Єврокомісія та ЄІБ підпишуть гарантійну угоду на 1,95 мільярда євро для підтримки України. Що передбачено?

Європейська Комісія та Європейський інвестиційний банк підпишуть гарантійну угоду на 1,95 млрд євро, головним призначенням якої стане надання підтримки інвестиційним програмам у рамках Українського фонду в багаторічному бюджеті ЄС на 2024-2027 роки.
Про це йдеться в повідомленні Єврокомісії, передає Укрінформ.
"Єврокомісарка з розширення Марта Кос завтра відбуде до Люксембурга для участі в церемонії підписання нової гарантійної угоди на 1,95 млрд євро з Європейським інвестиційним банком для підтримки України. В межах інвестиційних рамкових положень Українського фонду ці додаткові гарантії мають на меті підтримати кредитну політику та розкрити потенціал для приватних інвестицій із особливою увагою до невідкладних зусиль з відновлення та відбудови України", – сказано в повідомленні.
Нові гарантії будуть спрямовані на підтримку ключових секторів, включно з інвестиціями в енергетичні мережі України, розвиток водневих технологій та відновлювальних джерел енергії, у підвищення енергоефективності.
Проєкти в рамках цієї програми гарантій також охоплюватимуть діяльність із модернізації української залізниці, покращення транспортного взаємопоєднання, включно з "коридорами солідарності" та пунктами перетину кордону на ключових експортних напрямках, розвиток міського громадського транспорту.
Окрі того, це фінансування допоможе Україні у відновленні муніципальної інфраструктури, включно з системами тепло- та водопостачання, освітленням громадських установ, зокрема шкіл, лікарень та вищих навчальних закладів.
Як зазначається, всі ці завдання були визначені в пріоритетах, викладених урядом України в Українському плані, який є інтегральною складовою Українського фонду в 50 млрд євро в багаторічному бюджеті ЄС на 2024-2027 роки.
Нагадаємо, в середині лютого цього року Єврокомісія завершила формування аудиторської ради за програмою Ukraine Facility на 50 млрд євро.
Євросоюз створив Аудиторську раду у червні 2024 року, вона діятиме до кінця червня 2028 року. Її місія – забезпечення прозорості та ефективності фінансової допомоги у межах програми Ukraine Facility, яка передбачає фінансування для України на загальну суму 50 млрд євро протяго 2024-2027 років.
У березні Кабінет Міністрів ухвалив план для отримання фінансової допомоги від ЄС у межах програми Ukraine Facility.
На початку червня Верховна Рада ратифікувала угоду з Європейським Союзом, необхідну для отримання 50 млрд євро в межах Ukraine Facility.
План для Ukraine Facility включає 151 індикатор за 69 напрямками реформ, виконання яких заплановане на період до 2027 року. Він розроблявся спільно з ключовими міжнародними партнерами України. З огляду на це, передбачені Планом індикатори частково відповідають вже наявним міжнародним зобов’язанням України в межах інших угод.