNN (оновлено)

Зеленський не погодив запропоновану США угоду про рідкісноземельні метали

Президент України Володимир Зеленський і міністр фінансів США Джанет Бессент 12 лютого в Києві обговорювали проєкт угоди про доступ США до рідкоземельних металів України.

Утім, як пише CNN, Бессент представив Зеленському проєкт угоди, яка була здебільшого фінансовою та не включала "суттєвих гарантій безпеки для України", передає Forbes.

Тож, Зеленський поки що не погодив документ, оскільки вважає, що такі фінансові угоди "не здатні забезпечити реальні гарантії безпеки", і без участі США в миротворчих місіях він вбачав їхню неповноцінність.

Ймовірно, президент очікував більш серйозних переговорів щодо майбутньої мирної угоди, зокрема обговорення механізмів, які могли б допомогти у відновленні територіальної цілісності України, зазначає видання.

Своєю чергою джерела "Супільного" в Офісі президента України повідомили, що наразі українська сторона аналізує драфт фінансової угоди з США щодо рідкісноземельних металів.

Співрозмовник видання розповів, що під час телефонної розмови напередодні Зеленський сказав Трампу, що Україна отримала драфт угоди і почала аналізувати пропозицію, а відповідь буде в Мюнхені на етапі зустрічі з віцепрезидентом США Джеєм Ді Венсом.

"Готуємось зробити все максимально ефективно, щоб дати якнайбільше користі Україні та Америці і зробити це успіхом. Сам президент Трамп не звертався підписати цю угоду, обговорення йшло з міністром фінансів США. Президент Трамп все сприйняв в розмові позитивно", – стверджує джерело.

Днями президент США Дональд Трамп заявив, що Україна "у принципі погодилася" надати Вашингтону доступ до видобутку цінних мінералів на своїй території в обмін на допомогу

Читайте також: Корисні копалини на окупованих територіях оцінюються у трильйони доларів, – Зеленський

Як повідомлялося, раніше Трамп заявив, що Україна могла б передати США наявні в українських надрах поклади рідкісноземельних металів в обмін на американську допомогу у війні з Росією.

Своєю чергою президент України Володимир Зеленський заявив, ще може йтися про залучення американських інвестицій у розробку українських родовищ корисних копалин. За його словами, він обговорював можливість американських інвестицій в Україну із Трампом ще у вересні минулого року.

Нагадаємо, одним із пунктів представленого президентом Володимиром Зеленським у жовтні минулого року так званого "Плану перемоги" містив пропозицію стратегічним партнерам укласти спеціальну угоду щодо спільного захисту наявних в Україні критичних ресурсів, спільного інвестування та використання відповідного економічного потенціалу.

"Ідеться про природні ресурси та критично важливі метали ціною у трильйони доларів США. Це, зокрема, уран, титан, літій, графіт та інші стратегічно цінні ресурси, які є значною перевагою у глобальній конкуренції", – пояснював Зеленський.

У грудні минулого року видання The New York Times із посиланням на джерела писало, що українська влада двічі відкладала укладення угоди про співпрацю зі США у сфері видобутку корисних копалин, щоб дати можливість Трампу згодом представити цю угоду як свою заслугу.

Видання також наводило дані української інвесткомпанії Horizon Capital про те, що Україна має родовища 20 найважливіших мінералів, таких як кобальт і графіт, запаси яких оцінюються в $11,5 трильйона. Зокрема, в Україні розташовано близько третини розвіданих запасів літію в Європі, ключового матеріалу для акумуляторних батарей, який може бути цікавим для електромобільного бізнесу Ілона Маска.

Детальніше про це читайте у нашому матеріалі: Питання на трильйони доларів. Скільки коштують ресурси України, та чому ними цікавляться американці

Топ коментарі
+14
"Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу." (ст.13 Конституції України).
Таким чином, угода зі США про передачу їм права на рідкоземельні ресурси у надрах України потребує схвалення на референдумі, який в умовах дії режиму воєнноно стану не проволиться. В інший спосіб така угода не може бути схвалена жодним органом України, включаючи і виконуючого обов'язки Президента.
показати весь коментар
13.02.2025 14:54 Відповісти
+11
Скільки разів вже сплюндрували Конституцію? Це буде просто ще один епізод...
показати весь коментар
13.02.2025 15:05 Відповісти
+11
Ну правильно, якщо США хоче заграбастати собі рідкоземельні матеріали на неокупованій частині України, а Україні дати ще трошки лопат - то який у цьому зиск для самої України? Нехай забирають собі те, що звільнять своїми силами.
показати весь коментар
13.02.2025 15:17 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Щось нагадує. "А я такая ! Паламаюсь трішки, і сама залізу під ковдру !" Він, Лідор - політичний підор однозначно. Всім дає свій зад. Для просування своїх інтересів - обкрадати таку велику за європейськими мірками країну.
показати весь коментар
13.02.2025 14:20 Відповісти
щож, якщо це правда - перша ластівка незгоди та відказняка від допомоги США - полетіла...
показати весь коментар
13.02.2025 16:04 Відповісти
Респект Зеленському, має яйця.
показати весь коментар
13.02.2025 16:05 Відповісти
Ви це про що? Як він може погодитись на угоду з Трампом, коли по оманській угоді з пуйлом планомірно поспіхом здаються території залягання цих корисних копалин ? Ще трохи і Трампу нема про що буде домовлятися. А "угрозу для держави" створює Порошенко, тим що витрачає свої гроші на допомогу ЗСУ.. А ви про якійсь хімерні пейсаті яйця кажете.
показати весь коментар
13.02.2025 17:25 Відповісти
Танюха, йди до нас в бригаду медиком, бо одному нашому ногу відірвало. Будеш менше думати про дурню!
показати весь коментар
13.02.2025 17:35 Відповісти
Ігорьоша, про яйця це ж ти почав. Я про дурню не думаю, мені вже 60 з гаком років.
показати весь коментар
13.02.2025 17:48 Відповісти
Він - жид. У нього в крові торгуватися (гешефт, гиндель). Поки що він торгується і грабує власний народ і країну.
показати весь коментар
14.02.2025 11:51 Відповісти
показати весь коментар
13.02.2025 15:05 Відповісти
Що значить "сплюндрують"?
Ігнорування цієї норми означатиме юридичну нікчемність будь-яких угод. В тому числі і відповідно до міжнародного права.
Таким чином, таку угоду неможливо буде виконано, вона не матиме жодної цінності як механізм забезпечення активів чи зобов'язань.
показати весь коментар
13.02.2025 15:13 Відповісти
Скільки разів уже змінювали Конституцію? Хоч раз референдум проводився?
показати весь коментар
13.02.2025 15:18 Відповісти
Зможете потім поскаржитися в "Спортлото"...
Наприклад, стаття 17 Конституції України щоденно порушується аж бігом.
показати весь коментар
13.02.2025 15:43 Відповісти
Мені цікаво, в чому Ви вбачаєте порушення цієї статті?
показати весь коментар
13.02.2025 15:48 Відповісти
Слова имеют смысл! "передачу їм права на рідкоземельні ресурси у надрах" - ЧТО сие означает?
показати весь коментар
13.02.2025 15:17 Відповісти
Хіба про референдум там шось сказано? Нарід найняв препіздента, який від його імʼя має право приймати рішення.
показати весь коментар
13.02.2025 15:18 Відповісти
А вирішують все народні обранці.Ви ж всю статтю покажіть.
показати весь коментар
13.02.2025 15:18 Відповісти
Тобто те шо зара не у власності Народу України але вже знаходиться у користуванні якогось олігарха, віддавалося йому по референдуму
показати весь коментар
13.02.2025 15:22 Відповісти
Ви ***** би згадували конституцію і в інших би випадках.
показати весь коментар
13.02.2025 15:41 Відповісти
Одна із самих маніпулятивних і популістких статей української конституції.
показати весь коментар
13.02.2025 15:47 Відповісти
А те що ви давно всі надра групці оліігархів передали, які всі доходи в офшорах ховають, щось нікому не був потрібний референдум, а кредитів вже скільки набрали і які олігархи розікрали, щось якось також референдуму не було...
показати весь коментар
13.02.2025 16:03 Відповісти
Народу залишилось повітря, та й те забруднене
показати весь коментар
13.02.2025 15:11 Відповісти
Откат не влаштовує?
показати весь коментар
13.02.2025 15:14 Відповісти
О, Зєлєбоба. Я гадав ви повимерли усі.
показати весь коментар
13.02.2025 15:36 Відповісти
Ні. Гадаю, коли йде мова про "гарантії безпеки", це не про державу Україна.
показати весь коментар
13.02.2025 15:22 Відповісти
Навряд хтось дасть особисті гарантії безпеки потужному. Якщо я вас вірно зрозумів.
показати весь коментар
13.02.2025 15:39 Відповісти
За 500 лярдів
показати весь коментар
13.02.2025 15:53 Відповісти
Не можна з клоунів робити президентів.
показати весь коментар
13.02.2025 15:16 Відповісти
Ну правильно, якщо США хоче заграбастати собі рідкоземельні матеріали на неокупованій частині України, а Україні дати ще трошки лопат - то який у цьому зиск для самої України? Нехай забирають собі те, що звільнять своїми силами.
показати весь коментар
13.02.2025 15:17 Відповісти
В зброї і грошах для України.
показати весь коментар
13.02.2025 15:43 Відповісти
І в тому що кацапня не буде атакувати туди, де є піндоси
показати весь коментар
13.02.2025 15:54 Відповісти
Виглядає занадто добре, як для нашої бубочки.
показати весь коментар
13.02.2025 15:19 Відповісти
Що ж не влаштувало НайрідкоЗЕмельнішого лідора **********?
показати весь коментар
13.02.2025 15:19 Відповісти
Якщо сша не надають нам ніяких гарантій безпеки, перекладають усю відповідальність на ЄС, змушують йти на поступки кацапам тоді виникає питання для чого нам погоджуватись на таку угоду?
показати весь коментар
13.02.2025 15:21 Відповісти
Тому що вирішальну допомогу надають США. Втрата Авдіївки і всього іншого після неї - результат призупинки американської допомоги минулого року.
показати весь коментар
13.02.2025 15:27 Відповісти
Смішний. Якщо США у відповідь на бикування зупинить допомогу, через пів року побіжиш сам умовляти Трампа.
показати весь коментар
13.02.2025 15:21 Відповісти
для трампа ні. це все для ***** буде.
показати весь коментар
13.02.2025 15:25 Відповісти
Коротше сам запропонував (як він сам сказав), сам відмовився. Ніхто сміє вирішувати за нього.

показати весь коментар
13.02.2025 15:22 Відповісти
Тю, то ви ''відкат'' відповідний в ОПу д'єрмака закиньте- трампон дозвіл на таке вже дав.
показати весь коментар
13.02.2025 15:22 Відповісти
Зеленський просто виторговує більш вигідні "гарантії безпеки", але походу мова не про державу Україна.
показати весь коментар
13.02.2025 15:23 Відповісти
Народ України в прольоті однозначно.
Надра України ніколи Народу України не належали!
Надра України для укролігархів, пуйла чи американцям.
А Народу України кров і смерть!
показати весь коментар
13.02.2025 15:28 Відповісти
І що народ буде з тими надрами робити?
показати весь коментар
13.02.2025 15:44 Відповісти
''Мудрий'' Український народ 35років під час виборів саме за це і голосує.
''Мудрому'' народу під час виборів найголовніше це - дружба з москалями, а не власна безпека і добробут.
Сумно... Дуже сумно.
показати весь коментар
13.02.2025 15:45 Відповісти
Народ мав вибір? Олігархи завжди все контролювали. Єдине що в народу було своє, це ненависть до кацапів.
показати весь коментар
13.02.2025 16:16 Відповісти
Це через ненависть до кацапів вибрали Януковича?
показати весь коментар
14.02.2025 01:49 Відповісти
Ну народ 30 років вибирає представників олігархів або орківське шобло у владу і хоче щоб хтось з ним ділився... смішно трохи з вашого гасла, ви не находите
показати весь коментар
13.02.2025 16:05 Відповісти
Зеленського насправді цікавлять тільки ОСОБИСТІ безпекові угоди!
А Трамп з таким лохо-наріком зв'язуватись і щось обіцяти не бажає, бо підписуватись за гниду - спускати ВЛАСНИЙ рейтинг та повагу.
показати весь коментар
13.02.2025 15:34 Відповісти
А який сенс Україні надавати США свої ресурси за просто так? Ще й за неадекватні підрахунки - за якими Трамп записує на рахунок України кошти, за які США оновлює собі техніку.
показати весь коментар
13.02.2025 15:37 Відповісти
викабелюється як та 25 гривнева шлюха на окружній...поведінка абсолютно передбачувана...по концовціполучить по їбалуі буде сосати аж за вухаме лящатиме
показати весь коментар
13.02.2025 15:37 Відповісти
***** дав команду Дєрмаку зірвати угоду.
показати весь коментар
13.02.2025 15:45 Відповісти
хочеться вірити що не ляже під америку як ліг кучма бо америка не пропонує нічого але хоче забрати все.
моя б воля то на місці зеленського сказав би що на території яка контролюється Україною добуваємо ми як хочемо ми а на території які забрав путін ми готові надати ексклюзивні умови які америка навряд чи де у світі отримає.
звісно ж, після того як звідти проженуть росіян.
бо, якщо хтось усе пропустив, то трамп намагається 76 мільярдів безоплатної допомоги від америки перетворити на оплатну заднім числом а ще хоче взагалі на нас борг повісити за те що нам нашим салом по нашим вусам водили.
бо не розумію як збільшення зарплати американця на американському заводі збільшує український борг.
показати весь коментар
13.02.2025 15:47 Відповісти
ZEзюзя ******* віддає корисні копалини. Які США ви про що?
показати весь коментар
13.02.2025 15:51 Відповісти
показати весь коментар
13.02.2025 16:01 Відповісти
Оці всі метали...про екологію подбали? Куди дивиться герта туборг
показати весь коментар
13.02.2025 16:13 Відповісти
Уважно вислухав, і сказав "Сєбя нє віжу!".
показати весь коментар
13.02.2025 16:20 Відповісти
Прийшла директива фсб,бо вони касапам мають залишитись.
показати весь коментар
13.02.2025 16:20 Відповісти
що ж там за фуфло було якщо навіть довбень не погодився?
показати весь коментар
13.02.2025 17:35 Відповісти
Угода буде з росіянами. Оманські домовленості чекають
показати весь коментар
13.02.2025 23:23 Відповісти
Діло в тім, що надра України вже давно вкрадені в народу та поділені між "шановними" людьми (тому Штати тут на їх думку "зайві"...). Але пересічному українцю має бути абсолютно все рівно хто їх обрадає в даний момент - будь то місцевий олігах чи Штати... Хоча краще хай то будуть Штати - хоча озброєння дають, та при потребі можуть захистити "свої" інтереси перед наступними посяганнями "кремлівського карлика"...
показати весь коментар
14.02.2025 12:23 Відповісти
Ото налізло марксистів в коментарі. Але то нічого, буває.
Та що серед них робить тонка червона лінія?
показати весь коментар
14.02.2025 12:58 Відповісти