1 227 22

"Болюча тема": Очільник Мінагрополітики закликав бізнес будувати сховища, бо 35% овочів псуються

Міністр агрополітики закликав бізнес інвестувати в будівництво овочесховищ

Міністр аграрної політики та сільського господарства України Віталій Коваль закликав бізнес інвестувати в овочесховища. 

Про це Коваль заявив в інтерв'ю Укрінформу.

"Одна з причин дефіциту овочів – брак потужності зберігання, овочесховища, нам не вистачає овочесховищ. І продукти, зібрані у вересні–жовтні, уже в лютому-березні не кондиційні. Загалом 35% українських овочів не попадають на стіл споживачу – вони по дорозі псуються", – сказав Коваль.

Як варіант вирішення проблеми він пропонує розбудовувати мережу овочесховищ.

"1,1 млн тонн (за оцінюваннями спеціалістів Мінагрополітики) – це дефіцит потужності", – деталізував Коваль.

Він також заявив, що будувати овочесховища має бізнес, тому закликав інвестувати в такі проєкти.

"Це потужний інструмент для стабільності вашого бізнесу", – зазначив міністр.

Він на прикладі пояснив важливість овочесховищ для фермерів і подальшого продажу вирощеної продукції.

"Уявімо фермера, у якого 200 га поля, всього-навсього, він виростив продукцію і йому немає куди зібрати. Приїжджає до нього перекупник і каже: Петре Івановичу, продавай мені, бо в тебе нема куди покласти це зерно, капусту чи картоплю, яку ти виростив, продавай. І Петро Іванович має вибір який – за чотири дні це продати, бо нема куди це поставити, бо якість буде погіршуватися, і він продає за мінімальною ціною, тому що в цей період збиральної кампанії таких Петрів дуже багато, і всі хочуть продати", – сказав Коваль.

Тому завдання полягає в тому, щоб у кожного аграрія був вибір: зберегти в себе або завезти до іншого свого сусіда, в якого є зерносховище чи овочесховище, покласти йому на зберігання, заплатити за оренду, але він буде впевнений, що збережеться якість і він зможе цю продукцію продати тоді, коли буде для нього краща ціна, коли буде кращий момент, додав міністр.

Нагадаємо, в середні березня повідомлялося, що Міністерство аграрної політики та продовольства України оцінює загальну додаткову потребу місткості овочесховищ на рівні 340 тис. тонн.

На початку цього року Коваль заявляв, що для зберігання врожаю у кожній області України необхідно будувати овочесховища, які вміщатимуть мінімум 10-20 тис. тонн продукції.

Перед тим стало відомо, що Україна має дуже високі показники післязбиральних втрат плодоовочевої продукції – вони можуть сягати 40-60%. Причиною цього є відсутність належним чином обладнаних сховищ.

Топ коментарі
+3
Овочі псуються, бо тримаєте захмарні ціни. Здирницькі ціни.
показати весь коментар
17.04.2025 18:30 Відповісти
+3
Можете самі виростити - буде дешевше . Але не факт...
показати весь коментар
17.04.2025 18:40 Відповісти
+2
Охолодження овочесховищ потребує електроенергії, з чим зараз поганенько. І конструкції дуже вразливі для дронів, *********** на раз-два.
показати весь коментар
17.04.2025 18:11 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Охолодження овочесховищ потребує електроенергії, з чим зараз поганенько. І конструкції дуже вразливі для дронів, *********** на раз-два.
показати весь коментар
17.04.2025 18:11 Відповісти
а зачем? они в 3 раза поднимут весной цену и все....
показати весь коментар
17.04.2025 18:11 Відповісти
Ну, если в начале весны овощи, как сказал товарищ "не кондиция", то почему сейчас цена на них растет? Не падает, как должно было бы быть у нормальных продавцов? А ответ прост - БАРЫЖНИЧАЮТ!
показати весь коментар
18.04.2025 07:47 Відповісти
Бизнес пусть строит ? А что государства у нас уже нет? Бизнесу по барабану хранилища, он своё ценами возьмёт а вы там сидите чтобы думать и дело делать а ни трындеть ахинею.
показати весь коментар
17.04.2025 18:16 Відповісти
Тобі " государство" повинно будувати за бюджетний кошт інфрастуктуру для твого бізнесу?
А шнурки тобі не погдадить?
показати весь коментар
18.04.2025 01:27 Відповісти
А для чего нужно государство? Деньги брать с людей? И если бы у тебя мозгочки в голове были, то ты бы скорее всего догоняла бы, что строительство овощехранилищ это не подачка бизнесу, это само по себе бизнес ты главное не расстраивайся, не всем же быть умными, есть и такие как ты.
показати весь коментар
18.04.2025 12:46 Відповісти
" Сєрый Вовк", НІК зарєєстрований 18.02.2025.
Статус- старший куди пошлють.
Завдання- " наработка узнаваємості"
показати весь коментар
18.04.2025 17:12 Відповісти
Единственное место куда я тебя могу послать, как старший, так это в хорошую библиотеку тебе надо умственные способности развивать.
показати весь коментар
18.04.2025 18:26 Відповісти
І що , ти там також вже втиг нагадити?
показати весь коментар
18.04.2025 20:19 Відповісти
ВТИГ, это шо за слово такое? Не надо нервничать, чётко и понятно излагай свои мысли, если конечно они у тебя имеются.
показати весь коментар
18.04.2025 21:11 Відповісти
Виг, ти помітив, а як гадити в панталони собі, ні
показати весь коментар
18.04.2025 23:13 Відповісти
О, теперь какой то ВИГ нарисовался, видимо то брат ВТИГа , значит так, библиотеку отменяем, идёшь в больничку до психиатра.
показати весь коментар
19.04.2025 08:36 Відповісти
сча бы строить овощехранилища когда света нет днями, если на генераторах то эти овощи будут золотые
показати весь коментар
17.04.2025 18:28 Відповісти
35% овочів псуються

Псується переважна більшість можновладців з чинушами.
А їх де ховати?
показати весь коментар
17.04.2025 18:30 Відповісти
Овочі псуються, бо тримаєте захмарні ціни. Здирницькі ціни.
показати весь коментар
17.04.2025 18:30 Відповісти
Можете самі виростити - буде дешевше . Але не факт...
показати весь коментар
17.04.2025 18:40 Відповісти
Чого не факт? Факт.Вже 14 років на 11 сотках вирощую майже весь спектр овочів, забезпечую три сімьї. Ніхто не купляє вашу напівгнилу картоплю за 30 грн.
показати весь коментар
19.04.2025 08:58 Відповісти
На одинацяти сотих прогодувати овочами три сім'ї? ,Ну хіба якщо там по одному чоловіку
показати весь коментар
19.04.2025 12:40 Відповісти
1+3+3.
показати весь коментар
19.04.2025 13:45 Відповісти
Уявімо фермера, у якого 200 га поля, всього-навсього, він виростив продукцію і йому немає куди зібрати. Джерело: https://censor.net/n3547396

Якщо у фермера 200 га поля - то ******* овочесховище -через років 20-30 окупиться при нинішніх відсоткових ставках та податках.

Так що краще скоротити на 80 % Ковалів - а на зекономлені державою кошти видати кредити під 3-4 % ,щоб фермер міг побудуати те сховище
показати весь коментар
17.04.2025 18:36 Відповісти
Так правильно.
Мільйони за цапсько-болгарські реактори пролетіли,треба інші шляхи шукати.
показати весь коментар
17.04.2025 19:17 Відповісти
Болюча тема - це шахраї у владі! які під назвою приватизація, роздерибанили та перепрофілювали чи знесли під забудову усі державні підприємства, а тепер давайте знову будувати....