Заставу за підозрюваного у незаконному збагаченні голову АМКУ Кириленка внесла фірма відомого бізнесмена. ВIДЕО

Заставу у розмірі 30 мільйонів гривень за очільника Антимонопольного комітету Павла Кириленка, якого підозрюють у незаконному збагаченні, внесла компанія "Керамет", співвласником якої є бізнесмен Едуард Мкртчан.
Фірма сплатила заставу за Кириленка 28 серпня минулого року – у той же день, коли суд обрав йому запобіжний захід, з'ясували журналісти проєкту "Схеми" (Радіо Свобода).
Власником майже 75% у ТОВ "Керамет" вказана компанія "Астрелла Кепітал", кінцевим бенефіціарним власником якої є Мкртчан.
Ця та інші компанії Мкртчана, зокрема, беруть участь у державних закупівлях і аукціонах, дотримання правил конкуренції під час проведення яких контролює АМКУ. Зокрема, філія Антимонопольного комітету зараз розглядає справу щодо однієї із фірм Мкртчана через можливі "антиконкурентні дії", зауважують автори розслідування.
Едуард Мкртчан – син Олега Мкртчана, колишнього мільярдера, який раніше був одним із власників та генеральним директором корпорації "Індустріальний союз Донбасу". З 2019 року Олег Мкртчан відбуває тюремне покарання у Росії, суд визнав його винним у шахрайстві в особливо великому розмірі.
Сам Кириленко заявив журналістам, що назву компанії, яка внесла за нього 30 мільйонів гривень, "чує вперше".
"Я не знаю цю компанію. Мені назва цієї компанії або її вид діяльності ні про що не говорить. Те, що по документах... Ну, скоріш за все, якщо я побачу документи, я буду розуміти, що це за компанія внесла, назву суб’єкта господарювання", – сказав Кириленко.
Водночас він підтвердив, що знайомий із самим Едуардом Мкртчаном.
"Едуарда я знаю, і знаю його з моменту, коли я перебував і здійснював свою, відповідно до повноважень, діяльність безпосередньо в Донецькій області (з 2019 по 2023 рік Кириленко очолював Донецьку ОДА, – ред.)", – пояснив голова АМКУ
На запитання, чи просив він особисто Едуарда Мкртчана внести за нього заставу, Кириленко відреагував так:
"Не ставте мені провокаційні питання. Він виконував свої повноваження, я виконував свої повноваження на території активних бойових дій. Будь-якої фінансово-господарської діяльності, тощо у мене з ним не відбувалося".
На прохання прокоментувати те, що діяльність бізнес-структур Мкртчана у полі зору АМКУ, Кириленко запевнив:
"Будь-яка компанія, та, яку ви назвали, або якась інша компанія, не має значення, якщо вона буде порушником антиконкурентного, антимонопольного законодавства і вчинить антиконкурентні узгоджені дії, вона буде притягнута до відповідальності згідно з законом "Про захист економічної конкуренції" та антимонопольного законодавства".
Своєю чергою Едуард Мкртчан повідомив, що "давно товаришує з Павлом Кириленком":
"Я його поважаю. Коли сталося те, що сталося, я підставив плече і сказав, що я допоможу. Все, більше нічого. Я – бізнесмен. Я 28-го лютого пішов в Сили оборони України, я до цього служив в поліції, потім я звільнився і пішов далі служити на контрактну службу. Я передав всі активи. Але це була моя ініціатива, тому що це моя близька людина, якій я вирішив допомогти в скрутну для неї годину".
На уточнення щодо потенційного конфлікту інтересів він запевнив, що не спілкується з головою АМКУ на тему політики і не просить допомоги у вирішенні бізнес-питань.
Згідно з повідомленнями у ЗМІ, з 2022-го року Едуард Мкртчан служив у складі батальйону тактико-оперативного реагування управління патрульної поліції Києва. У листопаді 2023 року Мкртчан разом із Кириленком з'явився на святкуванні 30-річчя створення Антимонопольного комітету.
У чому звинувачують голову АМКУ Кириленка?
Як повідомлялося, 14 серпня 2024 року детективи НАБУ повідомили очільнику Антимонопольного комітету Павлу Кириленку про підозру у незаконному збагаченні на 56,2 млн грн та декларуванні недостовірної інформації.
Приводом для розслідування стало оприлюднення журналістського розслідування "Радіо Свобода". Зоккрема, журналісти виявили, що родина Павла Кириленка у період 2020-2023 років придбала нерухомість і автівки загальною ринковою вартістю понад 70 мільйонів гривень.
Йдеться про великий маєток та дві земельні ділянки під Києвом, 200 квадратних метрів офісної нерухомості в столиці, два кросовери, три квартири з паркомісцями в елітних житлових комплексах Києва та чотири апартаменти з паркомісцями в Ужгороді, оформлені на батьків та бабусю дружини. При цьому, елітну нерухомість в Ужгороді купували вже під час повномасштабної війни.
Водночас ніхто з родичів Кириленка не має бізнесу, а офіційних доходів родини не вистачило б, щоб придбати все це коштовне майно, а сам посадовець не вказував в декларації нерухомість та авто, якими користується його родина.
НАБУ та САП просили суд взяти голову АМКУ Кириленка під варту із можливістю внесення застави в розмірі понад 120 мільйонів гривень. Але на засіданні 28 серпня слідчий суддя ВАКС Володимир Воронько відмовив у задоволенні цього клопотання та призначив інший запобіжний захід – заставу у розмірі 30 мільйонів гривень без взяття під варту. Заставу внесли в той же день, а у грудні минулого року ВАКС частково задовольнив адвокатів Кириленка та зняв з підозрюваного електронний браслет.
тай брати за сраку ще й цього!!!
Мафія у органах державної адміністрації.
Ганьба.