"Проєктуй і будуй": Кабмін дозволить будівельним підрядникам самостійно проєктувати об’єкти

будівництво

Кабінет Міністрів планує схвалити експериментальний проєкт, який дозволить державним замовниками замовляти будівельні роботи за моделлю design&build (проєктуй та будуй).

Про це прем'єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила на своїй сторінці у Facebook.

За її словами, це дозволить швидше будувати чи відновлювати житло, лікарні, школи та іншу важливу інфраструктуру.

"Змінюється сам підхід до будівництва: держава проводить тендери не на проєктування, а на повну реалізацію об’єкта – "під ключ". Це європейська практика, відома як Design&build, такий підхід давно застосовується у ЄС як ефективний механізм", – написала Свириденко.

Вона пояснила, що підряднику дозволять самостійно як розробляти проєктну документацію, так і виконувати будівельні роботи.

"Проєкт триватиме 2 роки – на контролі в Олексія Кулеби та його команди, а також Агентства відновлення", – додала Свириденко.

Як повідомлялося, Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури вже почало використовувати модель design&build (проєктуй та будуй) для проєктів захисних укриттів , розповідав його тодішній очільник Мустафа Найєм восени 2023 року.

Водночас він визнавав, що така модель може підвищити ризики зловживань, тому Агентство впроваджувало додаткові інструменти контролю на етапі проєктування та будівництва.

Топ коментарі
+3
Поки політ еліта не бачить свого майбутнього і своїх сімей в Україні, все буде марно - це фізика не попреш
показати весь коментар
21.07.2025 10:32 Відповісти
+1
Главное что бы хабарчики за участки и за ввод в эксплуатацию вовремя вносили и что бы в проекте не было автономного отопления,что бы ахметку не обидеть.
показати весь коментар
21.07.2025 10:19 Відповісти
+1
у нового плана буде нова структура і принцип-ПОХЕР
показати весь коментар
21.07.2025 10:21 Відповісти

Завантаження...