Україна вперше почала імпортувати газ з Азербайджану

Україна вперше імпортуватиме газ з Азербайджану

Група "Нафтогаз" уклала першу угоду про закупівлю азербайджанського газу з компанією групи SOCAR – SOCAR Energy Ukraine.

Першу тестову поставку газу здійснюють Трансбалканським коридором за маршрутом Болгарія – Румунія – український кордон, повідомляє пресслужба "Нафтогазу України".

"Це невеликий за обсягом, але стратегічно важливий крок, який відкриває шлях до довгострокової співпраці. А також ще один приклад диверсифікації джерел постачання та зміцнення енергетичної безпеки України", – зазначив голова правління компанії Сергій Корецький.

Як повідомлялося, минулого року обговорювалася можливіть транзиту нібито азербайджанського газу через Україну до Європи замість російського. Однак до схеми з азербайджанським газом так чи інакше мала бути залучена Росія, адже Азербайджан не має таких вільних обсягів газу, а також має отримати доступ до російської ГТС.

У підсумку із 1 січня 2025 року Україна припинила транзит російського газу після того, як сплив строк дії транзитної угоди з "Газпромом".

Через прогнозоване падіння доходів "Оператора ГТС" без транзиту російського газу, НКРЕКП підвищила тарифи на транспортування природного газу магістральними газопроводами у 2-4 рази.

Топ коментарі
+9
Уже давно писали - нет в Азербайджане свободного от контрактов газа. Нет совсем. Это схема обхода санкций рашкой.
показати весь коментар
28.07.2025 11:50 Відповісти
+6
Азербайджанський газ іде через Турцію і заходить у трубопровід, якій побудували у Болгарії ЗА ГРОШИ ЕС.
дивитись карту.
ще у Турцію заводять сжатий газ в хранилище коло Сіліврі у мармуровому морі. Він теж попадає в газопровід
показати весь коментар
28.07.2025 11:41 Відповісти
+5
Тобто качаємо кацапський газ але під іншою назвою?
показати весь коментар
28.07.2025 11:24 Відповісти

Завантаження...