3 088 37

Зайнятість українців у польських компаніях за рік скоротилася на 28%. Натомість вони відкривають власні бізнеси

Зайнятість українців у польських компаніях за рік скоротилася на 28%

Працевлаштованість українців у польських компаніях за рік значно скоротилася – 28% компаній підтвердили, що в їхніх колективах працюють українці, тоді як роком раніше цей показник становив 43%. 

Про це пише PAP Buzines із посиланням на дані дослідження "Барометр польського ринку праці", передає LIGA.net.

Як повідомляється, найбільший відсоток українських працівників припадає на великі компанії (46%), серед середніх підприємств ця частка становить 32%, у малих – лише 6%.

Українці найчастіше працюють на низьких (45%) та середніх посадах (40%), рідше – на керівних (9%).

Велика частина українців заробляє трохи вище за мінімальну заробітну плату – 41% отримують 30,5-34,9 злотого брутто за годину роботи (330-380 грн). 20% роботодавців платять від 35 до 39,9 злотого брутто за годину (380-430 грн) і лише 7% компаній – понад 40 злотих брутто за годину.

Втім, як зазначають автори дослідження, скорочення кількості українських штатних працівників не означає їхньої меншої активності на польському ринку праці.

"Замість пошуку роботи в польських компаніях українці все більше зосереджуються на власному підприємництві та професійній незалежності. З січня 2022 року до червня 2024 року в Польщі було зареєстровано близько 59,8 тис. українських індивідуальних підприємців. У першій половині минулого року громадяни України створили понад 11% всіх нових компаній, а 77% нових зареєстрованих підприємств, якими керують іноземці, належали українцям", – зазначається в дослідженні.

Як повідомлялося, українці за три роки зареєстрували в Польщі 77,7 тис. ФОПів, що становить 9% усіх зареєстрованих підприємств за цей період. Окрім того, було засновано 11,3 тис. компаній із українським капіталом.

До того стало відомо, що середня зарплата в Польщі за останній квартал минулого року зросла на 12,4% порівняно з аналогічним періодом 2023 року. Так, середня заробітна плата в Польщі до вирахування податків у четвертому кварталі 2024 року склала 8 477 злотих, тобто понад 87 тис. грн. Це на понад 12,4% більше, ніж 2023 року. Для порівняння: за даними Держстату, середня зарплата в Україні станом на вересень 2024 року становила 20,59 тис. грн на місяць.

Окрім того, мігранти з України за 2024 рік допомогли збільшити надходження до бюджету Польщі на 15,1 млрд злотих ($3,89 млрд).

Також повідомлялося, що з усіх українців, що перебувають у Польщі, 37% приїхали менше, ніж пів року тому. Рік у країні мешкають 9% українців, два роки – 23%, три – 15%, чотири – 6%. Ще 10% українців живуть у Польщі понад 5 років.

Відтак, найбільша частка українців приїхала до Польщі протягом пів року й це свідчить про те, що домінуючою групою серед новоприбулих є трудові мігранти.

Топ коментарі
+5
Виїхав в 19 років в 2019 році . Працював чорноробом . За 6 років має власну фірму ,авто, бус і 10 -15 чоловік найманих працівників ( з них більша частина українців - кожен з яких заробляє 1,5 -3 тисячі доларів ) . В 2021 забрав батьків -медиків з собою ,які жили все життя на 250 доларів зарплати кожен ( зараз по тисячі - в польскій швидкій ) та сестру

Я так думаю подав документи в консульство - мабуть - це мрія всього його життя стати безправним кріпаком за 20 тисяч без права звільнення. Так що чекайте скоро буде ...
показати весь коментар
13.03.2025 10:29 Відповісти
+5
Я відповім вам словами однієї баришні - які канхвєти - такі і міньєти .... )))
показати весь коментар
13.03.2025 11:16 Відповісти
+5
Родіна за парєбріком .

Як і державні кошти в совку.

Немає ніяких державних коштів - Є КОШТИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ, які державні кнури розкрадають . Які його бабусі і дідусі ,його батьки все життя сплачували державі .

Хлопця мама з батьком тянули все життя за свої на 200 доларів зарплати . І вивчили за свої. За хату мама батрачила 2 роки в Данії .

Від нашої держави - вся підтримка - ХєР без солі . Ну тому отримавши від держави цей ХЄР зараз він відає те що держава дала - ТАКИЙ САМИЙ ХЄР НА НЕЇ .
показати весь коментар
13.03.2025 11:33 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Історія трохи не така.
Скоріше за все більшість таких фоп - це ті самі наймані працівники з яких вигідніше зробити Фоп чим наймати на роботу. Бо фоп платить менше податків
показати весь коментар
13.03.2025 09:44 Відповісти
Трохи не так. На відкриття фопів у Польщі були податкові канікули. податкова супроводжувала та допомагала підприємцям з України адаптуватись та допомагала в юридичному супроводі.
показати весь коментар
13.03.2025 10:01 Відповісти
Трохи так - в мене племінник - сам особисто контролював ,щоб своїх найманих 5 робітників зробити фопами. Для того щоб оптимізувати оподаткування . А це було півроку назад .
показати весь коментар
13.03.2025 10:17 Відповісти
А чого племінник не на фронті?
показати весь коментар
13.03.2025 10:22 Відповісти
Виїхав в 19 років в 2019 році . Працював чорноробом . За 6 років має власну фірму ,авто, бус і 10 -15 чоловік найманих працівників ( з них більша частина українців - кожен з яких заробляє 1,5 -3 тисячі доларів ) . В 2021 забрав батьків -медиків з собою ,які жили все життя на 250 доларів зарплати кожен ( зараз по тисячі - в польскій швидкій ) та сестру

Я так думаю подав документи в консульство - мабуть - це мрія всього його життя стати безправним кріпаком за 20 тисяч без права звільнення. Так що чекайте скоро буде ...
показати весь коментар
13.03.2025 10:29 Відповісти
Ч не за його успіхи запитував. Я запитав чого не на фронті і таких же ухилянтів кругом себе збирає?
показати весь коментар
13.03.2025 11:11 Відповісти
Я відповім вам словами однієї баришні - які канхвєти - такі і міньєти .... )))
показати весь коментар
13.03.2025 11:16 Відповісти
Ага, значить родіна там же жопа в теплі? Ну так би ц сказали... У мене теж є знайомі у яких синок за державні кошти вчився 11 років школи, 4 роки коледж, 6 років ігститут, 3 роки інтернатури, а як тільки но кацап прийшов з великою війною здриснув до Німеччини. Ніт би хлопців наших лікувати з фронту так він німцям памперси тепер міняє... Це дяка державі, що скільки років вчила безкоштовно ще й стипендію платила.
показати весь коментар
13.03.2025 11:26 Відповісти
Родіна за парєбріком .

Як і державні кошти в совку.

показати весь коментар
13.03.2025 11:33 Відповісти
Другими словами він положив хєр на тих за чиї податки він вчився. Не захищати їх, а хєр на них положив. Я розумію шо ухилянти тисячу причин все нових і нових будуть придумувати на своє виправдання.
показати весь коментар
13.03.2025 12:14 Відповісти
Він вчився за кошти своїх батьків - яких забрав до себе і дбає про них . А державі він дав - те що вона дала йому - *******
показати весь коментар
13.03.2025 12:21 Відповісти
Дозволю вставити свої 5 шагів - ви пишете так, наче ведете адекватну бесіду, але насправді ж шось пояснюєте людям, яким просто хочеться розпоряджатися життями чужих дітей і племінників. Принаймні віртуально. Не мечіть бісер, як то кажуть)
показати весь коментар
14.03.2025 09:13 Відповісти
Візміть до уваги - пенсіонер- який допамагав розкрадати та розвалювати країну та армію, допомагав обирати - олігархів у владу - тепер сидить в тилу - і розповідає молодим ,які не брали у всьому цьому участь - що їм потрібно розгрібати лайно ,яке він разом з іншими створив..
показати весь коментар
14.03.2025 14:04 Відповісти
Ну тут трохи не погоджуся, насправді й це не має значення (плюс ми всі свою лепту в загальний бардак вносимо, незалежно від віку). Значення має лицемірство - я того не роблю, а ти роби. Але це варто сприймати як звичну (але не прийнятну) річ, таке завжди і всюди є.
показати весь коментар
14.03.2025 14:18 Відповісти
ти чому не в окопі, зі своєю сестрою, дочкою, поемінницею, і ще досі не утилізувався, бидлото? і торя мамка з тобою і твоїм татком, котрі тебе не виховали нормальним - чому не на іронті? Охренівша сімейка чмо-лицемірів?
показати весь коментар
13.03.2025 12:39 Відповісти
А ти чого не на фронті? Шо підрило, зачепило? Значить ти лдин із ухилянтів. Розумні тільки на дивані за спідницями ховатись. Правда очі коле?
показати весь коментар
13.03.2025 13:13 Відповісти
Навіть смальцю немає шось своє сказати?
показати весь коментар
13.03.2025 17:49 Відповісти
аналогічно
показати весь коментар
13.03.2025 17:51 Відповісти
а чому має бути на фронті?
а ти чому не на іронті? а чому твій племіеґнник не штукатур, не електрик, не слюсар, не сантехнік, не сміттєвоз, ти чому сам не шуруєш каналізації??
показати весь коментар
13.03.2025 12:36 Відповісти
Не шурхаю бо вчився і свє вже відпрацював та більше 40 років платив податки чесно на відміну від вас підорів. Та шо закрий свого вонючого рота і не встрявай в розмову.
показати весь коментар
13.03.2025 13:16 Відповісти
Ти точно злий, неаднкват якийсь.
ти на питання відповідай, бидлото!!

а чому має бути на фронті? - бо ти 40 років податки платив? кому, йому, цивільному??
ну тк тТИ - чому не на фронті?
а чому твій племіенник не штукатур, не електрик, не слюсар, не сантехнік, не сміттєвоз, ти чому сам не шуруєш каналізації??
я щось відповіді не почув, тріпач..
показати весь коментар
13.03.2025 17:21 Відповісти
Ти довбодятел можеш порахувати скільки мені років? Даю підказку. З 7 років (тоді в школу ходили з 7 років), 10 років школи, 3 роки ПТУ, 2 роки служби в армії, 5 років інститут, 40 років працював на підприємстві і 7 років вже на пенсії.
показати весь коментар
13.03.2025 17:29 Відповісти
та як би і було звідки рахувати, то, телепню, мені пофіг скільки тобі років!!!
ребуси свої сам розвязуй!
ти тут віком, ейджист обкаканий, не прикривайся!!
йди воювати сам, як тобі так треба, і утилізуйся вже, якщо ти так хочеш!! а інших не посилай, не твоє право, бидло і гопарь!
показати весь коментар
13.03.2025 17:37 Відповісти
Хвати бухать, йди в ТЦК ухилянт!
показати весь коментар
13.03.2025 17:56 Відповісти
хватить пердіти на ліжку, йди утилізуйся вже, ухилянт старий
показати весь коментар
13.03.2025 18:13 Відповісти
Будеш бухати то навіть мене старого ге переживеш
показати весь коментар
13.03.2025 18:56 Відповісти
Не вірю я ,що мільйони людей ,які приїхали з України раптом відкрили в собі підприємницький азарт . Бо підприємництво - важка та специфічна штука. А от для мінімізації оподаткування - це хороша річ - беручи до уваги ,що вчорну працювати ризиковано
показати весь коментар
13.03.2025 10:20 Відповісти
я хотів колись в Україні відкрити свою справу.. коли почав досліджувати "закон" і практику - зрозумів, що, мякоткажучи, не варто.
показати весь коментар
13.03.2025 12:40 Відповісти
Бізнес просто по суті незахищений від чиновника
показати весь коментар
13.03.2025 12:49 Відповісти
Ото я так одразу і подумала, що просто робітників переводять на ФОПи, бо зазвичай там податки нижчі
показати весь коментар
13.03.2025 22:11 Відповісти
А чого всі пишуть тут не..державною..тобто Европейською-англійською?)))
показати весь коментар
13.03.2025 16:35 Відповісти
Можу помилятись, але здається мені, що то "оптимізація податкових платежів", така сама як і в нас