484 0

У Росії так і не змогли замінити 95% імпортного програмного забезпечення

У Росії так і не змогли замінити 95% імпортного програмного забезпечення

Іноземні рішення, як і раніше, застосовуються на 95% об'єктів критичної інформаційної інфраструктури Росії. Зокрема, йдеться про російські державні організації, банки, медичні установи, телекомунікаційні та логістичні компанії. 

Про це пише The Moscow Times із посиланням на результати проведеного дослідження за участю 152 представників із різних галузей.

З'ясувалося, що на 40% об'єктів військової промисловості встановлені західні комерційні платформи: IBM Netcool, Splunk, Micro Focus Ops Bridge, Microsoft Scom, Prometheus, Grafana та інші.

Ще близько 80% використовують вендорні та розроблювані за кордоном open source рішення, причому 85% з них застосовують Zabbix як основну або додаткову систему моніторингу. Їй віддають перевагу як у телеком-секторі, де важливим є моніторинг помилок на базових станціях, так і в промисловості, зокрема на підприємствах держоборонзамовлення. 

Що стосується російських рішень щодо IT-моніторингу, то вони майже не котируються. Згідно з дослідженням, у рамках проєктів імпортозаміщення їх закупили близько 55% об'єктів критичної інформаційної інфраструктури. Однак використовуються такі рішення вибірково, для відмітки або в тестовому режимі.

До 40% об'єктів критичної інформаційної інфраструктури, як і раніше, обирають іноземне програмне забезпечення як основну платформу моніторингу і лише 10-20% майже повністю працюють на російському.

За словами аналітиків, у Росії не поспішають відмовлятися від західних рішень, хоча ті можуть мати "повний root-доступ до серверів, мережних пристроїв, баз даних та інших критично важливих компонентів IT-інфраструктури".

Втім, вони визнають, що в разі посилення санкцій проти Росії західне програмне забезпечення можуть відключити. Крім того, у 2025 році в Росії набув чинності закон, який забороняє використовувати іноземні рішення на об'єктах критичної інформаційної інфраструктури. 

За словами джерел на ринку, західні рішення продовжують використовуватися на російських об'єктах, оскільки "це продукт дуже високої якості, замінити який важко", а в Росії відповідну альтернативу знайти важко. 

Наприкінці січня цього року стало відомо, що після виходу з Росії міжнародних постачальників програмного забезпечення в російській економіці утворився провал "імпортозаміщених" типів індустріального софту. Так, у галузі нарахували 837 "білих плям" у різних сферах.

Раніше стало відомо, що в Росії компанії з державною участю збільшили закупівлі імпортних серверів та систем зберігання даних, незважаючи на вимогу російської влади переходити на російські розробки.

Наприкінці серпня минулого року повідомлялося, що Міністерство фінансів Росії розробило законопроєкт, який передбачає введення повної заборони на державні закупівлі іноземного програмного забезпечення.

Раніше того ж місяця повідомлялося, що уряд Росії збирається внести до нижньої палати парламенту проєкт закону про спеціальний збір із компаній, які використовують іноземне програмне забезпечення.

У липні російський бізнес поскаржився на провал імпортозаміщення програмного забезпечення.

Коментувати
Сортувати: