923 0

Штучний інтелект може повністю замінити програмістів уже за рік, – гендиректор Anthropic

Штучний інтелект може повністю замінити програмістів уже за рік, – гендиректор Anthropic

Генеральний директор Anthropic Даріо Амодей спрогнозував, що впродовж шести місяців штучний інтелект виконуватиме до 90% роботи з програмування.

Про це пише Tech-Тransformation. 

Anthropic – американська технологічна компанія у сфері штучного інтелекту, заснована колишніми співробітниками OpenAI, творець сімейства великих мовних моделей під загальною назвою Claude.

Втім, за словами Амодея, хоча штучний інтелект може прискорити кодування, контроль людини залишається вирішальним у визначенні вимог і забезпеченні якості.

Він також заявив, що програмування, кероване штучним інтелектом, незабаром домінуватиме в галузі, змінивши спосіб роботи розробників і прискоривши створення програмного забезпечення.

"Якщо я подивлюся на кодування та програмування, які є областю, де штучний інтелект досягає найбільшого прогресу, ми недалеко від світу, де за 3-6 місяців штучний інтелект пише 90% коду", – сказав Амодей. 

Окрім того, він передбачив, що протягом року ШІ зможе відповідати за написання майже всього програмного коду.

Однак, незважаючи на ці сміливі заяви, Амодей пояснив, що люди-програмісти все одно відіграватимуть вирішальну роль у визначенні вимог до програмного забезпечення, розробці додатків і ухваленні важливих рішень.

Тоді як роль штучного інтелекту в розробці програмного забезпечення розширюється, залишається занепокоєння щодо надійності та обмежень технології. Згенерований штучним інтелектом код досі вимагає нагляду для гарантування безпеки, ефективності та правильності.

"Галюцинації", коли штучний інтелект генерує неправильний або оманливий код, продовжують залишатися проблемою, що викликає занепокоєння щодо залежності від автоматизованих систем без перевірки людиною.

Як повідомлялося, уряд України планує впровадити штучний інтелект в усі ключові сфери управління і до 2030 року увійти до трійки країн-лідерів за рівнем інтеграції рішень на базі ШІ.

У листопаді минулого року у звіті Ради з фінансової стабільності – міжнародного органу, який здійснює моніторинг і дає рекомендації щодо глобальної фінансової системи, зазначалося, що штучний інтелект може потенційно посилити певні вразливості фінансового сектора, незважаючи на такі переваги, як покращена операційна ефективність, відповідність нормативним вимогам, персоналізовані фінансові продукти та розширена аналітика даних.

На початку серпня в Європейському Союзі набув чинності закон про штучний інтелект, який називають першим подібним регуляторним документом у світі.

До того директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва заявила, що розвиток та поширення технологій штучного інтелекту вдарить по світовому ринку праці "як цунамі".

За її словами, штучний інтелект, ймовірно, вплине на 60% робочих місць у країнах з розвиненою економікою та на 40% робочих місць у всьому світі в найближчі два роки.

У травні 2024 року Рада Європи ухвала першу конвенцію щодо захисту прав людини і демократії в умовах розвитку технологій штучного інтелекту.

Коментувати
Сортувати: