9 034 18

"Потрібні мільярди доларів": У Кабміні готують часткову приватизацію найбільших держкомпаній

У Кабміні готують приватизацію найбільших держкомпаній

У Мінекономіки наразі працюють над законодавчими змінами, які дозволять виставляти на приватизацію частки великих державних компаній.

Про це міністр економіки, довкілля та сільського господарства Олексій Соболев повідомив у коментарі Укрінформу.

"Ми зараз готуємо новий етап, дивимося на те, щоб продавати частки великих державних компаній. Такого ми ще не робили, законодавство не повністю готове, потрібно внести невеликі зміни до кількох законів, щоб це стало можливим", – сказав міністр.

Він зауважив, що для пришвидшення процесу необхідно вирішити проблему зі значними боргами державних компаній які гальмують підготовку їх до продажу. 

"Такі зміни в закони ми підготували, зараз з парламентом працюємо, щоб їх швидко провести. Це дозволить нам суттєво збільшити надходження від приватизації. Бо попри те, що до кінця року ми закриємо план, нам потрібно значно більше – потрібні мільярди доларів, а поки записано мільярди гривень", – наголосив міністр.

На уточнююче запитання, чи готує уряд до включення у перелік великої приватизації нові підприємства, Соболев відповів, що конкретного переліку поки немає.

"Ми аналізуємо попит, говоримо з ринком, проводимо консультації, хто готовий до продажу, хто потребує міжнародного аудиту, така робота ведеться", – додав він.

Як повідомлялося раніше, за результатами першого півріччя 2025 року від приватизації до державного бюджету надійшло всього 820,5 млн грн.

Топ коментарі
+13
Тільки алкашня продає останнє з хати, щоб купити бухла... Допились до зелених чортиків,
показати весь коментар
20.07.2025 14:57 Відповісти
+10
Після війни будемо робити аудит, а виявиться що нічого українського в Україні вже нема.
Ще і землю скупили особи з подвійним громадянством, які тут ніколи і не були
показати весь коментар
20.07.2025 17:46 Відповісти
+6
Кто-то сомневается, что все скомуниздят?
показати весь коментар
20.07.2025 15:24 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Народ хочет национализацию во власть народа вернуть все, что бандиты приватизировали - забрать все у Ахметовых, Коломойских, Пинчуков, Суркисов, Бойк, и всех этих паразитов. Они на имущество народа не имеют никаких прав. Все национализировать!!! А они еще хотят привласнить народных богатств. Этих рейдеров пора расстреливать по законам военного времени!
показати весь коментар
20.07.2025 14:52 Відповісти
Тільки алкашня продає останнє з хати, щоб купити бухла... Допились до зелених чортиків,
показати весь коментар
20.07.2025 14:57 Відповісти
Не тільки алкашня, а й наркомани!
показати весь коментар
21.07.2025 09:54 Відповісти
Кто-то сомневается, что все скомуниздят?
показати весь коментар
20.07.2025 15:24 Відповісти
Після війни будемо робити аудит, а виявиться що нічого українського в Україні вже нема.
Ще і землю скупили особи з подвійним громадянством, які тут ніколи і не були
показати весь коментар
20.07.2025 17:46 Відповісти
Скажіть зелені малпи,-Коли немає державної власності а є приватна,тоді на якій підставі вільних громадян заставляє держава захищати приватну власність?Тоді виходить що є феодали,і є раби?
показати весь коментар
20.07.2025 17:59 Відповісти
Якщо потрібні гроші то всі знають що їх потрібно заробляти, а не продавати квартиру, авто, город, а якщо вони цього не вміють , а вміють тільки розпродавати чужема майно, то це вже кримінал, тоді хай краще йдуть по курсу.
показати весь коментар
20.07.2025 18:18 Відповісти
Яка частка держкомпаній перейде через підстваних у власність плісняви?
показати весь коментар
20.07.2025 20:15 Відповісти
99%
показати весь коментар
20.07.2025 22:53 Відповісти
Після виборів 2014р при уряді Яценюка всім міністрам зменшили зарплату--більше року було мінімумпо зарплаті І нічого--економіка ішла вгору,пенсія повисилась Вже при Гройсмані--кожномуБІЛЬШЕ НІЖ НА СТО ПОЦЕНТІВ ( меніповишено на 108%) А пришли хлопчикі і зразу приступили збільшувати зарплати --міністрам.депутатам,в всій шоблі.Я вже не говорю прозахмарні зарплати суддям,прокурорам і різним державним наглядовим радам А крадіжки.шахрайство стало нормою для державних органів--причому в міліонах і навіть міліардах. КРАЇНА МРІЙ!!!!
показати весь коментар
21.07.2025 06:50 Відповісти
Останній розпродаж злодіїв алкоголіків... Країна банкрот!
показати весь коментар
21.07.2025 06:58 Відповісти
в европи нема державного майна и живуть люди бо нема чого красти
показати весь коментар
21.07.2025 07:30 Відповісти
Так, але в Європі влада, яка, (як вона вважає, влізла на "трон" довічно) не загрібала державне майно собі. Є різниця?
показати весь коментар
21.07.2025 08:38 Відповісти
Ця влада риго-зелених є шкідлива для України, вона тільки займається дерибаном і наживою! Держкомпанії є найбільшими платниками податків в Україні - це як дійна корова! Однак олігархат ніяк не нажереться , хочуть остатки! Ми вже бачимо, в 90-х та початку 2000-х поприватизовували держкомпанії, олігархат людей повиганяв, заводи , фабрики попиляли і який результат, податків-0 грн , прибутки -в кишеню олігархату! Раніше найбільшими платниками в областях були: Укртелеком, Укрзалізниця, Обленерго, Облгаз. Хто може сказати , які з перелічених підприємств залишився найбільшим платником податків? Бзумовно Укрзалізниця, яка не приватизована, але риго-зелені вирішили вкрасти!
показати весь коментар
21.07.2025 09:53 Відповісти
Владі на ваші обурення насрати та начхати заразу після закінчення війни на протізі 24 годин ви жодного з влади вже не знайдете!! або якщо буде якийсь бунт (в шо я не вірю тому шо українці обрали сидіти на попі рівно) то також 24 години і нікого на банковій не буде як при бігстві якуневича!!!
показати весь коментар
21.07.2025 10:15 Відповісти
Требо буть психічно хворими , що б під час війни спробувати продавать щось з району того , що під бомбами знаходиться .
Тим чинушам , що таке декларують я би нав"язав би примусову продаж їх майна перед тим , як вони пропонують продати щось , що їм не належить !!!

Собольєв -- вистав на аукцион свою хату ранійше за те , що ти пропонуєшь й ми подивимося , за скільки вона піде ... по собівартості , а інколи й меньше !!!
показати весь коментар
21.07.2025 13:05 Відповісти
К чему привела вся приватизация в Украине - олигархи или даже они не олигархи, а просто рейдеры и бандюки - захватили гос предприятия и государственные ресурсы - все развалили. Вместо того, чтобы государство управляло своим имуществом и находило покупателей продукции производимой и назначать хороших менеджеров и можно и иностранных нанимать, если портфолио топовые и они должны продавать предоставляемые услуги - в зависимости от того, что это за предприятие или ресурсы или переработки или еще что - они должны доход обеспечивать и постоянно с него модифицировать и улучшать предприятия, масштабировать и продавать на экспорт - энергию или обработанное сырье или готовые продукции или в зависимости от области. А не давать все бандюкам и они все разграбили и ничего не улучшили - угробили столько всего в Украине. От СССР оставалось столько всего - любые области - ракеты строили, вертолеты, самолеты, корабли, что угодно и кругом все не улучшалось и угробилось - это урон ослабил Украину и Россия этой слабостью пользуется. Россия спецом в Украину заслала Ахметова, Новинского, и остальную орг преступность свою привела во власть Украины и они захватили и бизнесы всех классов и власть и суды и службы. Ничего народ не разрешает отдавать под приватизацию. Власть должна слушать или она должна уйти. И за все эти приватизации нужно карать расстрелами - это против воли народа и в ущерб государству. Правительство должно эффективно всеми активами управлять, и улучшать под время и конкурировать в мире, а не разбазаривать и уничтожать страну.
показати весь коментар
21.07.2025 13:08 Відповісти